Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Multam Desinamada si Monvas!

Ideea este ca si mie imi trecuse prin cap varianta Robert-Cristian, dar am uitat mia devreme sa o mentionez, noroc cu voi...:)

Si pt ca mi-am amintit de Chatonel cu intrebarea despre ce injectie am facut eu la dilatatie 6, sa speram ca ne mai da amanunte si Nicoleta20, amanunte mai fresh, nu ca ale mele, din 2000' toamna :).

:*

30+ si fratiorii mai mari Veronica 11 ani, Tudor 8 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Fetele am vb cu JOANNA. Se pare ca mai sta bb putin la dospit . S-ur rarit contractiile putin, nu s-a dilatat mai mult de 1 , doar i s-a deschis colul. Ramane in spital oricum , si-i monitorizata, asa ca dc vrea bb sa vada lumina zilei, este pe maini bune.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Pisigri eu lucrez in evenimente si as putea sa-ti dau cateva raspunsuri caci am fost la f multe botezuri. De obicei cam la toate s-au dat invitatii. Petrecrea depinde de tine cum vrei sa fie (de buget, de cat esti dispusa sa cheltuiesti si cate persoane ai vrea sa vina la petrecere). Am fost si la botezuri care s-au tinut ziua la terase cu mamici si copii, cu meniuri si pt copii, dar si la unele simandicoase, gen nunta, unde vin numai "oamenii mari". La petrecerile mici de obicei se aduc cadouri, iar la acelea mai mari se dau bani. Invitatii tu ti-i alegi. Mie una nu mi se pare normal sa chem toata lumea care vine si la nunta. Eu as opta pt o petrecere mai restransa, cu persoanele dragi. Noi o sa impuscam 2 iepuri deodata (facem si nunta si botez in aceeasi zi). Botezul in sine al copilului o sa-l fac cu o sapt inainte si o sa invit pe cei de la biserica la un restaurant, cum a fost si la cununia civila.
Daca mai ai intrebari, cu cea mai mare placere iti raspund

Olga 31+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

vai ce te-am indus in eroare ALINA.N...da am vrut sa zic: "la mine in grupa"...La munte as pleca si eu ACUM, da nu se poate ca am o misiune importanta aici la odisee...mai este putin pana la Paste

FLORIC...cu cea mai mare placere!!!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

De la Millie nu avem nici o veste ??? Astazi avea programata cezariana !!
Sper ca e totul ok

38+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisigri, noi la botez nu o sa chemam pe toti care au fost la nunta, dupa cum ai zis, colegi de serviciu ai parintilor, vecini etc ci doar rudele apropiate si gasca de prieteni !

O sa vreau sa fie sambata dupa amiaza si dupa biserica sa mergem la un local maxim 30-40 pers, ca sa fie ca un mini chef mai ales ca majoritatea or sa fie tineri

Pe aici se dau bani la evenimente din astea si meniul este cam ca la nunta

Acum depinde si de obiceiurile din fiecare zona si de cate rude ai, in ce relatii sunteti; noi nu prea avem multe rude, doar parintii si fratele meu, verisorii de gradul x nu se pun si nu i-am chemat nici la nunta


38+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Pisigri eu lucrez in evenimente si as putea sa-ti dau cateva raspunsuri caci am fost la f multe botezuri. De obicei cam la toate s-au dat invitatii. Petrecrea depinde de tine cum vrei sa fie (de buget, de cat esti dispusa sa cheltuiesti si cate persoane ai vrea sa vina la petrecere). Am fost si la botezuri care s-au tinut ziua la terase cu mamici si copii, cu meniuri si pt copii, dar si la unele simandicoase, gen nunta, unde vin numai "oamenii mari". La petrecerile mici de obicei se aduc cadouri, iar la acelea mai mari se dau bani. Invitatii tu ti-i alegi. Mie una nu mi se pare normal sa chem toata lumea care vine si la nunta. Eu as opta pt o petrecere mai restransa, cu persoanele dragi. Noi o sa impuscam 2 iepuri deodata (facem si nunta si botez in aceeasi zi). Botezul in sine al copilului o sa-l fac cu o sapt inainte si o sa invit pe cei de la biserica la un restaurant, cum a fost si la cununia civila.
Daca mai ai intrebari, cu cea mai mare placere iti raspund

Olga 31+ David


Multumesc, Olishka!
Din pacate eu ma tem ca vom pati cam ca la nunta....am vrut o nunta de 60 de persoane si ne-am ales cu una de 160. Acum as visa la un botez de 30 de persoane, dar....atita a mai fost asteptat bebe asta de toata lumea, incit o sa se ingramadeasca (,) ca la urs (exact ca la nunta, cind a vrut toata lumea sa vina, ca nimeni nu mai credea ca sotul sa se insoare...).
Sincer eu ma gindeam ca biserica sa fie undeva in jurul orei 11-12, apoi sa se mearga la un restaurant - deci sa fie o chestie de dupa-masa. Cit trebuie sa stam cu bebe acolo? Ma gindesc ca e foarte obositor pt un bebe de 2-3 luni sa stea in muzica si galagie, dar pe de alta parte oamenii aia care dau bani si cadouri vor sa vada si cui ii dau.... ma scot din minti organizarile astea, la nunta am vrut sa renunt de draci

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Pisigri nu trebuie sa tii bebe la toata petrecerea. Cine vrea sa-l vada sa vina la biserica . Eu nu prea am vazut bebicii la petrecere, decat foarte putin. Gaseste pe cineva care sa stea cu el in timpul petrecerii caci tu cu siguranta nu vei putea si ai grija sa ai o camera linistita unde sa poti sa-l tii pe bebe, iar din cand in cand te mai afisezi tu cu el. Cam asa am vazut ca se procedeaza.

Olga 31+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Pisigri, noi la botez nu o sa chemam pe toti care au fost la nunta, dupa cum ai zis, colegi de serviciu ai parintilor, vecini etc ci doar rudele apropiate si gasca de prieteni !


Pai noi si la nunta tot asa am facut: prieteni si rude apropiate. E drept ca m-am pomenit si cu cateva neamuri de-ale lu'socra'miu Dar acum o sa fiu si mai vigilenta!

Denisa-Madalina 32+ cu Adela-Marisa
AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

As vrea sa fiu si eu la fel de vigilenta dar mi-e mila de socri mai ales, care nu mai sperau la nepot in viata asta. Nu chiar mor de dragul lor, dar ma bazez ca multele neamuri de pe la Galati n-or sa vina toate, ca "obligatia" unui botez nu e la fel de mare ca cea a unei nunti. O sa vedem, miine imi trimit sotul sa isi puna mama sa faca o lista cu cine ar vrea sa invite...

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput