FIV 216

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Goldi: E greu....e tare greu....dar am nadejde ca Bunul Dumnezeu va face si pentru noi o minune! Nu voi renunta, probabil in vara voi face si FIV 2, dar sa vedem ce planuri vom face cu dr. la prima consultatie dupa acest esec! Bineinteles ca raman tot cu aceeasi echipa....vom vedea! Unde vor sa mute clinica? La voi care sunt planurile?
Betty: Si pentru tine tin pumnii stransi! Si sa modifici in listuta pentru ca FIV 2 va fi REUSIT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Cristal....am sperat pentru tine pana in ultima clipa....sunt alaturi de tine...

Cristinici iti tin pumnii pentru 5 voinici frumosi foc!Vreau sa te vad la odisee in curand!Ne-am inteles?Doamne ajuta!

Sheri bafta maxima!

Multa bafta tuturor!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Cristal am plans pentru tine pentru ca mi se pare ca traim un cosmar......oare noi cele fara trompe nu avem dreptul la copii????
De ce medicii spun ca daca le scoatem avem sanse foarte mari insa mirccalolul nu se intampla??? Am vazut multe fete cu acelasi diagnostic embrioni perfecti si FIV nereusit. Va rog sa imi spuneti, a reusit cineva fara trompe datorita hidrosaplinxului sa aibe un bebe???? Eu vad numai nereusite...Nu imi pot imagina viata fara un bebe, sincer mi se pare ca traiesc un cosmar din care vreau sa ma trezesc si nu pot.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraa78 spune:

Blanche,am o prietena care are trompele clipsate din cauza hidrosalpinxului si a reusit din primul fiv,in maxim 2 saptamani va naste un baietel.Asta o spun ca sa te incurajez!Cred ca FIV tine de norocul fiecareia,din pacate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_40 spune:

blanche, din cate stiu nu-ti trebuie trompe la fiv! ca-ti plaseaza direct embrionul in uter! eu nici nu stiu cum arata trompele mele, n-am facut nici o investigatie... ca nu-ti tb pt fiv!

mult succes, si nu va pierdeti speranta, sunteti tinere!
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xrysya spune:

BLANCHE-da.eu am scos trompele.in luna urmatoare dupa operatie am inceput tratamentul pentru fiv.mi-au pus trei sau prins doi.deci eu zic ca sunt reusite.mult succes si fii sigura ca ai sa fii mamica.niciodata nu spune NICIODATA
MULTA BAFTA LA TOATE FETELE

http://www.flickr.com/photos/pedakui/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Blanche25

Cristal am plans pentru tine pentru ca mi se pare ca traim un cosmar......oare noi cele fara trompe nu avem dreptul la copii????
De ce medicii spun ca daca le scoatem avem sanse foarte mari insa mirccalolul nu se intampla??? Am vazut multe fete cu acelasi diagnostic embrioni perfecti si FIV nereusit. Va rog sa imi spuneti, a reusit cineva fara trompe datorita hidrosaplinxului sa aibe un bebe???? Eu vad numai nereusite...Nu imi pot imagina viata fara un bebe, sincer mi se pare ca traiesc un cosmar din care vreau sa ma trezesc si nu pot.......


Blanche eu am o trompa amputata (de fapt 1/2 din ea e taiata) si la cealalta trompa am avut un hidrosalpings pe care doctoritza mi l-a curatat si a incercat o reconstructie tubara. Oricum am ramas insatcinata in urma Fiv-ului iar asa zisa trompa buna nu este buna deloc.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Sheri eu stiam ca influenteaza dar nu o urca peste 37...dar in fine acum cum o vrea Dumnezeu

Pussi merci frumos....si imi tin pumnii stransi si nu pot sa iti promit, dar incerc sa vin cu un rezultat pozitiv. Sa iti spun drept mi-as dori 2 motate...dar nu sunt eu cea in masura sa decid.

Maria08 pup, dar sa stii ca nu am facut eu modificarea

ellanik deci nu mai are rost sa iti iei temperatura bazala, ca doar vazusi de ne-a zis Sheritra. Mai joaca fotbal bebei?

Goldi sunt multe fete care incearca de mult timp sa ramana insarcinate dar cu credinta vom reusi aproape toate.

Lauraa78 tu cum mai esti?

Deci care cum faceti bhcg-ul?

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty78

Maria08 pup, dar sa stii ca nu am facut eu modificarea




Eu am facut-o...pe asta si inca cateva...mai imi bag nasul din cand in cand in listuta...

Cristal: imi pare rau , sa dea Dumnezeu sa va vedeti visul implinit intr-o buna zi.

Delia: felicitari!!!

Cristinici: maine sa vii cu vesti foarte bune!!!

Ioanatugs, felicia_:

Iana: ce mai faci?

Nusy 22+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraa78 spune:

Betty,sunt nici eu nu stiu cum:ieri m-a durut burta ca la cm(z6 de la et) iar azi m-au durut si burta si ovarele.Azi am stat putin afara si fiind frig m-a luat durerea de burta instantaneu.Cu moralul ...cand bine cand rau.Oricum fata de primul fiv nici nu am stat prea mult in pat si parca simt o agitatie in burta(daca n-o fii imaginatia mea)Sotul sta mai mult plecat asa ca scapa de accesele mele de nervi
Cristinici si Shery bafta multa!

Mergi la inceput