Nou stil de viata (259) - cu iz primavaratic

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Sac, ca eu vad o Tzuni tanara si frumoasa!

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Asa e si eu vad o Tzuni debordanda de veselie.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Fetelor, aveti nevoie de oftalmolog!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

CINE VREA SI CINE POATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Buna seara dragelor.

Sufar rau din lipsa de timp...
Dragelor, nu-mi mai iese parca nimic, inafara de lipsa de timp, cred ca a venit la mine si astenia, nu mai am kef sa merg la sport, nu mai am chef de nimic, ma tarasc de pe un fotoliu pe altul cand sunt acasa, nu am chef sa fac mai nimic si nici timp nu am, ce sa fac ???

Bine, la faza cu sportul nu cedez, adica nu ma las, am lipsit o saptamana, dar am fost la schiat, doar in weekend am trisat...si tocmai mi-am luat niste adidasi noi, asa ca am motivatie...totusi ceva nu e in regula, mi-e somn, sunt apatica si fara energie..sfaturi, va rog frumos! Dimineata abia ma pot ridica din pat!

Zuzi, eu cred ca e ok sa faci hill in mers, o ora, din cate stiu asta inseamna un soi de fat burn, miscare constanta, usor dificila, transpiri mult fara sa stresezi organismul consumi multe calorii ... fa un mers usor mai rapid, nu alergat io zic ca e super asa!

Delia, cand vii in Cluj stii ca esti binevenita la noi!

Carmen , da si mie link la Ecleziast, pls...

Apropos de filme, am reusit sa vad si eu cu Nasty filmul cu Hudini, mi-a placut...Zeta e bestiala, faina femeie...

va pe toate!! pe curad
Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Nu cunosc nici o baba grasa . Pe Gabrielama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna seara!

Eu am vazut azi o Tzuni neschimbata, asa cum o stiu de mult - speciala, plina de spirit si evident frumoasa - si o Meri care nu se poate descrie in cuvinte. Un copil minunat, atat de cald si de prietenos cum n-am mai vazut. Ne-am plimbat de mana, ne-am uitat la porumbei, am alergat dupa Mara care se plimba cu bici, ba chiar am vorbit cu ursuletul Martinel care ne-a dat flori!

Tzuni, nu-mi merg emocioanele, asa ca iti trimit o floare de care vrei tu!

Delia, in Mall Baneasa este un magazin care se numeste Elle; au inca reduceri de 80% la colectia de iarna si niste rochite de seara superbe la maxim 200 RON (reduse de la 1200...); asta daca nu ti-ai gasit inca rochita pentru nunta!

Tumpi, nu mai stiu ce am scris in reteta de muffins... scuze; trebuie 375 de grame de faina/150 zahar/125 unt/2 oua/250 ml lapte/ 1 praf de copt/ zahar vanilat.

Am fost la masa la pranz (adica pe la 4...), ca e lasata secului, si am gustat de la cineva niste paste, ca nu mai mancasem de mult; erau minunate, cu mult sos si parmezan; am luat vreo 2 linguri si acum imi este rau de nu mai pot...



Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Fetelor, aveti nevoie de oftalmolog!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

CINE VREA SI CINE POATE



La mine e boala veche. Dar port ochelari asa ca ...

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Saptamana asta am aniversat 4 luni de dieta curata si astazi m-am cadorisit cu o pereche de pantofi pe care i-am vazut de mult si ii vroiam .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Tzuni, si io la fel ca Zuzi Si am fost de curand la control, asa ca sigur nu-s probleme cu ochelarii

Ruxi, cum merg pregatirile pt. wkendul viitor? Cati invitati vei avea?


Lou, cum mai e la munci, la scoala?

Zuzi, mie mi s-a zis ca mai bine efort moderat timp mai indelungat decat efort intens timp mai scurt. Din alta parte mi s-a zis ca daca distanta e aceeasi, nu conteaza asa de mult dac-o faci intens si repede sau mai putin intens si-ti ia mai mult timp. La mine am observat totusi ca merg lucrurile mai bine cand depun si efort intens, printre altele se elibereaza mai multe endorfine si-s mai motivata, e si asta o chestie Cred ca o solutie buna e sa alternezi, intervale mai intense cu intervale mai putin intense. Si, cum zicea si Ruxi, cu grija la articulatii/ligamente.

Roxa, la mine cu sportul e cumva ca de ce fac, de-aia as tot face, dar cand din diverse motive ajung la nefacere, n-as prea mai face Vezi si tu daca pofta vine mancand (facand)

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Ruxi, felicitari si sa-i porti sanatoasa si voioasa

Lai

Mergi la inceput