Bobocei de septembrie octombrie 2008 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

everybody!

Lala, da, s-au batut adica Teo de cate ori era in preajma lui Radu ii scapa cate o scatoalca, mai mica mai mare. Radu a reactionat extrem de prompt, adica urla atat de tare incat Teo se speria ingrozitor si fugea sa sa se ascunda. I-am spus de fiecare data ca il doare pe Radu si de aceea urla asa tare, inseamna ca l-a mangaiat prea tare (m-am facut ca nu pricep ca a vrut sa il loveasca ci sa-l mangaie).
Acum il ignora, il pupa sau ii ia jucariile. Cateodata ii pune pe burta cate o jucarie de-a lui, dar cand il vede interesat i-o ia si fuge repede cu ea (sa nu ramana fara, probabil...

Fetelor, am fost azi la targ. Imi tot vine sa spun ca sunt dezamagita.
De fapt, nu sunt dezamagita ci sunt foarte mandra de alecerile facute de mine in 2007 cand am cumparat lucruri pentru Teo, pentru ca sunt foarte multumita de ele si nu am gasit nimic care sa imi placa mai mult, sau sa ma atraga... sau sa imi lipseasca neaparat.
Preturile sunt la fel de mari ca in magazine sau pe site-uri, reducerile sunt cam praf in ochi... ce sa mai zic.

La standul Amazonas am facut iar o demonstratie pe o tanti speriata, nu m-am putut abtine. Tipul de la stand incerca sa ii arata, dupa ce ca aia era lesinata de spaima, cum sa puna wrapul peste ea si copil tinand copilul cu o mana si wrapul cu cealalta. Sper ca am lamurit-o ca e simplu si ca nu-i cade copilul pe jos...

La standul Chicco am vrut sa pun o intrebare ref, la scaunul Proxima (de la Chicco, desigur) pe care mi l-am comandat din Italia si nu l-am vazut inca fizic...
Ei bine, vanzatoarea m-a scos din sarite rau de tot. Oi fi eu frate tafnoasa... nu-s pe stop... da cine stie?!
Intai mi-a zis "nu exista asa ceva". Cum adica??? "adica nu e de la Chicco, sigur".
Zic doamna draga, tocmai l-am comandat de la chicco, poate nu e in Romania, dar poate ne uitam pe net si imi ziceti ca seamana cu altul ca sa va intreb de sistemul de prindere.
Aia, nu, ca nu exista asa ceva, ca ea are catalogul chicco. si-mi arunca in scaba in catalog. Si, surpriza, scaunul era acolo. Am zis ca-i fac guler catalogul si a dat-o repede la intors ca ea nu mi-a zis ca nu exista, ci mi-a zis ca nu exista in Romania.
Pentru ca la ele la magazin am patit exact la fel (o fi fost tot toanta asta???) cand am intrebat de scaunul chicco polly magic care se poate folosi de la zero si mi s-a raspuns exact pe acelasi ton ca asa un produs chicco nu fabrica, m-am suparat rau si i-am tinut o morala vreo 15 min ca sa se invete minte....

Ma duc sa ii dau lui Radu papa si revin. la toata lumea.


Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Multumesc babytza, vad ca pana la urma am reusit. Da' cum ai facut sa dispara "puricii" aia de-acolo? Pur si simplu i-ai sters?

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Multumesc Babymom si Nushulica am sa mai increc sa o alaptez...sa speram ca merge

Babymom copiaza linkul asta fara spatii si d apaste la semnatura ta

[u r l = "h t t p://by.lilypie.com/tn6Rp2. png " ]Victor[/url]

Lidia se va termina cu bine si Stefanut va fi acasa foarte repede

Laureta vazut printele in scauna tare mi-ar place si a mea sa aiba putin par pt o codita

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

nusha pe ce site ai gasit produse la aceleasi preturi parca as lua un alt blender (am unul fara vas si imi sare mancare in par/pe pereti...peste tot)

laureta am vazut 2 fete tare frumoase, dar tare tare mici (nu stiu de ce vad eu pozele tare mici)

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Lumi las ca banii vin si trec...fii vesela ca ai reusit sa iesi afara cu hunii tai

Apropo de gemeni: am vazut ieri in parc doua fetite gemene superbe erau, imbracate in orsu si bebeluse iti venea sa le mananci...imediat m-am gamdit la tine si hunii pretiosi

Ada asa e la noi in unele magazine, nu stiu de ce le-or angaja

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Am uitat ce am vrut sa zic.

Mamidestefan, scuze, nu te stiam de Lidia. Ma sa se faca bine baiatul.

Vreau si eu la Baby Expo Da tot il conving io pe injineru'

Laureta, ai doua bombonici frumoase. Pune poza si cu Inisa acum sa o mai vedem



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 11+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Lidia sa fiii tare ca se va rezolva cu bine, sunt sigura de asta. Sunt medici buni acolo. multa santate si numai bine.

Mami fericita de Irina Alexandra (04.09.2008)

Asa creste Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Multumim frumos tuturor pentru urari ! Nu am masurat-o, nu am cantarit-o sarbatorim doar cu intoarcerea racelii luata din nou de la fra'su Asa ca am 2 copii bolnavi, cel mare pe trecute si pititca la inceput.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Moni da cu ce scuza ti a zis sa faci Gravibinon? La ce dr mergi pina la urma ? Uito si pe Inisu

luminita ma bucur ca ati reusit sa iesiti.Si imi pare rau pt masina:(

Daca am depus pt prima data pt alea 85% pe 14 ianuarie cam cand vin bani oare?( sa nu imi ziceti aprilie pliz)

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Lidia multa sanatate lui Stefan , sa se faca bine cat mai repede si sa recupereze kg pierdute. Sa stii ca si Valentina a slabit tot asa mult cand a vut enterocolita. Si s-a pus repede pe picioare Iar treaba cu taticii nu stau cu copiii mi se pare o aberatie....Te pup mamico si doresc multa putere sa treci peste asta

Dya noi te mai asteptam e aici

Nadina uffff , a luat si Mara raceala de la Serban... Imi pare rau, sper sa va treaca repede

Babymom nu am sters nimik, doar am mutat paranteza , o pusesei gresit

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput