Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(45)
Raspunsuri - Pagina 17
oana_du spune:
Buna seara albinute!
Sunt franta de oboseala, dar nu puteam sa nu intru sa va salut, mai ales astazi cand implinesc 30 de saptamani!!!
Laura, ai avut o idee superba cu albumul si promit sa particip activ.
Felicitari pentru ecografiile cu vesti bune!
Clodyac, daca vrei si poti, chiar te rog sa schimbi capitolul cand nu sunt pe aici.
Mi-am lasat si eu datele in mailul comun si... numar zilele.
Va pup pe toate! Aveti grija de voi si de puiutii-albinute!
Oana D.
Minunea lui mami si a lui tati
30+ cu
Dan Alexandru
http://community.webshots.com/user/oana_du
ely2304 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui yioanna_s miruta: te asteptam cu mare drag,hai ca nu mai e mult pana in aprilie!ms,si voua ![]() !!!blu77: si eu am vazut pe net insa nu stiu cum se traduce,e f utila.e un gen de perna..spor la cumparaturi! ely: apropo ,pls, cum se traduce corect,,Cuscino antisoffocamento Hippo Jane'',trebuie sa-mi fac comanda si nu stiu cum sa-i zic ![]() ![]() philip: zau,asa de putin concediu prenatal?pai nici u nu poti sa-ti revii in totaliate si deja hop la munca?!na,eu nu sh ce as face,sigur as renunta la servici pana .....?eu te sfatuiesc sa renunti si sa stai cu BB tai pana mai creste micu' sa stea in garsoniera la mami pana la termen!Yioanna 24+ Stefania Alexandrahttp://bd.lilypie.com/EMiQp2.png http://picasaweb.google.com/yioanna |
FELICITARI PT BBLINA GRASUNIK SI FRUMOASA,sa fiti sanatoase iar


ely 31+ sapt
....MARINA-DENISEhttp://photobucket.com/ely2304
http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png
ely2304 spune:
ALEXSIMATEI,SERIALBASTRE,BLUE77,PICKI,ANDA-MAGDA..RAMONA,MIRUTA..ETC...va

![]()
![]()
ely 31+ sapt
....MARINA-DENISE
http://photobucket.com/ely2304
http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png
philip spune:
laura, nu maica, nu atat mi-a ramas, atat e concediul de maternitate aici in state, 12 saptamani si alea neplatite.
ely, pai eu am amandoua patuturile alea, acum ma lupt cu carucioarele :)
philip
26weeksbabyboy
mommyandreea
maria_bunica spune:
Carla..ma bucur ca ti-ai revenit si mai ales ca esti in forma...ca ai strigat si catalogul,doar!!
Bebe_Beca..nu am mai incercat nimic cu poza,ca si gateam in acelasi timp...plus am primit cateva tel...si nu am mai avut timp!Dar intru iarasi acum!!
Oana_du..la cat mai multe saptamani inainte si cat mai aproape de termen,un bebelin sanatos si mancacios!
Laurraa..petrecere frumoasa deseara!!
Philip..ai luat cea mai buna decizie....vei avea mai mult timp pt puii tai!!
27+
Darius Nicholas
Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
ely2304 spune:
PHILIP:ce neuron am
am inteles gresit,am vz k cel mic este intr-un cadru "familial"dar am zis k nu vad bine!nu te-ai hotarat la carucioare?
OANA-DU:felicitari
la cat mai multe saptamani,pana la termen!
cine-mi explica care-i treaba cu acest cont comun?am tot citit dar nu am retinut mai nimic
ely 31+ sapt
....MARINA-DENISE
http://photobucket.com/ely2304
http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png
maria_bunica spune:
Gata..am reusit sa pun poza..
Multumesc Laurraa pt ajutor!!

Si aici concediul de maternitate este de 4 luni si esti platita in tot acest timp cu acelasi salariu pe care il aveai si daca lucrai!!
Asta daca lucrezi ..ca eu nu voi primi nimic...[:d]
27+
Darius Nicholas
Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
yioanna_s spune:
oana_du:multa sanatate in continuare si sa stea cuminte pana la termen!va pupam
!
ely: ms...mult si la Marina multa sanatate si un bacioo dolce !cum te simti azi?
Yioanna
24+
Stefania Alexandra
http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna
Bebe Beca spune:
Gata si eu cu poza. va pup acum, noapte unaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ioana 
31+ si
Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca
DanaMi spune:
Hello 


am avut cateva zile foarte grele dar acum sper ca s-au terminat, merg sa citesc din urma si revin 
29 +
Bianca Maria / Ema Andreea 
http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache


sa stea in garsoniera la mami pana la termen!