Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (281)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Fetelor la multi ani de 1 Martie!
Super DEDICATIA
Roxana am vazut atomicii tai cred ca nu are rost sa-ti faci atatea probleme, Bubu e sanatos si asta e cel mai important,cand o sa vrea sa-si dea drumul la vorbit nu o sa-l mai poti opri
Eu sunt cam amarata fata nu a mancat nimic de aseara
azi a refuzat si micul dejun,amiaza inclusiv laptele.
doar niste sticsuri a papat
nu stiu sa dau vina pe gat sau pe dinti??
in gat nu ma lasat sa ma uit
dar in schimb a fost toata ziua cu mana in gurita.
mi-a facut si o criza de plans cam 1 ora nu sa calmat pana nu i-am dat o doza de nurofen
temperatura nu are.
mai vad dupa ce se trezeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Gabriela va sa zica ai mancat tot dobosul singura!sa-ti fie de bine

Papanash imi pare rau pt socrul tau asa e cu babatii in general,al meu e invers cum al doare ceva cum fuge la dr. macar sunt linistita din punctul asta de vedere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna ziulica si de la noi.

Azi am muncit cate ceva, am avut diverse chestii legate de job, am fost la FTK (azi am plecat mai repede, ca ii era somn si era marait, dar a fost mai cooperant ca de obicei, 3 educatoare la 4 copii).

In primul rand vreau sa o felicit pe Betty, sarcina usoara si BB sanatos!

Apoi sa doresc sanatate multa tuturor bolnaviorilor!

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ayumi, sigur baietii sunt bine, nu intra si tu in panica. Eu asa am facut si luasem razna rau, parca nu mai vedeam nimic. Tinem pumnii pentru control!

Erina, chiar ca Andrei se distreaza cu sora lui, asta e norocul lui, ca il mai stimuleaza si pe el.

Papanash, imi pare tare rau de situatie, poate se imbuneaza socrul si merge la doctor. Multa putere mamei soacre sa treaca peste greutatile care o asteapta!

Prisi, bine ai revenit. Am pastrat sa vad pozele dupa ce ajung la zi cu postarile. Era un magazin tare de tot cu jucarii, de acolo i-am luat Alexandrei niste chestii acum 3 ani, inca le mai are si sunt minunate. Nu mai stiu cum se cheama...ceva cu H parca.

Bebeka, multa sanatate Rebecai! Da, se poate faringo amigdalita fara muci si tuse, posibil ca tusea sa apara dupa cateva zile.

Melania, cred ca la capitolul autoservire tine si de tine, trebuie sa il lasi sa incerce sa faca lucruri singur, nu merge totdeauna sa astepti initiativa lor.

Mariana, eu nu i-am invelit niciodata pe copii.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Yaia, bravo lui TUdor ca s-a comportat asa frumos in concediu, cred ca acum abia il asteapta pe urmatorul.

Papanash, nu mai pun plante in acvariu ca nu e loc suficient. Poate artificiale, daca pun naturale va fi nevoie sa schimb mai des apa si e nevoie de mai multa intretinere.

Prisi, sper sa vrea sa ii arate macar Mirunei cand i-o cere ceva.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Prisi, foarte frumoasa excursia voastra din ce am vazut in poze, ati avut noroc cu vreme asa frumoasa. Trebuie sa ne mai vedem si noi ca era sa nu te recunosc cu parul asa lung.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

In primul si in primul rand, Felicitari Betty. Sarcina usoara si bebe(i) sanatos(i)! . Ma bucur tare mult ca v-a iesit din prima! Cred ca si tati e in al noualea cer, acum cred ca o sa stea mai usor in spital cu Mario.

Prisi, m-am uitat la poze, vorba lu' Roxana, era sa nu te recunosc cu freza asta. ma bucur ca v-ati simtit bine. Mi-ai facut si mie pofta de Anglia. N-am vazut Londra, eu am fost la Oxford, dar m-am indragostit iremediabil de oras. Pacat de vremea nasoala din Anglia. Am auzit numai lucruri bune despre Londra, ca e f frumoasa, poate o sa merg si eu odata.

Yaya, bine ati revenit la zapada voastra . Cred ca esti tare mandra cu un copil asa cuminte

Mariana, eu il culc pe Ra in sac, daca nu l-as baga in sac, n-ar sta invelit nicio secunda. Si din sac, imediat ce se trezeste, imi arata ca trebuie sa-l scot . Eu prefer sa nu-l las dezvelit, ca ma gandesc ca si noi ne simtim mai confortabil inveliti cand afara nu e fff cald.

Gabriela, sa-ti fie de bine Dobosul

Roxana, foarte frumoase pozele, iar copiii minunati.

Papanash, sanatate multa socrului tau, si rabdare soacrei tale.

Bebeka, sanatate si Rebecai

Lavinia, sper sa fie doar dintii cauza lipsei poftei de mancare.

Gabitz, a venit primavara, ce sa mai cauti in barlog? Nu mai poti folosi scuza asta. Ce mai faceti?

Ayumi, gemenii sunt bine, nu te stresa

Cecilia, eu n-am reusit sa vad pozele de la botez, imi zice ca nu sunt poze

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Eu va las, ca vine imediat zmeul de afara. O dupa-masa cat mai placuta!

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Lavinia, imi pare ru ca MIru nu a papat, sa stii ca si la noi cand au iesit maselutele, Sara a mancat tare rau, dar se pare ca recupereaza acum!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Gabriela nu vrei sa ne dai si noua reteta de dobos,te rog!


Mergi la inceput