Salariu bonus pentru nastere - 2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crismary spune:

Nici eu nu sunt lamurita de termenul pentru depunerea cererii pentru acordarea unui salariu mediu. Sunt la finele CIC-ului si nu am depus pana acum, descurajata fiind de departamentul Contabilitate al firmei care mi-a zis sec ca la ei nu se plateste asa ceva. Pot sa depun cererea odata cu cererea de reincepere a activitatii ?

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Buna,

ma intereseaza si pe mine daca acest salariu bonus se mai acorda in 2011 si daca da in baza carei legi?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

nu stie nimeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu se mai acorda.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

a aparut noua lege? ai putea sa-mi dai un link sa citesc detalii?

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

am cautat pe net noul CCMN si am gasit aici dar nu stiu daca este cel corect, vad ca in art 51 inca se pastreaza acel salariu mediu pe unitate ca bonus pentru nastere.

marius tu ai alta varianta?
merci

http://www.legislatiamuncii.manager.ro/a/2861/integral:-contractul-colectiv-de-munca-2011-2014-citeste-l-aici.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Eu nu stiu de vreun nou contrat coletiv de munca la nivel national. Imi poti da ceav repere? Nr sau monitor su ceva...


Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Singurele variante gasite sunt cele de pe net ,sa inteleg ca nu s-a publicat inca in MO noul contract?

Dar de ce ai zis ca nu se mai acorda? Stii ceva in acest sens?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Eu nu stiu de vreun CCMN de aceea am spus Nu. Daca stiti altceva va rog sa sustineti afirmatia cu date concrete.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput