Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 30

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Clara multumesc din suflet pr raspuns.
Daca ma ridic in picioare simt ca pic si inima incepe sa imi bata cu putere. Stau cumintica in pat poate imi trece. Si eu simt ca nu am aer. Bine ca simt miscarea bebeilor. O sa incerc sa mai dorm poate ma linistesc.
pupici

elena +18
Burtica mea la 17 sapt la

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Moniland, nasol ca acuma te misti greu in pat, dar o sa vezi ce usor o sa fie pe masura ce sarcina avanseaza. Gandeste-te ca va fi din ce in ce mai usor, uterul iese din ce in ce mai mult in afara si nu se mai apasa asa de tare pe organele interne.(ceea ce nici pe departe nu e adevarat , dar tu asa se te gandesti, pozitiv, poate se sperie durerile si nu iti mai dau tarcoale)


Luminita cea odihnita! Pup Pufosii de treaba!
La diversificari nu ma pricep. Mai mult decat sa atasez cele cateva materiale cu retete si explicatii (unele contradictorii, in functie de autor) nu pot face, desi sunt convinsa ca esti informata suficient.

Iuca, Dr meu spunea mereu (era plictisitor deja ) ca gemelarele trebuie ocrotite f mult intre sapt. 32 si 34, ca nu cumva sa se nasca BBii in acea perioada (din cauze de ne dezvoltare de plamani). Tu esti acum prin zona aceea, nota bene.

Mami Clara, 36+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Fetelor va multumesc mult ptr raspunsuri

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

Daca ma ridic in picioare simt ca pic si inima incepe sa imi bata cu putere.



Am uitat sa te intreb... esti pe tratam cu Gynipral?
Atunci e limpede de ce ai puseele astea. Nu se intampla dupa ce iei Gynipral, la 30-60 min?


Mami Clara, 36+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anail spune:

ANDREI SI MIHAI LA MULTI ANI SI SA CRESTETI MARI SI
SANATOSI!!!


Multumim Eliana si Laura ca nu ne-ati uitat!Mare mi-a fost bucuria sa vad ca ne-ati scris!Eu dupa cum v-ati dat seama sunt mai lenesa de felul meu si tare greu ajung sa pun mana te tastura.
Ce sa zic despre noi...Elias si Simon sunt bine sanatosi,vb multe lucruri;printe altele fac multe traznai....dar e frumos asa cum e.
Doresc tuturor mamicilor si viitoarelor mamici multa sanatate si sa avetzi parte de multa bucurie in mijlocul familiilor voastre !!!

Liana Faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Clara iau gynipral. am citit pe prospect ca poate da stari din astea dar azi dimineata la 7 nu luasem gynipral. Am scapat de tremur dar cand ma ridic din pat ma simt slabita si imi simt burtica grea.
Sper sa treaca.
Pana una alta mi-am comandat kitul de celul stem. Astept sa imi trimita contractul si pe urma kitul.

pipici la burtici bebici si mamici

elena +18
Burtica mea la 17 sapt la

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Am fost la Dr.
Zice ca daca nu se intampla nimic pana la 38sapt (17 martie) facem cezariana la rece, fara sa asteptam sa am dureri. Copii sunt mari, iar Iulia e tot in transversa.
Sper sa fie de treaba sa ramana tot asa. E spre binele ei, ca ea va fi a doua nascuta si pt ea ar fi riscanta o nastere normala. Doamne ajuta!

Elenada, in timpul tratam cu Gynipral starile de rau pot veni si de la pulsul marit, care e marit nu numai dupa administrare imediat ci toata ziua. Eu aveam migrene la orice ora.
De ce nu faci niste analize sa excluzi si o lipsa de vitamine?
Suna Dr. si spune-i ce simti si variantele tale de ipoteze si sigur te indruma cumva.


Mami Clara, 36+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

eu i-au de vreo doua saptamani gynipral dar pana acum nu mi-a fost rau. Probabil ca abia acum se resimte organismul.
vineri am consultatie si o sa il intreb ce se intampla.
sper ca maine sa fie mai bine

elena +18
Burtica mea la 17 sapt la

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Clara eu am citit si pe net si mi-a zis si dr, ca daca al doilea copil e cu picioarele inainte sau transversal nu se impune neaparat cezariana, pentru ca se poate intoarce dupa ce iese primul. Tu ai ceurt neaparat cezariana?

Bogdana
38+Catalin si Vlad+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland
De doua zile ma doare toata burta si laterale si sub burta. M agandesc ca creste si din cauz asta. Creste, creste, dar cand se opreste?


peste vreo douazeci de saptamani, cele mai frumoase!!
Sa-ti pui pernite sub burta si intre genunchi (sau mai sus, cum te simti mai comod). Eu am avut o perna lunga, dreptunghiulara, care-mi ajungea de sub burta pana intre picioare, spre glezne si tare bine mi-a fost cu ea..)

Mergi la inceput