Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Iulia, sa stii ca si mie mi-au spus mai multi doct. ca fii-mea are rosu in gat -- nu i-am dat nimic (odata Nurofen) si i-a trecut fara complicatii. In nici un caz nu i-as da antibiotic pt un mic rosu in gat -- eu asa am crescut, una-doua antibiotic si sunt convinsa ca nu mi-a facut prea bine.
Mult succes si sanatate!

Deci, sa revin la subiectul INTALNIREA:
Ylari, daca fetele care au spus ca vin sunt de acord cu vineri, sa ramana vineri, eu nu am nimic impotriva. E clar ca o zi, o ora, un loc sa fie pe placul tuturor nu exista.
E frumos sa ne strangem cateva - nu e sigur posibil sa ne strangem toate, fiecare are programul lui
Acum ca vine vremea buna -- eu sper sa ne mai vedem in grupuri mici si prin parcuri si poate pe la cineva pe-acasa.
CUm spuneam, noi suntem in zona, deci cine poate si-i face placere, sa vina -- m-as bucura sa adunam cativa mugurasi si mladite frumoase(resp. frumosi) la un loc.

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ca_eric spune:

uram lui sebi sa cresti mare si sa fii sanatos!!!

micaela mei....da ce frumoase sunt felicitarile voastre..si eu vreauu..ma apuc si eu sa mesteresc sa imi fac...vai ce imi plac!


socrate vcazut poze cu sebi..un barbatel..nu alta..ce frumos e el..tre sa pun si eu poze s a ne vedeti..dar timpul asta ma omoara!!

andrea mami de ericutz..vazut poze..un


lorich frumos martisor!! mai fetele si eu vreau..de unde ati luat backgroundul???

apropo de ce zicea cleo si eu am as specimene in familie-in ghilimele familie- nu e vb de mame sau socri- tot asa ca la cleo..dc fac asa.uite eu asa am facut cu al meu copil..dc ii dau asa mult lapte..ca ii stric si ii maresc stomacul..cum al tau copil sta in fund la 7 luni???? al meu deja la 6 era einstein....ma apuca nervii iar...si mai rau e ca barfele merg mai departe si mai departe..si aici in comunityatea de romani ..ne cam stim..va dati seama ce kkt cu perje iasa apoi..as ca ne-am cerat la cutite si asa am ramas de 4 luni...e mai bine asa..desi barfele inca merg..ca mai imi da pe la ureche una alta... vb lui andrara sa stii ca indiferenta doare mai tare..decat sa le arati tu ca vb cu ei...eu iti zic din propria experienta...mai bine ignori ca doare tare s anu stiu x si y ce faci!!!
eu nu stiu c e naiba ii manca in kur pe unii sa nu stea linistiti...
na ca am zis si eu...de multe ori mi-e incarcat si mie sufletul...si nu am cui vb..

alysh da asa e..mai ai sperante sa se intoarca vremurile alea bune? eu sper..dar nu stiu..

iulia esti atre cu fereastra!!! sa te faci bine

doloress esti tare mortala cu lifturile!1 ce face patricutzul?

alina ce faina e sara ta! cum cauta ea in dulap dupa papic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Miss eu nu pot sa o inteleg pe Mutti asta a voastra. Sunt sigura ca nici ea nu se intelege. In loc sa fie fericita ca cineva i-a zis-o lui barbat'su si macar asa in hush hush sa te bata pe umar, ea se gaseste sa iti reproseze. Doamne ce oameni.
Nu stiu ce sa iti zic, in fiecare luna al meu copil de ziua lui e martisor. Eu zic ca totusi nu e o intamplare. Baby markt nu livreaza la noi din pacate.

Virginia ma bucur ca sunteti un pic mai bine, eu sper sa nu mai aveti nici o pb.

Micaela imi pare rau de stricaciuni, din pacate este doar inceputul.

Io tocmai am platit curentul. 85 de roni. Voi cam cat platiti curentul? CA intretinerea ne-a venit aproape 400 de roni la 2 camere. Cu repartitoare, eu tin caloriferul din dormitor dat incet peste zi, in baie si bucatarie inchise. Deci zau daca inteleg ceva.

