Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza si de la noi
Sar'mana de cafea am mare nevoie...fata mea s-a trezit la 4 si de atunci a dormit doar 2 ore...plus niste rusi pe cap cu tot tacamul aferent

Oana am si multumesc de info

Delphinas tare frumos martisorul

Si a mea e vioaie si uneori nu se intelege cu tati care nu stie "s-o citeasca" cum trebuie, mai intervine si socra cu sfaturile ei = cearta cu tati

Mult timp nu este acasa...precum sapttamana asta, 1 zi din 7, iar eu sunt plina de toate cele....ma rog toate trec



fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delphinas

LA MULTI ANI DE MARTISOR
Sa aveti o primavara frumoasa, senina, plina de dragoste si impliniri, cu vesti bune.

Si din partea mea un martisor, o felicitare si www.youtube.com/watch?v=IwT6M38osAE&feature=related" target="_blank">o dedicatie muzicala


poze, Just Me
Infertilitatea este o boala, Bazar pt Mihaita
ambitioasa
www.pulsmedia.ro/index.php?page=event_vote&url=premiilecaroldavila&articleid=67" target="_blank">Votati Organizatia EMMA la premiile "Carol Davila"


DELPHINAS ESTI O DULCE. TE PUP DULCE!!!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

La multi ani de martisor!!!O primavara minunata tuturor!

Robert multumesc de floricele sunt ff frumoase

Ange voi pune iar un filmuletzul cu gaza miscatoare cat de curand

Si din partea mea si a Alexiei ptr toate mamicile si toata bobocimeaghiocei

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

MULTUMIM TUTUROR CARE NE-AU ARESAT CUVINTE FRUMOASE, ATAT DESPRE DARIA CAT SI DESPRE TATI.

LA MULTI ANI DE MARTISOR!!!

noi am fost azi noapte la o petrecere, am venit la ora 2 abia pe la 3 am reusit sa adorm, la 5 s-a trezit pitzi sa pape, si la 6.30 s-a trezit de tot!!! Offff am dormit doar 2,5-3 ore si moooor de somn, iar ea, nici o treaba inca!!!!!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

O si un gand bun si de la noi in prag de primavara.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 11+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Neata!

Mamidestefan, sper ca e mai bine voiniucelul! Imi pare rau ca aveti probleme cu spitalul; noi am fost multumiti de ei. Medicii sunt in mare parte de la Budimex, unde stiam ca-s dr buni. Nu mai conteaza, important e sa fie micutul sanatos.

Nerantula, imi pare rau de ce ai patit cu sotul tau. Barbatii raman intr-o anumita masura copii pe veci. Nici eu nu sunt de parere ca trebuie sa lasi un copil sa tipe doar ca sa-l inveti sa stea singur. Cred ca o reactie de genul asta a mamei ar putea sa faca un copil sa planga mai putin in anumite cazuri, insa cred ca transforma copilul intr-un frustrat; cred ca nu se simte iubit si inteles (de ce sa mai tipe daca nu-i raspunde nimeni), ceea ce e rau pt psihicul lui. Plansul e o forma de comunicare; daca ar spune cu cuvinte ca nu vrea sa iasa afara tot asa l-am ignora?! Cred ca sunt copii care plang f mult si unii care plang putin sau chiar deloc, unii care dorm leganati si unii care nu, etc. Soacra-mea(care cred eu, este cea mai desteapta femeie din lume) spune ca unui copil trebuie sa-i faci fata cum poti tu mai bine, functie de personalitatea lui, a ta si de instinctele pe care le ai tu ca mama. Si ca parintii trebuie sa uite la nastere pe cel pe care si l-au imaginat si sa se indragosteasca de cel real care poate urla continuu, e negru, urat si slab (nu gras si rotofei), etc. Si cred ca fazele cu urlatul, leganatul, plimbatul si alte hachite ale bebeilor sunt trecatoare oricum; n-o sa faca asa pana se insoara, ci doar cateva luni. Ce sunt cateva luni de oboseala in comparatie cu atatia ani in care te bucuri de copilul tau?! Daca nu poti sa-i explici asta sotului tau sau nu poti sa-l faci sa asculte, lasa-l in pace ca nici cearta nu-si are rostul. Oricum tu petreci cel mai mult timp cu gandacelul si faci cum crezi tu ca e mai bine.

Nikolici, mi se rupe inima cand povestesti de sora ta. Cred ca e f greu pt o femeie sa auda asa ceva de la barbatulpe care il iubeste.Am o prietena buna care a fost intr-o situatie similara si s-a despartit de barbatul respectiv. S-a terminat cu bine (acum are 2 copilasi) dar a fost dureros.Sper sa treaca cu bine peste periada asta grea!

Noi tot raciti suntem; din fericire cea mica nu mai da nici un semn, insa eu si Alice inca mai simtim ceva din viroza asta tampita. Ii curge nasul mititica. Asa ca azi stam acasa, desi m-as tot duce...

La multi ani de Martisor! Va dorim o primavara frumoasa, cu multe bucurii, cu bebei papaciosi si cuminti!

La multi ani micutului Lucas!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

azi Stefan a facut din noi febra 39 ...asa ca simt din nou ca nu suntem pe drumul cel bun

eu se pare ca am instinncte de SRI-ista..ca am inceput sa caut info despre doctorita care l-a vazut ..si prescris tratament...
si ce credeti ..femeia asta e pericol social...
a mai prescris antibiotice in doza de adulti unui copilas cu enterocolita ..pe care ea il diagnisticase cu otita..
otita care miraculos a trecut intr-o zi ...

si vine din MEDICOVER...nu din BUDIMEX

mie personal nu mi-a inspirat deloc incredere in ceea ce face ...si continui sa cred ca nu ma insel..

cind unui doctor ii pui intrebari ..ar trebui sa primesti un raspuns ..nu sa o ia la fuga ...pe motivul .."toata lumea crede ca se pricepe sa faca pe medicul"..si totusi de ce cefort..nici un medic inaintea ei nu a vazut nici o amigdalita ...iar ea pe asta a vrut s-o trateze..IGNORING ENTEROCOLITA..si toate info pe care i le-am dat foarte detaliat

imi cer scuze ..ignorati ce-am scris..mi-am varsat si eu off-ul

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:



Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


" There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

mulumim, Nocom, andy.p, moni, Eva!

blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Lidia, imi pare rau s-aud ca dati inapoi. Nu da cu rosi, dar nu poti sa ceri sa mai fie vazut si de alt medic? E dreptul tau ca pacient sa ceri o a doua opinie. N-are ce sa-ti faca. Si daca ti-a spus chestii de genul "toata lumea face pe dr" e f grav; ai putea sa ceri sa vorbesti cu un superior. Sunt f sensibili la chestiile astea. Eu am facut o data asa la o ecogrfie cand eram insarcinata si au lasat-o moale de urgenta. N-au ce sa-ti faca; sunt banii tai, copilul tau...



Mergi la inceput