GRADINITE CONSTANTENE(2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Angi, cum au fost primele zile ale lui Pupicu la cresa?

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

Angi, cum au fost primele zile ale lui Pupicu la cresa?

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"


Uite aici http://zicolorata.blogspot.com/search/label/Opera%C5%A3iunea%20%22Cre%C5%9Fa%22



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioioio spune:

Cosmin merge la cresa 13, e chiar langa noi. Saptamana viitoare pe joi cred ca incerc sa-l las sa si doarma acolo. Nu cred ca va fi o problema, pentru ca ieri i-a fost somn ( se trezise de la 6) si l-au pus sa doarma putin si cica a adormit usor.
Lulu, ati reusit cu pila? Spuneai ca o astepti sa vina din concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Angi, am citit despre Pupicu la cresa.Ce dragalas, dragul de el.Hehe!Sa vezi cum o sa fie prima zi la scoala!Pupici

14+
Eu si bebe il iubim pe tati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

ioioio, am renuntat la mersul la cresa, cu pila am reusit, dar am renuntat la ideea de cresa.
Mi-am dat seama(am si discutat cu doua cadre didactice care il cunosc pe Luca, educatoare de gradinita), asa cum este Luca, ii trebuie ceva mai mult decat cresa, si atunci am decis sa mai asteptam si mergem direct la gradinita la anul.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulya1505 spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=133819&REPLY_ID=5159847
buna la acest centru de analize cand se fac in fiecare zi si primesti pe loc sau cum ca eu as vrea sa merg miercuri sa ii fac analizele.
cum se procedeaza imi poti explica.
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioioio spune:

Iulya, nu stiu despre laboratorul de care zici tu, dar in principiu toate fac cam la fel. Pur si simplu mergi acolo dimineata ( intre 7-10, la majoritatea) si ii recolteaza din gat si nas pentru exudate. Te duci si cumperi de la farmacie recipiente pentru coprocultura si coproparazitologic, le tii la frigider ( unul din recipiente are gel, in acesta pui o singura mostra si in celalalt , fara gel, pui de cateva ori, cel putin 3) si le predai cand mergeti la analize.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulya1505 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioioio

Iulya, nu stiu despre laboratorul de care zici tu, dar in principiu toate fac cam la fel. Pur si simplu mergi acolo dimineata ( intre 7-10, la majoritatea) si ii recolteaza din gat si nas pentru exudate. Te duci si cumperi de la farmacie recipiente pentru coprocultura si coproparazitologic, le tii la frigider ( unul din recipiente are gel, in acesta pui o singura mostra si in celalalt , fara gel, pui de cateva ori, cel putin 3) si le predai cand mergeti la analize.

ok multumesc pt raspuns ,iar rezulatetele le primesc adoua zi sau pe loc.multumesc frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioioio spune:

Dureaza doua zile ( maxim 3) pana primesti rezultatele, din cauza exudatelor, ele cer mai mult timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulya1505 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioioio

Dureaza doua zile ( maxim 3) pana primesti rezultatele, din cauza exudatelor, ele cer mai mult timp.

aha poate merg maine cu ia sa ii ia exudatele si ii duc miercuri ambele mostre de kk,ca banuiesc ca dupa ce am rezultatele trebuie mers la doctora ei pt completat fisa pt aviz nu
merci mult inca odata

Mergi la inceput