Si basca, am consumat cam aceasi cantitate de caldura ca si luna trecuta cand a fost mai putin cu un milion.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ca_eric spune:

mai fetele trimiteti pe mailul comun de unde ati luat colajele si martisorul...

miss daca le ai tu baga-le plizzzzz pe mailul comun

va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Citat:
citat din mesajul lui Micaela06

Miss, nu ai rimit mailu? sau nu iti place ala?

Gata, saru'mana, l-am primit. Sa traiesti si sa infloresti!!


Participam si noi la concursul www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=17" target="_blank">Clipe de viata 2008 - mis1 si mis2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Socrate noi cam 65-80 lei lunar curentul; intretinerea nu mai stiu, daca ma crezi, se ocupa doar sosu'

A si vreau sa-i multu Laurei cu intrebarea despre cat lasam saptamanal la core/caref ca eu ziceam ca cheltuim noi aiurea si niic nu stiam pe ce, dar 300 lei intr-adevar mi se pare fff mult pt mai nimic, ca vinerea e vand si vuiet in frigider.

ca eric eu trimit colajul pe contul comun, dar ai programelul? Wondershare Photo collage Studio ? Ca nu mai stiu de unde l-am dat jos; stiu ca m-a ajutat dflavia de care mi-e dor.

iulia da, buna intrebarea Adrianei sau afirmatia - ma rog - antibiotic doar pt rosu un gat? Noi tot cu nurof+panad am scapat; sau ti-a dat pe motiv ca face lunar si se gandeste ca e ceva acolo in gat? Oricum ..mai bine faceti un exudat ..Off mititica. Sanatate muuulta si tie si lui Mufi!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Noemi, noi la doua camere/4 persoane, am platit ultima data intretinerea 295ron si curentrul 77ron.
Iar la Carrefour lasam pentru consumabilele saptamanale cam 300-350ron. Iar vineri e nud frigiderul.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla Suntem in concurs la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=11" target="_blank">Clipe de viata 2008 gab1 si gab2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Noi la curent platim cam 70ron/luna si la 3 luni cam 300ron. Pe mine ma doare capu cati bani dau, barbata-miu care tot timpu are impresia ca are cineva ceva cu el, cica ne fura astia. Habar n-am dar mult rau platim.
La intretinere 2 cam /3 persoane cam 4 mil luna asta (da vine cu 2 luni in urma)

Colajele le trimit si eu pe contu comun, daca o putea frate-miu sa-mi repare calculatoru in seara asta, da tare teama e ca s-a ars ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Am doua intrebari

Apa plata pt lapte praf o fierbeti inainte de-a o prepara? Eu pana acum i-am dat 90% cu apa fiarta de la robinet si cand i-am dat cu apa plata doar i-am incalzit-o.Era grabita si flamanda fata mamei, nu avea rabdare sa i-o fierb si s-o racesc.

Pt rosu in gat sau/si raceala la bebei ati scapat cu nurofen+panadol? (am citit ceva in fuga).Fata mea stranuta si tuseste de azi dimineata, si ma gandeam ca deocamdata sa nu-i dau nimic.Eu stiam ca nurofenul e pt durere + febra.E si pt raceala?

Merci


Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

O mare floare lui Inais, ca parta tu ai avut ideea cu patrunjelul verde in piure. A ras Robert tot-tot...noi care de o saptamana suntem scarbiti de orice. Cam ca aici

Edit Lily da, la noi panadol+nurofen, dar nu era o simpla raceala, era o ditamai viroza, cu febra, cu laringita cu un naaas, cu o tuse,,Doamne sa nu mai aud. Sanatate multa. A, eu stiu ca apa de la robinet se fierbe, dar cea plata (izvorul alb) nu, ca se mareste concentratia de saruri-dar astea sunt asa auzite, ca noi nu prea o folosim inca..doar cateva cereale dimineata in care pun dorna-izvorul abl, nefiarta.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput