Nou stil de viata (258)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza fete frumoase.

Gusta care va sa zica "olandezu'" pleca de-acasa ca sa te " pedepseasca" si cand colo se pedepsea pe el mai mult. Lasa-l sa mai "fumige" un pic si-apoi mai vezi tu ce faci cu pijamaua.

Tzuni felicitari pentru lansare. Asta era proiectul de care vorbeai la inceputul anului? Te-am mai intrebat o data dar probabil ca n-ai citit.

Ruxy zau ca n-ai motiv sa fi suparata. Tu stii ca noi suntem aici un grup de fete compatibile ca sa zic asa si fiecare are dreptul la opinia ei. Mi se pare firesc sa ne mai atragem atentia una alteia. Te-astept sa ne scrii ca si pana acum. De la tine am invatat sa mananc iaurt cu almonds si-acum sunt addicted. Servesc combinatia cel putin o data pe zi. Asa ca ar trebui sa te simti multumita ca efortul tau de-a ne spune ce-i bine si ce-i rau in meniu si de-ati scrie pana la urma propriul meniu n-a fost in van. E normal fiecare s-aleaga ce-i prieste si-i face bine si chiar ce-i place pana la urma. O zi cu soare iti doresc.

Liris cum petreci azi, mamico?

Eu sunt deja la munca de pe la 7:20 si-am si papat micul dejun.
MD - 1/4 piept de pui + 1/2 pita (80 cal) + cateva frunze de salata cu otet balsamic si ulei de masline.

Anda succes cu "orgoliile" ca astea-s tare dificile. Ma uit la Isabella ca-i atat de orgolioasa. Sper sa nu plateasca prea scump in viatza din cauza asta.
Am uitat sa scriu ca aseara am alergat pe banda vreo 30 min. si-am ars 205 calorii.

Made parca tu ma intrebai daca alerg in fiecare zi. Saptamana aceasta asa s-a intamplat . Sper sa ma tina dar nu intotdeauna imi reuseste performanta. Si tu sa stii ca daca te-aruncai pe banda aseara te simteai mult mai bine dupa cearta. Sau poate iti trebuia un sac de box?

Hopes sanantate multa lui Eduard si sa scape de cearcane repede. Tu de ce esti trista?

Lai esti ok? Mai alergi prin parc? Am uitat sa-ti spun ca ti-am vazut pozele si-mi plac muschii tai formati la picioare in partea de deasupra genunchiului.

Revin.


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Liris, zambetul sa-ti fie mereu pe buze,speranta sa nu-ti parareasca sufletul, iar stralucirea ochilor sa ramana mereu vie.Sarcina usoara in continuare si o zi minunata alaturi de cei dragi.

Gabi, merci de reteta.Am sa mi-o notez si pe cea de biscuiti.Ceva in genul asta faceam acum ctiva ani dupa o reteta a Balbinei.

Marilena, starea mea e undeva la cotele de mijloc, vremea nu tine cu mine.Azi din pacate soarele nu a iesit, dar astept ca pe we sa fie soare si vreo 15 gr.

Azi am venit de la munca, mi-am facut o baie cu spume, mi-am luat micul dejun si m-am intind putin, am zis ca stau juma de ora ,ca la 11 trebuia sa dau un telefon si dusa am fost, abia am reusit sa ma dau jos din canapea la 1 juma.Simt ca m-a calcat trenul, buldozerul,camionul si toate utilajele grele.
Da-mi revin eu.

Ma stau putin sa-mi tihneasca mancarea si ma apuc de treaba.Imi fac un ness sau o cafea si plec.Deja dimineata nu mai pot manca si bea cafea la servici, imi e rau, abia, abia daca iau 2-3 guri de cafea(asta nu e un lucru rau fie vorba)

Am sa scriu meniul acum ca nu stiu mai tariu ce apare.

MD:o ceasca mica de cafea + un biscuite integral.fulgi/furajele mele amestec(55gr) + fulgi porumb simpli(20gr) + lapte(100 ml, 3,5%)+fructe de padure(50gr)+visine(40gr)+ 1 capsuna(40gr).Tin sa mentionez ca fructele de padure si visinile erau congelate cand le-am cantarit
un ou + o rola branza capra(18gr)

P:piept curcan(100g) + champignion (170 gr) trase in wok cu putin sambal oelek si garam masala + 2 ardei copti

C:o salata dintr-un morcov si un sfert de telina si probabil 2 lingurite de iaurt

Gustare:1 patrat cioco 60% cioco cu menta, 6 migdale,un iaurt natural cu visine (merci Anda de idee,ador iaurturile cu fructe)

Nu stiu daca m-am incadrat in grafic.PAna acum am mancat tot ce e pe lista, normal mai putin cina si iaurutul.Daca poate cineva sa ma ajute cu un calcul aproximativ.

Aaa si sa nu va speriati de MD copios, dar imi era foame.

Ma duc sa-mi pun de cafea, poate servesc si un bicuite de la AMrilena si apoi ma apuc de treaba

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Va multumesc de sustinere. S-a potolit respectivul intr-un final.
Tumpi: fac eu calculul dar pe seara.
Marilena: daca totalul = 600, si ai facut 30, media e 20. Dar esti sigura ca e 600?


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

La multi ani Liris!

Gusta, este si roz, depinde din ce unghi privesti lista, . Arunca si la mine un biscuite.

Vik, multumesc. Fotografia de care pomeneai, fetita si ochiul de geam, e a DianeiR. Imi place ft. mult si mie.

Hopes, sper sa invingeti boala cat mai repede. Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

La Multi Ani, Liris, sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bine!

Gusta, sa-ti fie de bine!

Tumpi, in Bucuresti a iesit in sfarsit soarele; ba este chiar caldut, cam 9 grade. De mult n-a mai fost asa!

Hopes, sanatate la (i)Edut!



Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Un biscuite la Tumpi si unu la Carmen.

Anda pai am socotit asa
ovaz 100gr 357
zahar(nu am folosit ce indulcitor) 20
faina 20gr cred ca 70
1ou 65
stafide 25gr 100
iaurt 20gr 8
unt(light) 20gr 60
miere de albine am uitat.
total 680 si eu am zis 600poate gresesc undeva.


Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Anda, nu-i bai, cand poti tu.

GAbi, e bine ca a iesit soarele.Mie primavara imi place cel mai tare dintre anotimpuri.Primavara e pe primul loc, iar apoi toamna, ca deh e anotimpul cand m-am nascut si-mi plac culorile,dar primavara e ceva de vis cand totul revine la viata.

Deja ma uitam acum pe brosurici ca au aparut tot felul de chestii pt gradina, flori care mai de care,abia astept sa ini aranjez gradina.Si sunt asa de feiricta cand o vad pe Mitzulina cum zburda pe acolo si paste la iarba

Termometrul meu spune ca ar fi acum vreo 11 gr afara, frig nu e ca eu acum stau cu usa larg deschisa la terasa, bate vantul dar in rest nu e asa frig.

Sa vina PRIMAVARAAAAAA



"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Tumpi aici ploua e urat ,m-am saturat vreau o zi cu soare sa umblu si eu in gradina ca numai pot asa.

Gabriela trimite soare si la mine.

Am terminat treaba as mai avea dar e si maine o zi si ma uit la Uti cum deseneaza .

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

ioiii ce va fac un pic lipsesc si vad ca ati suparat-o pe Ruxi !

Ruxi, te vreau inapoi, nu ne lasa de izbeliste! plizzzz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare gagici,

Vad ca a venit primavara si va distrati, faceti biscuiti, mergeti la spa...

Liris, o sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos!

Dev, mersi.
Am votat si eu o poza de-a ta din concurs si alte poze ale fetelor de pe subiect.

Puskin, da, mi-a mers bine cu oua si cascaval, in sensul ca mi-au tinut de foame o perioada mai lunga decit ma asteptam insa ce ma fac ca nu pot sa maninc asta in fiecare zi la micul dejun...

Mihaera, eu trebuie sa fac sport de 4-5 ori/saptamina ca sa slabesc, altfel doar ma mentin si corpul capata un contur mai ferm. Poate ca e si la tine la fel.

Roxa, bine ai revnit din concediu. Mi-e dor de Cluj, ce oras frumos...

Made, ai mincat putin dimineata, maninca mai consistent (un ou fiert ar fi fost bun sau ceva carne; in privinta batoanelor sint mai sceptica si cred ca ar trebui consumate doar in caz de urgenta cind simti ca te ia cu lesin de foame si n-ai alta varianta), probabil din cauza asta te-a lovit foamea.

As vrea sa ma duc azi la sala dar stiu ca dupa-amiaza e multa lume insa fiind vineri mai am o speranta, poate mai sta lumea pe acasa.

Va pup.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput