Colectia de toamna - iarna 2005 (230)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Noki, suuper pozele, ce dulce a fost Sarah! Da, se vede ca e cea mai mica sau printre cele mai mici de acolo :)

Si impresionante dotarile gradinitei, dupa toate regulile artei :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Noki, Sarah e cea mai dulce zana! Foarte frumoase pozele!
Intr-adevar, vorba Mihaelei, gradinita arata foarte bine! In Buzau nici nu cred ca exista asa ceva!



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Noki, Sarah e o frumoasa, tu la fel! Ti-a crescut parul atat de lung si frumos!!! De cand sta Sarah atat de cuminte la impletit codite, aranjat parul atat de frumos? Cum ii faceti baita, fara sa-i udati parul?
Gradinita arata exceptional, noua si foarte frumos amenajata. Mi-as dori si eu in casa un coltisor din ala cu bancute moi pe langa perete! Si scaunele din alea de lemn, asa frumoase...

Eu eram intr-o dispozitie de cucerit lumea zilele trecute, insa de cand cu vestile triste de pe forum mi-a cazut moralul, m-au napadit amintirile si m-a cam ajuns oboseala. Bogdan e crizat iar de cateva zile, cam de la incepututl saptamanii, nu inteleg motivul deloc. daca ar putea sa-mi spuna ce nu-i convine... Stefania e la fel de ca obicei, adica greu de suportat, dar sper sa treaca si perioada asta grea. Vine Primavara!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Noki, ce frumoasa e zana ta!!! Rochita de pe ea e cea care a purtat-o la botez??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Meems, s-ar putea sa ai dreptate ,... mi se parea mie ca stiu de undeva rochita Saralinei ...


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Noki, superba zana ta.

Si noi avem rochita ca a zanei...de la petrecerea de mot...de la un an...dar nici nu mai incerc sa o pun pe ea ca sigur crapa ( Mateea are 16 kg jumate spre 17 ). O pastram la naftalina...ca amintire.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

'Neatza!
Am patit o faza cu Ana de nu mai stiu cum s-o descurc - poate imi dati vreun sfat.
E ragusita de vreo saptamana. Am fost cu ea la medic vinerea trecuta, a ascultat-o => ok, gatutul era tot ok. Cristi era cu amigdalita acuta, asa ca a primit si Ana un Klacid, sa-l avem pentru w/e in caz ca-i calca pe urme si face febra mare.
N-a facut. Dar nici raguseala nu i-a trecut, dimpotriva. Miercuri am fost cu ambii la control. Din pacate nu era doctora, ci doar rezidenta, care mi se pare tare nesigura pe ea si cum te prinde, cum iti da antibiotic. A vazut ceva gatut rosu si, cum e si cam fara voce, are clar laringita (perfect de acord pana aici). Si ne-a dat Augmentin.
Dar nu i l-am dat, caci, in desteptaciunea-mi, nu mi se parea asa de bolnava. Repet: n-are febra, muci, nimic, doar ca nu prea are voce.

Si acum ce sa fac?? La doctora nu ma pot intoarce sa-i spun ca nu i-am dat niciunul din tratamente, Anei nu pare sa-i treaca de la sine si nici nu stiu ce ar putea ajuta-o .
Cum e faza cu laringitele astea?

Aa, si-am mai primit si sfatul sa-i dam doar ceva dezinfectant local = Hexoral spray. Dar cand am citit prospectul (nu se da sub 3 ani, copilul nu trebuie sa inspire in timp ce pulverizezi etc.), i-am spus si astuia pas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

maria din cate am citit eu in marea majoritate a cazurilor laringita e virala, deci antibioticul nu-i foloseste.

Vit C, miere cu lamaie, ceaiuri caldute, de-astea i-ai dat? Apa de mare in nas sa-i mai umezeasca caile respiratorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi , exact. Si in cazul nostru chiar nu sunt semne de complicatie sau de infectie bacteriana.
Ceaiuri si miere nu vrea sa ia bandita mica . Suc de portocale am reusit sa-i mai dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Vit C picaturi. Vit C creste imunitatea, ajuta organismul sa lupte cu infectiile astea virale.

Mergi la inceput