Mamici antistres si licurici de ian-feb 2009 (139)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

am intrat sa va spun ca azi a venit pediatra, suntem bine, cica sa trag bb de puta ca are fimoza.., mamicile de voi cum procedati??
Referitor la alaptat, m-a certat putin, ca eu daca am vazut ca varsa, i-am dat suzeta, ca sa aiba o pauza intre mese, si rau am facut, pt ca el se infometa, si apoi tragea lacom, si de aici varsatul... de mama denaturata...de cand mi- a zis sa-i dau cand vrea el chiar daca e dupa 3 min de la supt, nu a mai varsat bb deloc.
Micola felicitari pt decizia luata!!!! Eu am plans in spital cand mi-au dat antibiotic si nu puteam alapta...

Fetele am fost la control, sunt bine, am dezlegare la , mi-a dat anticonceptionale Cerazette (voi ce luati?), am voie sa fac gimnastica dar nu foarte mult. Si cam atat....

Saptamana asta mai trebuie sa mergem cu bb la oftalmologie si cam terminam cu doctorii... off


Poze ..

Stefan-Sufletelul meu grabit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Anuc, mara, sanatate multa piticeilor mici si mai maricei. sper sa se refaca rapid.
Patricia, bine ati revenit acasa, sa fiti sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Carmen, ma bucur ca este totul bine pentru tine si pentru bebe Stefan.

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Buna seara fetelor!!!
Acu am venit de la pediatru si noi, Karina e bine, are 6.600 g, 61 cm si ne-a si vaccinat, ce a mai pluns mititika.
Bebelusi ma bucur sa sunteti bine.
Irina sanatate multa lui Grumetel.


Sanatate si pupici la toata lumea!!!!


Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008
http://community.webshots.com/user/adacoman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna fetelor,

Selene, felicitari pentru botez! Sa pui poze!

Noi organizam botezul si ma tot minunez ce preturi sunt...totul e in euro iar euro a crescut peste masura!

Vi se pare mult ca pentru un pachet foto-video sa se ceara 750 euro? La 50 invitati si 6 ore de petrecere? Sau 300 euro pt 8 aranjamente florale mici si unul mediu? Mie mi se pare destul sau poate conversia in euro ma sperie. Oricum, merg si pe la florarii poate imi fac o oferta mai buna.

Carmen, cum ne revenim complet, iesim in parc. Am vorbit deja cu Alina si o putem coopta si pe Cadia (parca si ea este din cartier) si mergem. Bineinteles, toate fetele cu bebeii lor sunt binevenite! Cu cat mai multe, cu atat mai bine! Eu mai am doua prietene in cartier care ni se vor alatura. Propun parcul de pe strada Chopin (nu stiu cum se numeste), dar e f dragut.

Ma duc sa vad ce face bebe si apoi o sun pe Irina sa vedem ce face.

Pupici.



Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

anca ce exact reprezinta "steamy showers" si la ce ajuta?

bebelusi e bine bb?

ce vesti sunt de la irina

bee si mie mi se pare ff scump... am tot cautat local pt 50 de pers si toate care sunt mai dragute (dar nu fite sau chestii de lux) au meniuri plecand de la 140 ron (fara bautura);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Albinut, preturile la fotograf si flori mi se par enorme. sa inteleg ca cele de la flori nu sunt de la o florarie...
Carmen, fimoza este normala pana la un an si dupa. asa ca lasa umblatul pe acolo ca nu are rost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

flowerbee exagerat de mult...




Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008
http://community.webshots.com/user/adacoman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Buna seara la toata lumea!

Intru repede ca ... daca e marti e zi de musafiri

Iulia, (poate-poate... )

Irina, sanatate multa lui Grumetzel cel mic!

Carmen, eu am intrebat-o pe pediatra ce sa fac (ca eu sunt *nitel* impotriva decalotatului) si tipa a facut ochi mari si greu am lamurit-o ce vreau (de fapt ce nu vreau). In final, cand a priceput ce neclaritati am, mi-a spus sa las *obectu'* baiatului in pace, sa am grija doar sa fie curat si sa nu trag de piele acolo.

Felicitari mamicilor care au avut botezul la puiuti in ultimele zile... si spor la pregatiri celor care acum *pun tara la cale*!

Anuc, sanatate multa la bebe Filip, sa se faca repede bine

Noi suntem bine, maine *iesim in lume* si speram sa fie vreme buna (si azi a plouat!). O problemuta avem si noi ... adica am eu. Bebe doarme bine intre 1-1.30 si 5.30-6 apoi pana pe la 8.30-9 cu *pauza* de masa intre ele. Inca nu am reusit sa-l facem sa adoarma mai devreme. Nu conteaza la cat ii facem baita, 8.30 sau 10.30 (dupa baie si masaj are *cina* si dupa aceea il punem in cosulet unde motaie juma' de ora maximum si gata) nu conteaza daca a dormit mai mult in timpul zilei sau aproape deloc... Mister Mister nu vrea sa faca nani mai devreme de ora 1-1.30. Sa planga in cos nu il lasam... cum oare am putea sa-l facem sa adoarma mai repede? Si eu si tat'su suntem pasari de noapte, pe noi nu ne deranjeaza ca la ora aia suntem treji, dar ma gandesc ca pentru el nu e cel mai bine sa stea treaz pana atat de tarziu. Are cineva vreo sugestie? Multumim frumos



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

,rupta de somn,dar optimista
roxana,colega mea de chin,azi-noapte,i-am dat fetei sa manace la 11 PM,a dormit pana la 1.19AM si nu a mai adormit pana la 4 dimineata. plangeam cu ea la san de oboseala.
mor de ciuda cand il vad pe cristi cum doarme,nici nu o mai aude cand plange. nu mai stiu ce sa fac.

iulia,asta e pt fiica-ta pe care o asteptam cu drag

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput