Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexaM

Acum am realizat ca e trecut de 12... Astazi baietelul meu face 6 luniteeeee.

Si vine si dr pentru vaccin...sper sa fi eok si sa nu planga...sa rada tot timpul asa cum a facut data trecuta..

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

La multe lunitee Matei!!!! Sa creasca mare baiatul si sanatos!!!
Tinem pumnii la vaccin!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Matei de AlexaM , David de Nushulica , Ioana de Julax , Daria de Nocom , Ruxandra de ralubv , Anna de Brigitte La multe lunite !!!!!!!

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Mi-am bagat nasul pe la odiseele vecine si m-a lovit o curiozitate la ora tarzie: mai, da' odisee mai recenta decat cozonaceii de nov-dec 2008, nu mai este? N-au aparut inca mamicile cu copii de 2009??

LE: se vede ca ma doare capul, nu?

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

babymom ai dreptate , nu le gasesc pe fetele de ian-februarie. eu le mai citeam si pe ele. Dar vad ca lisesc din lista Unde or fi ??????

Edit : le-am gasit , inca nu au predat stafeta , sunt tot la odisee La sfarsitul lui februarie trec la scutecele

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

babymom, ti-am raspuns la capitolul trecut. Uuuuffff/
cum le mut la asta?

edit - sigur e o odisee de ianuarie 2009. Nu te-a cautat Rein? avea niste tristeti cu alaptarea si i-am zis sa te intrebe, sper sa nu te superi pe mine.
Rein e o mamica de la odiseea lui Teo, care a nascut in ianuarie

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Ada am vazut raspunsul; nu-l mai muta. Am crezut ca exista o solutie si mai comoda decat asta. Acum ca e frig e destul de OK, dar ma gandesc la vara, pe caldura... numa' impachetatu-n wrap nu-mi lipseste. Ma gandeam la un moment dat sa-mi iau un carucior din ala sport scheletic, tip umbrela, pe care sa-l folosesc in deplasarile cu masina, sa stea mereu in portbagaj, dar... nu stiu... parca nu ma prea incanta ideea.

Nu m-a contactat nimeni in legatura cu alaptarea. Si bine-nteles ca nu ma supar. Spune-i sa-ndrazneasca

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui babymom75

Ada, am uitat - mi-a placut demonstratia ta cu wrapul de la CMU! Vreo sugetie-mi dai? Tu cum faci cand ai de mers undeva cu masina si cu copilul? Pui wrapul pe tine de acasa ( ca eu asa fac ) sau ai gasit o solutie mai buna?

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)


Si eu pun wrap-ul pe mine de acasa. Mi se pare mult mai comod, nu-l tarasc pe jos in cine stie ce locuri si sunt si pe jumatate imbracata. Al meu are capetele drepte, si ii fac nod doar la colturi, asa ca raman si niste poale mai lungi care vin peste divese parti moi
Plus ca acasa am rabdare sa-l aranjez, la CMU m-am emotionat si mi-am tras o parte rasucita pe spate de m-a deranjat tot drumul. Altfel nu-l simt pe mine.
Bebe e in cosuletul lui in masina, si cand ies, imediat il bag in wrap.
Azi am incercat si pozitia cu fata la planeta vs fata la mama. E foarte buna pentru pitic mai ales daca ai mult de stat in fund.
Eu iau wrap-ul direct peste tricou si geaca desfacuta deasupra/ sau polarul, daca mi-e cald. Iubesc hainele astea sport moderne, care sunt usoare dar foarte calduroase (polar, windstopper, membrane goretex, etc).



Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Baby boy multumesc mult de tot. A zis Valentina ca te pupa
Ea nu intelege care e treaba cu you tube si a dat burn la 2 cd-uri cu shortcut de pe site....si nu se prindea de ce nu ii merge e o mica blonda undercover

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

ei, ce prompta ai fost! am apucat sa-l mut... na!

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Multumim mult de urari..!!!!!!!!

La multe lunite David de Nushulica , Ioana de Julax , Daria de Nocom , Ruxandra de ralubv , Anna de Brigitte


Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput