*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (25)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Citat:
citat din mesajul lui malinas

Am uitat sa va zic.Azi dimineata, pt prima data de cand am nascut, m-am trezit sa ma mulg ca nu mai puteam.Aveam tricoul ud, tampoanele din sutien erau imbibate si sanii durerosi, gata sa pocneasca.Am scos 50 de ml in 2 minute, apoi l-am draglit pe David sa se treezasca si sa pape.A papat asa bine ca doarme de o ora fara sa se miste.De obicei doarme 30 de minute dimineata.

Nu stiu cum s-a intamplat minunea, dar mai vreau.Eu care ii dau copilului completare de 2 luni ca nu-mi ajunge lapte...nu-mi vine sa cred.Si nu-mi dau seama cum de s-a intamplat.O fi de la fasole .ieri nici nu am mancat cine stie ce, ca m-a luat, dupa ce am papat fasole (pe la 3), durerea de dinti si nu am mai mancat decat pe la 10 juma' de mango.Pastile pt lactatie nu am mai luat de cateva saptamani, iar ieri nu am mai baut nici ceai, ca mi s-a scarbit.O fi de la durerea de dinti si de la paracetamolul pe care l-am luat ?Bine ar fi sa fie la fel si de acum inainte, daar cred ca a fost "doar un puseu de lactatie"

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze


Bravo, mamico! Tine-o tot asa!

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hera25

Si apropos de vaccinuri eu am fost sfatuita de ginecologul meu sa-mi fac vaccinul ala pt HPV. Eu nu am incredere in acel vaccin si am decis sa nu-l fac. Voi ce parere aveti?

Fericita mamica de bebe Lorena Elena 07.11.2008


Nici eu nu-l fac. Nu stiu de unde neincrederea asta in el. Asta e! Cert e ca nu-l fac.

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Ramo2007 mucii verzi sunt mai rau decat cei albi....
Malinas beeeton asa...
Julia felicitari pentru bebe asa cuminte.....
Hera25 eu nu sunt de acord cu nici un vaccin.I le fac pe astea din schema si atat...
Ce-mi spuneti de petele vinetii?Si cateodata mi se pare ca se invinetestea asa in jurul guritei pe langa nasuc...nu e foarte evident..dar..parca....


Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Bertha Anca_27


Leeloo ce mai face Damian? Ai trecut la diversificare?

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

Criss daca te descurci cu germana uita-te pe tui.at. Eu asta fac. Noi vrem sa mergem la bulgari ca e mai aproape.
Ramo, la Kiliakra vroiau niste prieteni sa mearga in iulie si mi-au zis ca au gasit cu greu locuri. O fi adevarat ca sunt deja vandute biletele? Mie nu-mi vine sa-mi iau de pe acum.
Malinas eu am gasit tot la bulgari hotel Serenity Bay, 4 stele. Au all inclusive dar camerele sunt de fapt garsoniere cu o mica bucatarie. Este situat in Tzarevo , chiar pe plaja. Tzarevo e mai jos de Burgas, catre granita cu Turcia.
Noi anul trecut am fost in sudul Spaniei si am avut o vila inchiriata de pe internet prin homelidays.com. Au fost super OK si conditiile si pretul.

Julia
Tudor Stefan (26.12.2008) si Maria (26.12.2002)
http://family.webshots.com/album/569840607QnUwJU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

copchilul meu doarme de mai bine de 2 ore.Ce-o fi avut laptele meu in dimineata asta???

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui malinas

copchilul meu doarme de mai bine de 2 ore.Ce-o fi avut laptele meu in dimineata asta???

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze


Malinas ma bucur ca ti-a revenit productia. Poate tzitzile au fost in somaj tehnic cu criza asta si acum au revenit

Julia
Tudor Stefan (26.12.2008) si Maria (26.12.2002)
http://family.webshots.com/album/569840607QnUwJU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui julia16

Malinas eu am gasit tot la bulgari hotel Serenity Bay, 4 stele. Au all inclusive dar camerele sunt de fapt garsoniere cu o mica bucatarie. Este situat in Tzarevo , chiar pe plaja. Tzarevo e mai jos de Burgas, catre granita cu Turcia.
Noi anul trecut am fost in sudul Spaniei si am avut o vila inchiriata de pe internet prin homelidays.com. Au fost super OK si conditiile si pretul.

Julia
Tudor Stefan (26.12.2008) si Maria (26.12.2002)
http://family.webshots.com/album/569840607QnUwJU



Am cautat info despre acest hotel si am gasit o oferta f buna.I-am trimis sotului sa analizeze si el.Suna interesant.Multumesc

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Rebeca a avut si i s-a tras pana la 2 ani, stai linistita ca e normal. Ii spune cumva, dar am uitat, e ca un semn din nastere, dar trece. Apare la bebelusii bruneti in general.
Cati nu are pata vanata pe fundulet, in schimb are 2 pete rosiatice pe ceafa

Citat:
citat din mesajul lui lorellay

Fetelor...Diana are niste pete vinetii..una pe fund, una mai sus putin de fundulet...
Bebeii vostrii au?

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]



_
Laura, mami de bebe Ecaterina Sara (6 dec. 2008) si domnisoara Rebeca Mara (16 sep. 2005)
Poze cu noi
http://community.webshots.com/album/569566859Ywlnwo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorellay

Fetelor...Diana are niste pete vinetii..una pe fund, una mai sus putin de fundulet...
Bebeii vostrii au?

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]



Da, se numesc pete mongoloide si apar la bebeii cu tenta bruneta. Dispar la varsta de 1-2 ani.



Mamica de bebelina Teodora (1.12.2008) & adolescent Bogdan (24.05.1995)

Teodora la 2 luni

Mergi la inceput