Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(45)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Buna seara albinute!
Sunt franta de oboseala, dar nu puteam sa nu intru sa va salut, mai ales astazi cand implinesc 30 de saptamani!!!
Laura, ai avut o idee superba cu albumul si promit sa particip activ.
Felicitari pentru ecografiile cu vesti bune!
Clodyac, daca vrei si poti, chiar te rog sa schimbi capitolul cand nu sunt pe aici.
Mi-am lasat si eu datele in mailul comun si... numar zilele.
Va pup pe toate! Aveti grija de voi si de puiutii-albinute!

Oana D.
Minunea lui mami si a lui tati
30+ cu Dan Alexandru

http://community.webshots.com/user/oana_du

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yioanna_s

miruta: te asteptam cu mare drag,hai ca nu mai e mult pana in aprilie!ms,si voua!!!
blu77: si eu am vazut pe net insa nu stiu cum se traduce,e f utila.e un gen de perna..spor la cumparaturi!
ely: apropo ,pls, cum se traduce corect,,Cuscino antisoffocamento Hippo Jane'',trebuie sa-mi fac comanda si nu stiu cum sa-i zic
philip: zau,asa de putin concediu prenatal?pai nici u nu poti sa-ti revii in totaliate si deja hop la munca?!na,eu nu sh ce as face,sigur as renunta la servici pana .....?eu te sfatuiesc sa renunti si sa stai cu BB tai pana mai creste micu'sa stea in garsoniera la mami pana la termen!

Yioanna 24+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna
YOANNA:se traduce perna anti-sufocare HIPPO JANE cred k este numele firmei!o sa ma uit pe net...de curiozitate!
FELICITARI PT BBLINA GRASUNIK SI FRUMOASA,sa fiti sanatoase iar

ely 31+ sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

ALEXSIMATEI,SERIALBASTRE,BLUE77,PICKI,ANDA-MAGDA..RAMONA,MIRUTA..ETC...va

ely 31+ sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

laura, nu maica, nu atat mi-a ramas, atat e concediul de maternitate aici in state, 12 saptamani si alea neplatite.
ely, pai eu am amandoua patuturile alea, acum ma lupt cu carucioarele :)

philip
26weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Carla..ma bucur ca ti-ai revenit si mai ales ca esti in forma...ca ai strigat si catalogul,doar!!
Bebe_Beca..nu am mai incercat nimic cu poza,ca si gateam in acelasi timp...plus am primit cateva tel...si nu am mai avut timp!Dar intru iarasi acum!!
Oana_du..la cat mai multe saptamani inainte si cat mai aproape de termen,un bebelin sanatos si mancacios!
Laurraa..petrecere frumoasa deseara!!
Philip..ai luat cea mai buna decizie....vei avea mai mult timp pt puii tai!!

27+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

PHILIP:ce neuron amam inteles gresit,am vz k cel mic este intr-un cadru "familial"dar am zis k nu vad bine!nu te-ai hotarat la carucioare?

OANA-DU:felicitari la cat mai multe saptamani,pana la termen!

cine-mi explica care-i treaba cu acest cont comun?am tot citit dar nu am retinut mai nimic

ely 31+ sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Gata..am reusit sa pun poza..Multumesc Laurraa pt ajutor!!

Si aici concediul de maternitate este de 4 luni si esti platita in tot acest timp cu acelasi salariu pe care il aveai si daca lucrai!!Asta daca lucrezi ..ca eu nu voi primi nimic...[:d]

27+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

oana_du:multa sanatate in continuare si sa stea cuminte pana la termen!va pupam !
ely: ms...mult si la Marina multa sanatate si un bacioo dolce !cum te simti azi?


Yioanna 24+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Gata si eu cu poza. va pup acum, noapte unaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ioana 31+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Hello

am avut cateva zile foarte grele dar acum sper ca s-au terminat, merg sa citesc din urma si revin

29 + Bianca Maria / Ema Andreea

http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache

Mergi la inceput