Bobocei de septembrie octombrie 2008 (68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

fetelor, referitor la produsele de pe site-ul ala...nu stiu cum sunt...am comandat si eu inainte de sarbatori un blander philips...m-au sunat la cateva zile ca nu-l mai au in stoc, desi atunci cand am comandat erau cateva bucati.
pt ca mi-l dream f mult, i-am sunat sa-l mai comand...cand m-am uitat pe site, pretul de dublase...
asha ca m-am dus sa sondez piata si am gasit acelasi blander, de la philips, la acelasi pret!! nou! la altex. am dat 140 ron, blanderul are un vas cu un cutit, pt maruntit si un vas mare, de 1 l cred, plus piciorul vertical.

blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:



de la Valcea.

Nu v-am citit deloc, sunt in focuri dar recuperez mai tarziu pe mobil.
Am rezolvat destul de usor cu actele pentru CIC, la 5 fara 10 am depus dosarul in faza finala. Am calatorit cu Anda de gat de pe 12. Am luat metroul si 300, am gasit loc de fiecare data, iar de intors am venit intr-un taxi. La birou a fost desigur centrul atentiei, o fata pe care n-o cunosc (s-a angajat dupa mine) a stat doar cu ea in brate. E amuzant ca nu mai atinsese un bebe pana atunci.

Cam asta cu acturile....

Pregatiri de botez: ce-s alea? S-a ocupat tot timpul altcineva, sa vedem cine va veni, ca nici invitatiile nu le-am fact eu. I-am invitat verbal; am vrut ceva restrans, iar cu apropiatii mi-am permis sa fiu mai informala. La noi restrans inseamna 30 de persoane deci mergem la resto, desigur.

Are Anda doua bunici si doua strabunici, plus bunicul, plus raluca, plus matusa - moasa, plus o prietena de familie care e acum pe la noi. Masa de seara a fost un fiasco pt ca este emreu ceva ce o distrage de la san.

Valcenii nu-s obisnuiti cu wrap. Mai ales femeile tinere ma priveau cam incruntate, dar comentarii n-am auzit. In bucuresti insa am primit feedback pozitiv inclusiv de la "babe" . Dragutz.

ar trebui sa merg dupa niste marturiidar Anda n-a mancat si e cam somnoroasa...

Din nou, imi pare rau ca dau cam buzna, pup toti bebelusii si toate mamicile active sau nu in momentul asta. Sper ca bebeii bolnavi si fratiorii care se simteau rau deja se simt mai bine.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Lumi, am zis de targ prin pagina 2. De luat am luat doar un Thomas cu fluier si niste cantecele pt Teo, si 3 caciulite si 3 zornaitori pt Radu, total 2 buli sau cam asa ceva.

Lidia, eu am patit la fel pe 1 aug cand l-am internat pe Teo la Budimex pentru operatia de fimoza. Doar pt ca tati a facut urat de tot si nu ne tinea peste noapte, l-au lasat pe el. Pt mine ar fi fost fatal sa ma internez in luna aia de sarcina printre toti copiii aia, plus ca eram inutila neputand sa car pe Teo in brate...
sa se faca repede-repede bine.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Lumi, am zis de targ prin pagina 2. De luat am luat doar un Thomas cu fluier si niste cantecele pt Teo, si 3 caciulite si 3 zornaitori pt Radu, total 2 buli sau cam asa ceva.



citit, citit, sar'na.

eu nush daca mai ajung, poate maine dupa-amiaza sau duminica... maine dimineata, cand puteam si vroiam, nu se mai poate.... ca fretele eu are treaba cu sotul, adica ma roaga frumos sa nu mai plec, sa stau eu cu bebeii.... hm.... ok, asta e

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

filme fff interesante despre cresterea copilului, sarcina (fff interesant, Moni) si vedeti voi ce si cum aici:http://www.babycenter.com/2_baby-sleep-the-sears-method_1487508.bc
Eu m-am delectat cu cateva zilele astea.

Am si eu o veste buna. Mi-a intrat indemnizatia in cont dar fara sa vina plic acasa. Banii sunt in cont de pe 19.02, azi mi-a trecut prin cap sa verific, eu eram sigura ca nu e nik si asteptam scrisoarea de confirmare

Bitza, mama, ce cautati la politie pt accident auto fara victime colaterale? Legea noua spune ca nu se mai declara la politie accidentele minore, le preia direct asigurarea.

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


" There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Nocom nu lucrez propriu zis. Sunt acasa si prestez de aici in majoritatea timpului. Lui Dimitri i-a fost ok fara mine mie mai greu cu mulsul dar m-am descurcat ce sa zic. Am incheiat astfel si relatia cu pompa electrica de muls . La al treilea copil daca e sa ma mai mulg o fac manual .

300 ma bucur ca nu te-au injurat babele. Eu am fost la munte cu el in wrap si intr-o frumoasa zi de iarna, la Predeal am facut mascari cand mi-a zis una "Nu ti-e rusine se sufoca bietul copil!!" si cand pe mine m-au lasat nervii si am intrebat-o de Dabija si alte uratenii de ziceca sotul ca parca eram o golanca de la colt. Dar prea comentase lumea inainte una si alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Laureta, e superba D'aia am cerut pozica



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 11+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Eva, cand ai depus dosarul pentru CIC de au intrat deja banii?
Ca sa calculez si eu... merci frumos.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Eva, cand ai depus dosarul pentru CIC de au intrat deja banii?
Ca sa calculez si eu... merci frumos.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!


Ada, a depus sotzul pe 16 decembrie 2007, imi expira postnatalul pe 15 dec, iar banii au intrat pe 19.02. ac

Acum urmeaza sa depunem pt 85%

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


" There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Nocom, Babytza, va eram datoare cu niste poze....... initial am fost zob de obo, apoi mi-era rau, azi de dimi am uitat, dar acum neuronul s-a trezit la viata asa ca, ia priviti fratiorii cum impart frateste:

Cum ne tinem de manuta
fratiorii

in plus, ceva dulce, de seara:

boierie
picioare dulci
Robica
Edi mic

si nu in ultimul rand, pentru CosmyB, care intreba o data de rama cu amprenta (vezi, neuronul chiar e activ azi):

Rama Edi
Rama Robi

fug sa pregtesc la patrat, ca acum se trezesc pretiosii...


Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput