Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (279)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Melaniatud, uite aici http://autism.gamara.ro/portage/index.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara!

Lia, Miruna e fantastica!!! Stie foarte multe lucruri si se vede ca te ocupi de ea! Se vede ca ii place sa invete, are un zimbet tare dulce.

Iti imaginezi ca imediat cum am vazut filmuletele cu ea, mi-am propus sa ma jic si eu mai mult cu Daria.

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Adimercedes, binevenite sfaturile in legatura cu avionul. O sa le aplic si eu cind vom merge in vacanta.

Apropo Gabriela, ati rezervat deja ceva? Se aude ca preturile vor scadea chiar inainte sau in plin sezon din cauza recesiunii.

Cecilia, deci nu e nimic extrordinar la Babyexpo. mai ca imi vine sa nu mai merg tocmai pina acolo...
Astept impresii si de la Luy.
Pe mine m-ar interesa o tabla de scris din aceea mare cu magneti si markere, poate si un aqua doodle (fetele care au, e din acela pliabil sau nu?, puzzle-uri din lemn, o hainuta de primavara cit mai frumoasa si niste pantalonasi.

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Cecilia[/green], deci nu e nimic extrordinar la Babyexpo. mai ca imi vine sa nu mai merg tocmai pina acolo...
Astept impresii si de la Luy.
Pe mine m-ar interesa o tabla de scris din aceea mare cu magneti si markere, poate si un aqua doodle (fetele care au, e din acela pliabil sau nu?, puzzle-uri din lemn, o hainuta de primavara cit mai frumoasa si niste pantalonasi.

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)



Am vazut aqua doodle, puzzle-uri din lemn(am luat si eu unul ca si al lui Me, ii place sa se uite la imagini si sa vb despre ele dar nu si sa faca), despre hainuta si pantalonasi nu ma pot pronunta, nu m-am uitat dupa asa ceva, am vazut rochite fff frumoase, poate Luy sau greyeras te pot ajuta.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Deci mi-a dat un IQ 61 adica retard usor

NU CRED IN TESTUL ASTA si m-am enervat cumplit.

Pai Tudor intr-adevar nu bea singur din biberon si nu il manevreaza, din canita nu bea prea des pt ca nu-i prea dau si nici nu se joaca singur 10 min in mod frecvent. In schimb face o gramada de alte lucruri prin imitatie si intelege f mult din ce vorbim sau ce ii cerem.
Iar pasat mananca si acum pt ca nu are dinti ...mesteca doar biscuiti, paine si banane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Melania iubita!!!!
Am mai scris sa setati virsta copilului (adica data nasterii)inainte de a a da calculeaza!!!

Am uitata sa iti spun ca duminica trecuta nu am mai ajuns in Iasi.
Era daria prea obosita de atitea drumuri. Mi-ar fi placut sa ajung la Sfinta Paraschiva.



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Melania iubita!!!!
Am mai scris sa setati virsta copilului (adica data nasterii)inainte de a a da calculeaza!!!

Am uitata sa iti spun ca duminica trecuta nu am mai ajuns in Iasi.
Era daria prea obosita de atitea drumuri. Mi-ar fi placut sa ajung la Sfinta Paraschiva.



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Am setat am fost atenta insa nu sunt sigura de raspunsuri pt ca l-am facut repejor.Si nici nu-mi vine sa-l repet


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Melania iubita!!!!
Am mai scris sa setati virsta copilului (adica data nasterii)inainte de a a da calculeaza!!!

Am uitata sa iti spun ca duminica trecuta nu am mai ajuns in Iasi.
Era daria prea obosita de atitea drumuri. Mi-ar fi placut sa ajung la Sfinta Paraschiva.



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

M-am incurcat...deci completez si la 0-1 an si la 1-2 ani? sau numai la 1-2 ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

DA!!!!

Scuze ca scruiu rapid dar sunt intre baita si culcat daria.


-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

hello,
l-am tuns pe Ghighi, am un baiat frumos !!!! asa un cap rotund si expresiv are (cra, cra). Am fost la un coafor in militari, aveau si o masina acolo, asa ca 5 minute a fost ocupat cu volanul, timp in care foarfeca meseriasa si-a facut de cap,pe cap .
Melania, completezi absolut toate fisierele, cu toate varstele, indiferent de varsta reala a copilului, chiar de are 1.6 ani le faci si pe-alea de 1 an si pe-alea de peste 2 ani.Si mie mi se pare util testul, sunt multe chestii pe care le consideram nimicuri si vad ca au o mare importanta, plus, asa cum zice si Erina, e bun pt viitor sa vedem evolutia copilului.
Lia, eu am ramas uimita de fetita ta, e isteata foc ! al meu deocamdata roade literele , ii place textura aia buretoasa.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput