Timisoara,Impreuna!(141) Emma, langa tine...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare gagice...

Aidule,cu gandul la voi,sper sa aveti o zi cat se poate de buna si tzuc ochii dragi de matzulina!

May,noi aveam in planuri sa mergem la cumparat de haleala,ca e sambata si cu asta ne bantuim,de obicei,sambetele...insa l-am dus pe Mariusache de urjenta la servici.Nu stiu daca ati apucat sa urmariti stirile de dimineata,pe aeroport a fost un incident destul de grav,a ramas un avion al Carpat fara tren de aterizare,s-a invartit in cerc pana a ramas fara gaz si in final a aterizat pe camp,pe burta...Pasagerii is ok,compania laudata prin maestria pilotilor,insa incidentul e incident si ancheta se desfasoara...asa ca musiu e pe baricade.Mi s-a incrancenat pielea de ce era la aeroport,plin de masini de pompieri,ambulante, SMURD-ul,politie...de ziceai ca e sfarsitul lumii...aia care nu stiau ce se petrece incetineau si blocau traficul...eeeeeiiii,nebuneala.
Poate intra si Danuta sa va zica ceva,ca nu m-am abtinut si am sunato si pe ea...in disperarea mea...Doamne ajuta ca nu s-a lasat cu victime,chit ca avionul e...cam stricat.

No,tzucuri imense la toata lumea si mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

m-am adunat de pe drumuri, de prin piete, ma duc sa rastorn casa :)

Ana, am auzit la radio. nasoala treaba!!
azi bag zupa de pui, sarmale si prajitura Amalia (cu nuca si crema de vanilie), Anda poate dam drumul la blogul ala intr-o zi cu soare :) pana atunci te pup pe suflet si pe matale, am asa un feeling ca trebe.
Silva, nu te-am vazut de ceva zile, cum esti??

Aidule, asa ma bucur ca vad fasolile tale in orice postare! Tare ne-am ingrijorat ieri! Te pup pe suflet scumpa mea iar pe Kissu drag pe ochisori! Sa va fie bine azi!

sa va mearga la suflet...









un copil creste in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:


cum se inving monstrii la 3 ani





un copil creste in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

va multumesc din suflet!
ma bag si io intre voi...nu sunt din timisoara dar am fost pe acolo...la cursuri 1 luna..
Aidule esti dementiala....m-ai surprins inca o data...nu stiu de unde-ti iei resursele...sanatate la kisuleana si mai stau pe aici...
Voturile se inregistreaza dar le actualizeaza l 24 de ore...multumim de vot si va mai astept
si daca ma primiti intre voi...vin cu draga inima..ca de citit va citesc in fiecare zi...sub acoperire

Mata Emma lupta iar cu cancerul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

nu a mai intrat nimeni?...sa inteleg ca eu sunt cauza?


Mata Emma lupta iar cu cancerul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

fanna...cum sa fi de vina?Nuuuuu...dar lumea se aciueaza pe la case...ca tot omu' gospodin.Bunaoara,io le-am trantit la ai mei niste fripturica pe plita de teflon,de ziceai ca a luat foc casa de la atat fum,cu piure de cartofi si musiu al meu ca bradul a fost izgonit de urjenta catre boticu' din cartier dupa muraturi...si uite asa iar am spart ca purceii farfuriile...
Simonelule,deci nu te-ai lasat:zupa si sarmalitz in foi de flitz din manusitz de la tutuitz...boooooonnnnn...cu prajitura aia nu m-am dumirit,nu conteaza,cred ca e demential de gustoasa...
Pana la urma s-o terminat cu bine incidentul de la aeroport,si pilotii sunt eroi,bravo lor!
Doris,sa aveti multa sanatate...si pe mine ma doare gatul de abia imi inghit saliva.Manncarea am halito ca pelicanul,ca abia inghiteam.

Aiduka si Kissu mic...ma gandesc la voi...sa aveti o noapte linistita!

Deya,Deianira,Mihi,Getuta,va pup dragelor si daca aveti probleme cu virusi,va doresc multa sanatate!

Danuta...mi-am uitat telefonul in masina si abia acum vreo 1 ora l-am recuperat...m-am gandit ca nu mai e cazul sa te sun,ca am vazut ca apelul tau era pe la ora 13...scuze!

No,va tzuc si va doresc o seara faina!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_adi spune:

no, mai vini si io p-acilea
vad ca s-au intamplat multe cat timp am lispit......
findca vine martisorul, eu va doresc sa aveti o primavara cat mai frumoasa si multa, multa sanatate
ghiocei pentru toate fetele, nu sunt ei albi, dar sper sa-i acceptati
ah, era sa uit .....am facut niste cornulete fragede de-ti spargi capul cu ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Dana cred ca are de lucru la ora asta. Venind spre casa am trecut pe langa Agatex, era plin de presa si o ambulanta in curte, cine stie ce-o mai fi si pe acolo..Ana, zau ca n-as fi vrut sa fiu in avionul ala! Brrr!
cum e cu prajiturile vezi maine :) azi nu mai ma trage sufletu, atata zic ca mupetzu meu s-a lins pe degete :))
Fana, n-ai tu nici o vina, cum sa ai! scrie ce simti si poti.
Mihi, n-a avut net da' e bine :D pupam americanu si pe mama'sa buna la suflet
Doris, sunteti mai bine?
deya, totul oke :)

Aidule, cu voi in gand ma trezesc, cu voi in gand adorm. toata Lumina, Iubirea si Puterea din lumea asta sa fie cu voi! sa aveti o noapte linistita. va iubesc pana la cer si inapoi

sa va mearga la suflet







un copil creste in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:



somn usor dragelor.





Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

'neata!
... io



Aida ... 8+
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput