Timisoara,Impreuna!(141) Emma, langa tine...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

neatza,





un copil creste in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

O PRIMAVARA FRUMOASA VA DORESC LA TOATE .
www.youtube.com/watch?v=Q1HMotPcG0g&feature=related" target="_blank">MARTISOR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Din fire de matase fine,
Cu gand curat, cu dragoste,
V-am impletit un martisor,
Ca sa-l purtati de 1 Martie!

Lore, multumim, si iti dorim si noi, o primavara frumoasa!

Adi, multumim pentru ghiocei si urari, de asemenea si tie, o primavara frumoasa!

Doamnelor, ati primit martisoare de la sotiori?

Eu da, Ines le-a primit deja de ieri, acum le punem frumos la guleras...

Aidule, langa voi...





BLOG DC-Impreuna Timisoara


Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

ma gandesc de multe zile la o chestiune, nush daca-i ziua cea mai potrivita sa v-o zic, da' mi-e ca ma lasa memoria si iarasi uit..
m-am gandit zilele astea de cate ori a avut nevoie Kissu mic de sange sa fie intremata putin. la fel si mama... dar cati copii or fi ca ea si nu numai copii...e drept, sunt multe campanii acuma pe tema asta. o fi de la asta, o fi de la ce se intampla cu Emma, nush si nici nu conteaza de fapt.

ne bagam de multe ori in diferite actiuni, haideti s-o facem si pe asta! e clar ca nu trebuie mers in grup, dar cine simte ca poate s-o faca, haideti sa mergem sa donam sange! am donat o singura data sange, inainte de casatorie dar saptamana asta am sa merg din nou sa donez!

o singura recoltare poate salva 3 vieti, ati stiut asta?! eu nu. azi am aflat!

n-as vrea nici o clipa sa cunosc disperarea de a fi pe patul de spital si sa nu fie sangele necesar care sa-mi salveze viata...




un copil creste in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

O primavara frumoasa cu mult soare in ochi si in suflet

Silvana si Paul


Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

O primavara senina, insorita si fara necazuri va doresc tuturor !
Aida, vreau sa-ti spun multe dar sterg intruna tot ce scriu, mi se pare prostesc, nepotrivit orice as scrie, parca nu gasesc cuvintele care sa-mi imbrace gandurile ca lumea...Copila ta iradiaza de viata in toate pozele, inclusiv cele din vara 2008 cand ati fost la mare. Arata a copil sanatos, nu stiu cum a reusit sa faca fata fizic si psihic agresiunilor chimioterapice, dar miraculos este ca a reusit. E robusta si fizic, si are o atitudine pozitiva, blanda, pe fata ei se oglindesc rabdarea, intelegerea si puterea interioara.
Iar faptul ca tu ai acum un nou suflet mic de bb in burtica, dovedeste ca miracolele exista, altfel cum se explica ca in ciuda stresului inuman la care esti supusa sa existe in tine destul echilibru pt a fi capabila sa concepi o noua viata? Miracolele exista. Si ma intreb in prostia mea daca nu e cumva asta miracolul insusi? e posibil oare sa fie ca-n filme, din cordonul ombilical a lui bb sa preleveze medicii celule stem si sa le implanteze Emmei?

va rog pe toate sa ma scuzati daca am vorbit aiurea, dar v-am zis, nu-s capabila sa adun in cuvinte gandurile mele de acum

o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

Seara buna la fete!

Vad ca toate ati primit martisoare, flori ... Lore merci de melodie, m-a uns pe suflet ...
noi am fost azi in centru la porumbei ... a fost soare, frumos, am hranit porumbeii... am primit si eu martisor de la baietii mei .
Adi_adi multumim de ghiocei ...
Maria ce prajitura ai facut? ia baga niste detalii ....
eu am facut aseara o praji simpla cu mere, dar tare buna a iesit ...
Doris cum mai stati cu raceala?
Ana cum v-ati petrecut weekendul?
Dana banui ca ai fost la datorie la aeroport ...
Aida super filmuletul cu mata ...

la toate va doresc si eu o primavara frumoasa, cu mult soare, iar tie Aida iti doresc tot binele din lume, Dumnezeu sa va poarte de grija ...




Geta, mami de Alex

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

Aici martisorul pentru voi.
va doresc sa fiti sanatoase,fericite si iubite
Ideea cu donatul de sange e foarte buna...din pacate eu nici macar atat nu pot sa fac....am avut hepatita pentru voi toate

Mata Emma lupta iar cu cancerul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

buna dimineatza la voi

pe unde sunteti? ati disparut toate? hai ca va astept la o cafea fierbinte cu frisca:


o saptamana faina sa aveti
pe toate



Geta, mami de Alex

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza

Geta merci de cafa...

Noi suntem tare rau, toti...adultii, Ines e ok, putin ii mai curge nasul, asa ca azi am dus-o la gradi.
Mie mi-a fost tare rau, asa o gripa de cativa ani nu am mai prins.
Dar ne-om drege noi...

In rest, fara chef de nimic...dormitez toata ziua, si ma indop cu de toate...

Sambata are Ines serbare, de la 10, au carnaval, pregatesc ceva cadou pentru noi mamicile, surpriza!

Ma gandesc la voi, Aidule, si racelile noastre palesc pur si simplu...

Revin...






BLOG DC-Impreuna Timisoara


Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput