Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (69)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

O primavara frumoasa tuturor boboceilor si mamicilor!!!

abia astept caldura sa putem sta numai pe afara

khristin si eu zic ca la bb2 voi fi mult mai linistita,imi pare rau insa ca "l-am chinuit" pe david

cd off ce se intampla cu mikul??el care era un papacios...medicii ce zic?

legat de alcoolul de la impartasanie...noua pediatra ne-a zis daca il impartasim sa zicem preotului sa nu-i dea vin ci apa sfintita ca lingurita aia de alcool pt 6-7 kile ale copilului este f mult ...david dupa botez mi-a dormit 7 ore continuu si era in perioada de colici cand dormea cate 10min si se trezea,imi faceam griji dar a fost ok

acum cumnatul meu e preot si zice ca fiecare biserica are un vin special pt prunci care este mai diluat decat cel pt adulti...oricum eu dupa botez nu l-am mai dus la biserica(cu toate ca sunt constransa sa o fac) astept sa se mai incalzeasca afara sa ma duc cu carutul in plimbare





de David
Poveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:



pupam printesa cheala dar ce frumusica e raluca m-am topit



de David
Poveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

300 sa-ti traiasca micutza crestine si sa fie sanatoasa!!! Mi-a placut mult dansul in 3, iar Raluca a fost !!

A fost cald la Valcea asa-i? Asa parea din poze....

pup



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

LIDIA nu pot crede ca i-a revenit febra lui Stefan!!!

Ai dreptul sa ceri sa il ingrijeasca alt medic!!! Sau poti chiar schimba spitalul, din pacate eu nu stiu unul mai bun.... Cred ca sunteti terminati cu totii! Imi pare nespus de rau!!

Cum o cheama pe dr nesimtita???



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:



Ramo cat e de frumoasa Anda in rochitza ..si tu cu tati la fel,da ce vreme ati avut,de primavara??



laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

Luara, Razvanel face foarte bine, multumim de intrebare! gangureste, bolboroseste si pupa fetele. se repede la obraz si vrea sa muste, dar cum inca nu are dinti...
cu mishcarea nu a mai facut cine stie ce progrese, decat ca sta din ce in ce mai drept cand il pun in funduletz
ii place la bucatarie f mult si mananca bine cand mancam si noi in acelasi timp

dar alexia si andy ce fac? cum a fost la serbare?

blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)


Claudinna un galant Razvanel ce mai!!!Legat de progrese le va face el incet incet cand va simti nevoia...oricum voi stati ff bine la capitolu asta ca si la mancarica de altfel.Ce ati mai papat?
Serbarea e vinerea viitoare..Alexia e bine,momentan afara cu tati ca vad ca somn nici vorba

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27

Laura cred ca fac crize de nervi a atipit si i-am dat in somn 120ml lapte in timp de o ora acum i-am dat fortat 2 linguri de mar si a vomat

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH


Off Roxana ..nush ce sa zic,poate ar trebui sa incerci sa nu-i mai dai altceva decat lapte ptr moment si laptele numa daca vrea,sa nu-l fortezi,oare chiar nu ii este foame??Ai incercat sa-l lasi mai mult timp nemancat?Stiu ca e groaznic..Alexia a facut figuri cateva zile si am crezut ca mor,da la noi am descoperit ca avea legatura cu kk..are scaun normal??

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Lidia, iti trimit PM....




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Mamidestefan - am vorbit cu sora mea de ce ti s-a intamplat...ea iti recomanda sa iei legatura urgent cu doctorul Tomescu (din medlife) este un doctor f bun, care nu da antibiotice aiurea, chiar acum se ocupa si de baietelul unei prietene de-a noastra, internat pt pneumonie.

Iti tinem pumnii..sanatate multa lui stefan si tine-ne la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Banu, ma bucur ca sunteti bine cu greutatea. Chiar ma intrebam ce mai faceti.

Nerantula, cum mai stati cu somnul? Ca si voi va trezeati de n ori pe noapte.

Cat despre "educatia" taticului sa stii ca si noi mai patim asa mai ales noaptea cand il lasa sa planga sa adoarma singur (evident ca nu adoarme niciodata asa pentru ca plange din ce in ce mai tare si nu mai adoarme). Si cu tinutul in brate are aceeasi parere ca sotul tau. Gaia Nevia zicea ca trebuie sa sapam ca sa aflam ce e de fapt in spatele acestei idei fixe - sa nu iei copilul in brate sau sa il lasi sa planga. Ei bine, eu nu am gasit adevaratul motiv. Poate nu am sapat destul. Tot ce pot sa fac e sa-l fac partas ideilor pe care le gasesc prin carti ca nu e bine sa-l lasi sa planga, ca trebuie sa fii calm in jurul copilului, etc. Tot ce stii si tu. Cred ca se simte prea solicitat si atunci vine cu ideea (impartita de muuuulta lume) ca e mai bine sa-l lasi sa planga.

Sotul meu mai are si niste colegi care au copil si-i tot baga in cap ca la ei a functionat cu "lasatul sa planga" + tatal lui care tot asa l-a crescut . Deci de undeva au ei ideile astea si cand ii scoti din programul lor reactioneaza astfel.

Compensez eu care sunt f calma.

Mi-am dat si eu cu parerea. Poate alte mamici au descoperit deja solutia.

Corrina, multumim de urari si sa aveti si voi o primavara de vis .

Angelynna, LA MULTI ANI si o primavara de vis!

Poze Harri Alexandru (10-sept-2008)
http://family.webshots.com/album/567137447KvLEdN

Mergi la inceput