Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(16)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Cu placere MONI. Eu nu prea am fost atenta de la ce va aprindeti asa...dar am citit mesajul tau Moni si nu ar trebui sa te simti prost ca dai n bani ptr analize ,ecografii etc. Eu am pierdut o sarcina la 11 s. Sunt pui pe langa tine. Nu e ceva de comparat dar stiu ca durerea e multtt mai mare la tine. Chiar si asa eu am suferit enorm cand am pierdut sarcina. Si ptr ca a fost o sarcina obtinuta greu. 4 ani ca sa raman. Cand am ramas cu Alessio...eram in stare sa ma consult si-n numai sa fie bine si s ama linistesc. Pana la 17 s de sarcina am dat la fiecare vizita (precizez ca mergeam la privat) cate 130 de euro. TN, morfologica si ecografie de la 32 sapt cate 200 de euro(si-mi facea reducere ca cica eram colegi -el doctor , noi , eu si sotul , asistenti), si ca sa fiu linistita 100% am mai fcut o eco la 37 sapt 170 euro. Deci vezi am cheltuit. Si nu e ca sunt asa o bogatasa.Dar efectiv nu ma interesa daca nu reusesc sa platesc facturile, numai sa fiu eu linistita. Analizele de sange am avut noroc ca eu mereu le-am facut la spitalul unde lucrez. Fiind angajata, le faceam gratis. Acu'eu iti spun cu mana pe inima, doctorii din Ro sunt de un milion de ori mai preparati si mai profesionali ca astia de aici! Doctorul la care merg pentru TN si morfo e unicul care imi mai inspira incredere. Si aici ca in Anglia...sau nu mai stiu cine scria...astia lasa natura sa-si faca cursul vietii.....totul sau nimic. Deci, stai linistita, daca tu vrei sa faci nspe analize , fa-le. Fetele poate au scris cu, curiozitate ca , cum de in Ro se fac asa multe analize cand de fapt la ele 2 , 3.....Tu gandeste-te la puiutul tau care sigur e baietel .






.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Da da, eu stiu ca are putza. M-a uimit insa sotul meu, care ieri mi-a zis, pentru prima data in viata lui, ca are el un feeling ca-i fetita... si i-am zis sa-mi explice M-a intrebat foarte bulversat cum poti explica un feeling... ca eu de unde stiu ca e cu putza si i-am zis ca ma gadila in burta



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 11+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Moni, esti de groaza Eu am un feeling ca sunt fetite.
Cu ocazia asta, cred ca eram datoare lui {red}kiki_cri[/red] cu o explicatie in ceea ce priveste gemenutii. Cri, daca sunt bivitelini banuiesc ca sunt ceva mai departe unul de celalalt si se vede clar ca au fiecare cate un sac gestational (pata aceea neagra, mai mare). In cazul celor monovitelini (dintr-un singur outz) bebicii sunt foarte apropiati si in general impart aceeasi placenta, se afla pe o singura pata mare neagra. Cei monovitelini sunt gemenii identici zisi si "adevarati" si obligatoriu vor avea acelasi sex. Cei bivitelini pot fi de sexe diferite si total diferiti ca si infatisare, cam ca doi frati si atat.
Si ma mai intrebase cineva daca este voie colposcopie in sarcina. Este voie, l-am intrebat si pe dr. gineco daca am voie si cand mi-am confirmat programarea mi-a zis ca e voie si a fost
Luni ma duc la control sa ii vad pe grasi. Sa vedem cum stam cu placenta, cum isi impart vasele de sange...Dar presimt eu ca e bine.
Mie mi-au mai trecut greturile, apar mai rar si mai putin urate. Mai mi-a trecut si balonarea. Dar ma mananca pielea, zici ca am raie Nu numai burtica, peste tot, fara sa am ceva pe piele. Am impresia ca sunt cam deshidratata, desi incerc sa beau cat de multe lichide. Mi-=am luat azi si o crema de corp pentru bebelui de la Nivea, superhidratanta, poate am pielea prea uscata. Sanii parca nu mai sunt asa umflati, dar sunt foarte durerosi.

12+
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Buna
sunt si eu o graviduta de octombrie.
DN:03.07.1980
UM:02.01.2009
Bebe se va naste in jur de 09.10.2009
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Mi-am facut analizele de sange si secretie, au iesit bine; la prima eco bebe avea 7s si 4 zile, cu o zi mai mare decat stiam eu si 160bpm.
Azi am fost la control si mi s-a facut programare pentru DT pentru 31 martie. E prima sarcina si sper sa fie totul bine pana la capat, ceea ce va doresc si voua!
De rau mi-e rau incepand cu ora 10 dimineata si seara e cel mai rau. Nu suport mirosurile de parfum, de sosuri, cateodata imi vine rau si de la mirosul de fructe, care de altfel imi plac ft mult
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui uve_got_mail

Buna
sunt si eu o graviduta de octombrie.
DN:03.07.1980
UM:02.01.2009
Bebe se va naste in jur de 09.10.2009
8+


Bine ai venit la noi! Sa ai o sarcina cat mai usoara!!! Esti pe listuta!

12+
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

De cateva zile am o senzatie ciudata in abdomen ca si cand s-ar strange un pic...doctorul a spus ca e ok sa simt crampe pentru ca imi creste uterul. O sa nasc la Filantropia cu dl dr Hamid Ayatollahi, iar sarcina e urmarita tot de dansul in cadrul Medicover. A fost medicul la care mergeam si inainte pentru Pap si am fost foarte multumita de dansul.
Mai e cineva la dansul?
8 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Salutare burtici
Bun venit burticilor noi. Sedere placuta aici si sarcina la termen.
Ptiu dar ce s-a mai discutat pe tema subiectului sistem medical in Romania si sistem medical in alte tari. Eu nu am treba cu cine si ctae analize isi face. Doamne fereste. Fiecare isi cunoaste organismul si sunt sigura ca fiecare burtica va face tot ce e posibil sa fie bine pt ea si bebe. EU cand am spus ca aici se lasa mama natura sa aleaga mai mult era vb de primele 12 sapt cum au spus si fetele din Anglia. Fiecare are parerea lui in ce primeste sistemul medical. Asa ca nu are rost sa mai dicutam despre asta.

Eu pt constipatie stiu ca mai e bun si compotul de pere. Aia mai dadeam eu baietelului cand era constipat si a doua zi era ok.

Adriana 8+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Salutare!
Monica_Dicut, multumesc pentru invitatia lasata de a posta si aici Din pacate nu prea am timp :( Zurliul asta mic imi ocupa muuult timp, si eu n-am nici un ajutor. Poate mai de la finalul sarcinii incolo, cand sper ca imi voi lua ajutor, macar pentru 1 an.

Salut calduros pe toate purtatoarele dulcei poveri
Sarcina usoara, si nasteri la termen, sa iasa cozonaceii numai dupa ce au dospit bine!


(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") si acum cu tiker DPN 7 sept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Citat:
citat din mesajul lui uve_got_mail

Buna
sunt si eu o graviduta de octombrie.
DN:03.07.1980
UM:02.01.2009
Bebe se va naste in jur de 09.10.2009
8+


Bine ai venit la noi! Sa ai o sarcina cat mai usoara!!! Esti pe listuta!
Multumesc pentru promptitudine!
8+


12+
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput