Nou stil de viata (258)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Gabriela eu credeam ca o sa imi dai reteta mai tarziu si o sa am scuza sa nu ma apuc de treaba ,dar cum tu ai fost pronta atunci si eu trebuie sa fac biscuiti.

Sunt in pijamale(da ati citit bine) si au venit niste tipi sa vada ceva la balcon si inca unu si se uitau mirati la mine si isi dadeau coate pana au vazut pe Uti din dotare care a intrebat de papi si dupa a venit unu sa inspecteze baia si in timp ce ii explicam a venit si olandezu acasa si ala era tot cu ochi in pijamaua mea si olandezu spumega si dupa ce a plecat am fost informata ca chiar daca sunt in pijamale si capot tot se uita oameni la mine.Eu una nu m-as uita si ala cica mai vine si asta spumega iar eu rad ca nebunu.

Si o discutie aseara cu Uti la culcare.
Mami ,mami
da
am o durere mare
unde pui
in capul tau.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Inca o chestie, arunca-le daca le ai pe aproape. E cel mai safe.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Ruxi, iti simtim lipsa aici , pe forum...
Asa cum am mai zis una din fete avem nevoie si de tine si de Anda in egala masura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carina

Inca o chestie, arunca-le daca le ai pe aproape. E cel mai safe.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/


Le am la magazinul de la poarta cladirii cu biroul meu
Dar o voi ruga pe vanzatoare sa nu imi mai vanda niciodata dulciuri decat cand iau pt junior. (deja mi-a incoltit un gand ca as putea sa o mint. offffffffff nene forta raului)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Madelaine mana jos de pe dulciuri ca vad tot.Si spune drept ce idei ai in cap sa ii zici lui doamna aia.

Carmen am sa ma supar ca nu vrei sa faci lista roz.

A sunat olandezu sa intrebe cand mai vine ala ca isi ia zi libera.Iar eu ca o doamna ce sunt i-am amintit ca parca se saturase de mine.

Trimiteti-ma la treaba ca am destul.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Liris la multi ani!!! Sa te bucuri de tot ce ai, sa fii fericita si implinita! Un buchet de flori de primvara pt tine, tinara mami. Stii ca si Chatonel e insarcinata? Primul bb! Mai are putin si naste, vreo 4 sapt. Aaah sa-ti zic cite kg a luat pina acum, ori iti stric ziua? Glumesc, sincer oricine a luat mai putin kg decit mine, in ochii mei inseamna ca pur si simplu a luat f putin:), iar tu ai luat ca la carte pina acum vreo 8-9kg, e f bine. Nu cred sa iei mai mult de 15kg, normal se zice ca odeal ar fi 12kg, dar la fetele inalte 1-2 kg in plus nu e mare bai. Plus ca in ultimile 2 luni retii mult apa, care se duce rapid in prima luna. Mephala absolut superba poza ta! Imi plac amindoua, mai am puncte asa ca at cind revin mai vad cum le impart. Mai sunt 2 care dupa parerea mea ti-ar putea face concurenta, chiar daca nu-s pe primul loc, cu o fetita frumoasa rau inntr-un cadru verde si mai sunt atitea poze frumoase. Nu am vazut pozele Sabinei, ca nah asteptarile is mari d ela profi;). Primul loc e acum dupa parerea mea din cauza PM-urilor, nu e deloc fair play. Am primit si eu PM si nu am votat deloc cu toate ca e o poza reusita dar nu chiar de locul 1.. Ruxi, tu stii ca imi esti draga, asa as vorbi si la o cafea cu tine, pe care abia astept sa o si bem impreuna dealtfel;). Doar niste pareri diferite, atita tot. Eu merg pe varianta sportului care intretine muschii, muschi care papa oricum grasime, daca raportul caloriilor in/out e unul de bun simt si daca grasimile consumate is nu prea multe ci doar atita cit ne trebuie sa functionam ok, fara carente. Grasimile de calitate sunt f bune pt corp, mai ales pt sist nervos, care apropos are nevoie pt o buna functiune si de zahar:). Nu ala rafinat ci e f bun ala din fructe, stiu ca al nostru corp e atit de inteligent ca isi poate produce si singur, de fapt in caz de criza isi poate face el cam de toate, dar ideea e sa-i dam de toate sa functioneze cum trebuie si aici lista explicatiilor e lunga ( cu de ce nu trebuie sa ne lasam corpul sa-si produca singur ce-i trebe din cauza unei alimentatii sarace in ceva), tot organizatia mondiala a sanatatii mi se pare mie mai credibila si nu site-urile de slabit ori fitness. Cum ziceau matusile: pt creier dom'le papati peste gras, nuci si struguri. Cit despre piine, paste, cartofi suntem de acord toate pe aici ca cine le poate scoate din alimentatie bravo lui, cine nu macar sa le limiteze. Si iar f de acord ca daca maninca cineva 2 cartofi fierti ori o buacata de piine de cereale(care apropos e si sursa de grasimi ca e plina cu seminte de tot felul, mai ales calupul ala presat) nu are cum sa faca nush ce boli. Sper ca nu ramine cineva suparat, ori nu mai scrie pe aici din cauza mea, ca tre sa-mi priasca we.Pffffui am atitea azi de facut, scuzati graba si eventualele greseli.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Salutare la toate fetele,
Multumesc de intrebare Gusta

Va multumesc ptr. urari
Suntem mai bine. A inceput sa-si revina. E vioi, mananca (mai pacalit, mai impins)Dar are niste cearcane mov...off...
Azi am o zi mai trista

Va pup pe toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaera spune:

La multi ani LYRIS!
de asemenea, desi cu intarziere, vreau sa-i La multi ani! si lui SIGRID!


Eu azi am inceput ziua cu mai multa voie buna, in special ptr ca am observat o mica scadere la cantar (vreo 200 g). Ei, sa vedem daca se pastreaza pana marti, la raport!

Si daca tot sunt aici, sa postez ce-am papat pana acum ca sa nu uit:
MD cafea fara zahar, un mar mare(300g), un pumn de alune
G 200g granule de branza (252 cal), 2 felii paine de secara, 40 gr telemea, o felie de sunca, inca o cafea
Pranzul o sa-l mananc mai tarziu, o ciorbita de legume si file de macrou afumat.

La mine toate orele meselor sunt decalate, ptr ca ma culc foarte tarziu si mananc pe la 11-12 noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Gabriela.

Biscuiti sunt in cuptor(scriu din bucatarie) ,cafeaua pe foc si ceaiul e gata asa ca va poftesc la masa.


Hopes .



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Dupa cum vedeti eu numai cald pot manca am sa imi fac stomacul prastie da asta e.Biscuiti sunt buni ,eu am folosit iaurt ca nu aveam lapte da au iesit buni si Gabriela multumesc.

Anda o intrebare eu am socotit acuma ca am folosit 600 calorii si am facut in jur de 30 biscuiti mici si atunci la capul meu am zis ca un biscuite are 20 de calorii.E bine sau prost sau ar trebui cantariti si facuti intreb si eu ca sa stiu pe viitor.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput