Nou stil de viata (258)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

salut fetelor,
meniul de azi
- fulgi cu lapte
- o portocala
- o supa cu o felie de paine
- nuci si 1 kiwi
- piept de pui cu legume fierte

o ora de tae bo


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza frumoaselor si-o zi insorita va doresc.

Edi la multi ani si petrecere frumoasa.

MamicaDulce felicitari pentru inscrierea la sala si echipamentul achizitionat. S-ajungi unde ti-ai propus pana la vara iti doresc.

Violeta sanatate multa nepotului.
Si ca tot ai pemeniti de Cuba mi-am adus aminte ca Pepene parca m-a intrebat daca am fost in Cuba cu Kim. Raspunsul e NU! N-am fost in Cuba cu nimeni de pe DC inca dar ma tot chinui s-o "pacalesc" pe Tzuni.

Dragelor am pus si eu o intrebare mai demult (2-3zile) si suna cam asa: Care activitate fizica e mai buna? Cea in care "gafai" un pic sau cea in care chiar daca arzi 500 calorii respiratia iti e cat de cat normala????

La noi e soare cu dinti (- 17 grade). Si ca tot s-a vorbit de "babe" a mea in fiecare an a fost pe 8 Martie deoarece e aceeasi zi cu ziua mea de nastere.

Weekend placut in continuare si spor treaba si ce alte planuri mai aveti.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Zuzi, eu nu inteleg exact intrebarea....fi mai explicita te rog si incerc sa iti raspund din ce stiu eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Ok! am sa incerc c-un exemplu ca sa ma fac mai inteleasa. Cand alerg pe banda pe program intervals in 30 min. gafai de nu mai stiu de mine, transpir dar nu ard mai mult de 200-300 de calorii. Acest program as putea spune ca-mi necesita plamanii mai mult si il pot compar cu un sport de genul innotului.
Pe aceeasi banda daca imi aleg un program gen. Hills in care urc dealuri intr-un mers mai sprintar ard si cate 500 de calorii intr-o ora e adevarat dar rezist o ora pentru ca nu mai gafai asa si nu mai simt ca "n-am aer". Acest program il pot compara cu un program cu greutatile de ex. In care iti folosesti muschii dar rezisti mai mult.
Intrebarea e care din ele e mai bun...sau nu exista comparatie?

Multumesc.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Zuzi, am inteles ce vrei sa spui acum. Din toate studiile citite de mine, nu s-a ajuns la o concluzie in sensul asta.
Apropo de calorii, nu te baza pe ce spune aparatul...caloriile consumate in timpul exercitiului fizic sunt determinate de o multime de factori, aparatul doar face un fel de estimare generala.

Ce te pot sfatui eu:
- foloseste banda, insa mare grija la alergat, ai excedent de greutate si genunchii, ligamentele se vor resimti la un moment dat
- fa orice fel de miscare, este benefica
- iti pot spune din experienta mea ca miscarea fara dieta pusa la punct nu te va ajuta sa slabesti ci doar sa te mentii
- cand doresti sa slabesti, dieta este principalul mijloc; mai exact deficitul caloric dar si provenienta acestor calorii.
Sper sa te ajute .

Sabina, ai inteles perfect situatia mea . Eu am fost grasa toata viata...practic acum imi fortez geneticul.
Legat de ce ai citit pe getfit, nu are legatura cu corpii cetonici ci cu toxinele. Cand slabesti se elimina si toxine care in cazul tau ajung in lapte. E ok sa slabesti cand alaptezi, dar ritmul de slabire trebuie sa fie mult mai lent.
Sanatate lui Gheo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Buna dimineata de 1 MARTIE.

Ca sa va mearga bine primavara aceasta, va trebui sa postati cel putin o data astazi.
Ma duc sa pregatesc ceaiul, cafeaua, fructele, laptele si cerealele.
Azi e dezlegare si la putin dulce, .

O duminica excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

259- capitol primavaratic,

Mergi la inceput