Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Panda, nu mi-am dat seama ca Ilinca e in alta zodie! Oricum, racii sunt mult mai dificili decat leii! Lasa, sa ne traiasca, asa zvapaiati cum sunt, ca oricum sunt tare draguti cand fac prostioare!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 11+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Buna seara burtici.

monicaa FELICITARI pt bombonel! asa sa fie si dupa nastere, un bb sanatos.
Eu am fost ieri si mi-am facut analizele, pe 16 Martie voi merge iar la Dr cu rezultatele..tot ieri i-am facut si Ioanei vaccinul, ROR-ul, nu a facut febra..e f bine.. (ne-am intepat aman2). Eu in continuare ma simt bine, fara greturi.

ALBUM

1 de sus - 18.01.2009 , 2 de jos - 28.01.2009 ,3 de sus - 04.02.2009, 4 de sus - 13.02.2009
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 9+ IUSTIN sau IUSTINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui adriana_m

Salutare burtici

Deci voi asa stiti de eco de la 12-14 sapt ca se face pt femeiile peste 30 de ani? Eu auzisem ceva de 35 de ani si daca ai avut in familie copii cu probleme. Oricum aici vad ca nu imi face eco asta, asa ca sper si ma rog la Dumnezeu sa fie bine si fara eco asta.



Nu este universal valabil. In UK se fac doua ecografii, una in jur de 12 saptamani de care tocmai m-am bucurat enorm care se numeste Age Scan....sa determine varsta sarcinii exacta, daca este totul la locului lui, cati bebelusi sunt si ...hai sa o numim confirmarea ca esti gravida. A doua se numeste Anomaly Scan si se face in jur de 20 de sapt si e mai complexa si urmareste asa cum ii zice si numele depistarea eventualelor anomalii.
Sistemele sunt foarte diferite dar daca nu ne supara nimic eu zic sa stam linistite, sa ne bucuram de ceea ce avem in noi si sa asteptam fericitul eveniment din prag de toamna.
Referitor la alt subiect.......
Eu am ajuns la 12 sapt cu greata, constipatie, somn, durere de cap....sani agitati....dar nu am luat nicio pastila....Deja ma doare capul cand aud de NoSpa....nu va suparati pe mine.
Sunt sigura ca ala se ia daca ti-e RAU tare si nu mai poti de durere.....dar nu ca te inteapa un pic burtica, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doro76

Complicat de zis cum se intareste uterul . Mie si la sarcina asta mica mi s-a intarit de cateva ori. Simti burtica la fel ca un pietroi greu si nu mai ai putere sa stai in sus. Cel putin la mine asa e. Din fericire am avut senzatia asta mai rar decat la prima sarcina, pe care abia am tinut-o. Dar am reusit! De No-spa si eu stiu ca se iau pana la trei pe zi, dar nu le lua aiurea, ci doar daca ai nevoie!

Mangagirl- cum e la Londra??? Spune-mi ca e frig si urat...ca sa nu ma oftic ca anul asta nu am sanse sa ajung [q.


Doro 11+ si Eva Maria (28.04.2005)


Doro, e frig si e urat. innourat mereu si mereu, autobuze pline de ti se face rau, distante ingrozitor de lungi de-ti vine sa nu mai mergi la munca...intr-un cuvant...urat :)

crede-ma cand e sa locuiesti aici, nu mai e totul frumos si cool. viata asta e asa de rapida si nu ai timp sa te bucuri de nimik. rutina te mananca. in schimb e un pik mai cald decat la voi. :)

MangaGirl :-) 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Lutoniana, ai perfecta dreptate, nos-pa nu se ia doar daca te inteapa putin burta. Eu simteam pumnale in mijloc si, desi doctorul imi recomandase, parca tot nu-mi venea sa iau nimic. Sangerarile alea m-au facut sa ma tem rau. El mi-a spus sa iau 3 pe zi iar eu am luat doar 1 pastila pe zi timp de 3 zile.

Monica, felicitari pt bombonelul sanatos.

Ioanact, ai grija cu ROR-ul. Reactiile apar intre a 7 si a 10 zi de la vaccin sau chiar putintel mai tarziu. Eu tind sa cred ca raceala puternica care i-a aparut lui Matei din senin (statea in casa de cateva zile) de la ROR i s-a tras.


Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o super fericita 11+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

adriana_m - ne luam de manuta. Eu acum si scriu in miez de noapte. dorm bine de pe la orele 20 pana pe la 1-2 noaptea cand ma trezesc pt. nevoi fiziologice... si pauza somn. Plus ca adorm relativ greu, si marai la sot la orice mica miscare.

Doamne ajuta!
5+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

buna dimineata burticilor
offfffffff ce-ati mai scris de ultima data cand am intrat pe forum......deja ati inceput un nou capitol.......ca ma si speriasem....nu mai gaseam paginile la care ramasesem cu cititul aseara.
monica_dicut.....te inteleg cu si bun venit in club sau vin eu in clubul tau......la un moment dat eram asa de disperata ca voiam sa-mi fac operatie de micsorare(tin sa precizez ca eu sunt si micuta de statura 1.55).....haios nu......dar tr sa ne mai gandim atata .....asa a vrut natura ...asa suntem......aaaaaaaa si mai esti si norocoasa ca poti sa-ti cumperi oricand sutiene mai mari, la mine si asta e o problema......astea pe-aici(in china)sunt ca niste scanduri...nu fund ,nu tate,nu nimic.....si croiala la pantaloni e diferita de-a noastra.....rade mereu sotul meu de mine cand mai am cate o tentativa prin magazine de a-mi cumpara un sutien [bang.
cred ca in curand am sa renunt .....de ceva timp oricum nu-l mai folosesc si nu-i chiar asa rau.....atrag mai multe priviri dar deja sunt obisnuita.......ca oricum se uita astia pe-aici la tine ca la maimuta.....sau extraterestru......offff iar am inceput.....

in legatura cu salata aia de varza murata sau mai vb cineva de varza calita facuta de mama(pt care va invidiez ata de mult si in acelasi timp ...sanatate multa parintilor care va sunt alaturi si va fac toate mofturile)..........daca tot vorbiti de ea atat.....rog mult data viitoare spuneti sau macar mintiti-ma in genu...."cand am mancat m-am gandit si la sweet-angel"si poate simt si eu un pic gustul si-mi mai trece pofta.....deja e inundatie mare la mine in gura
gata.......si mai revin
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

[quote]citat din mesajul lui cristina_ana

Uraaaa!!!! Bravo Monica, sa-ti traiasca samburelul!!!!

acelasi mesaj si de la mine......sanatate multa si sarcina usoara


8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Lutoniana multam' de raspuns. Acum m-am mai linistit si accept si eu sistemul asta si gata. E greu un pic ca am fost obisnuita altfel la prima sarcina. Dar poate e mai bine asa.
Anadomnica deci mai e o graviduta care sufera de insomnii. Asa si eu ma enervez pe sot cand face o miscare gresita cand doarme si mai ales ca doarme asa de bine . of of greu se mai duce o sarcina. Si la prima sarcina nu am avut absolut nimic.

pupici si o zi faina sa aveti. Ne auzim mai pe seara la voi.

Adriana 8+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

inca ceva .....vin si eu cu o intrebare idioata dar nu ma descurc deloc ......cum faceti voi ca sa citati pe cineva?........eu am incercat mai inainte si n-am reusit dupa cum se poate vedea
8+

Mergi la inceput