GRADINITE CONSTANTENE(2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stcgeo spune:

Baietelul meu este inscris la Colibrii. Am oscilat intre Colibrii si Champions, dar am ramas la Colibrii pentru ca au si monitorizare video. Pana acum este bine. Copiii sunt intr-un mediu sigur, au un loc de joaca afara, mobilierul este nou, directoarea gradinitei este foarte receptiva la doleantele si sugestiile parintilor. Despre mancare si somn nu va pot da detalii pentru ca, Alex sta numai pana la ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Ocoliti gradinita 53 Poarta 6.
Mizerie, personal incompetent, totul este .....jalnic.
Luca a mers 2 zile.Atat.L-am retras.Educatoarea il certa/plesnea peste mana stanga sa nu o mai foloseasca.
Baile murdare putin spus, cu ciment pe jos, toalete si chiuvete mari, nu ptr pici.
Sala de curs...infecta.
Dormitorul..nu stiu, nu l-am vazut, dar banuiesc.


NU EVITATI si mergeti cu draga inima la Gradinita cu program scrut nr. 3 din Incinta Liceului SNC.
Totul este la superlativ.
Calmul si curatenia domneste in aceasta gradinita.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaF spune:

Neatza

Lulu77 imi pare f rau pt tine.
Eu am fetita de 4 ani la aceasta gradinita si pot spune ca sunt f multumita.
Cand am dus-o la gradi nu era decat etajul 1 nou, renovat cu termopane si mobilier nou, paturi, bucatarie si obiecte sanitare noi.
Pt ca eran primul an si direct nu a mai avut bani de amenajari am cumparat noi:perdele si mocheta.
Cu masa nu am aut niciodata probleme si nici alti colegi, nu neaparat din grupa ci si din altele.
Acum cu doamnele depinde unde nimeresti, noi am avut cat de cat noroc.

Am inteles ca anul asta a dat drumul si la parter unde sunt copii noi si ca aveti mobilier vechi.
Si noi am avut posibilitatea sa il folosim pe cel vechi sau sa cotizam pt unul bou(paturi, dfulapuri_. Am inteles ca banii de la minister au fost putini si ca ia folosit pt zugraveli si faptul ca vom sta 4 ani si am cotizat 100 lei pe an. Nu mi se pare mult, dar copilul meu a stat 4 ani in mediu curat.

Eu si toata grupa de 20 de copii suntem f multumiti in acesti 4 ani de aceasata gradinita.
Acum depinde de fiecare si pretentiile lui.

Bafta in contiunuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Cristina, crede-ma nu aveam pretentii f mari, ma asteptam, era normal, o gradinita de stat, dar nu se compara cu alte granidite de stat din oras sub nici o forma.
Dar ca sa fie toalete murdare la atati copii, sa mearga singuri la baie la grupa mica mi se pare inuman. este adevarat, am nimerit o "educatoare" doar in acte, lipsita de omenie. si nu numai eu am zis, mamicile se plang ca tipa la copii.

Si da, am gasit gradinita de stat mult mai curata si oameni mult mai onesti decat acolo.si sunt si in oras gradinite mai curate decat acolo.
voi sunteti grupa mare, este altceva, ati investit in sala, dar sa investesc in ceva in care nu este ok? este vb de atitudinea educatoarea. Am scris la alte subiecte..aici nu am repetat... in doua zile l-a batut/plesnit peste mana stanga sa nu o mai foloseasca, el fiind stangaci.E normal????

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex6a spune:

Lulu, sunt ingrozita! Mai exista educatoare asa incuiate care considera stangacia o boala? Doamne, cata incompetenta! Ma bucur ca ati gasit in alta parte pana la urma.
Stcgeo, spune-mi te rog cat dai pe luna la Colibri si ce este inclus in pret. Monitorizarea e doar pt parinti? Sau se pot vedea si de catre alti oameni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex6a spune:

Sedna, la Adia ii prinmesc si asa mici, in principiu. Am fost si eu cu fetita si am discutat. Educatoarea e foarte amabila. Costa 500 lei programul scurt si 700 cel lung. Mancarea se face acolo si am inteles de la mamici ca e foarte sanatoasa si gustoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stcgeo spune:

Alex6a Programul scurta adica 8-13 costa 400 lei/luna, programul cu masa costa 450 lei plus masa 10 lei/zi dar nu sunt sigura pentru ca Alex este la program scurt. Include monitorizarea, la care au acces doar parintii pe baza de parola si rechizitele: caiete seciale, creioane,etc.Eu sunt foarte multumita pana acum. Educatoarea este apropiata de copii si receptiva la sugestiile noastre, la fel si directoarea gradinitei. Este un mediu de educare lejer, fara constrangeri, invata prin joaca. Eu asta am cautat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xeni spune:

Fetita mea a inceput gradinita de 2 saptamani. A avut sau are cineva copii la gradinita din port de la Poarta 2? Care este parerea voastra despre personalul de acolo si despre conditiile de acolo? Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex6a spune:

Cele care aveti copiii la GAMEX spuneti-mi va rog de ce la ora 17 nu este nimeni acolo daca programul e pana la 18? Doua zile la rand mi-am incercat norocul si usa a fost mereu inchisa. In plus....mi se pare mie sau aceasta gradinita nu are curte? Cum vi se pare anul asta? Intreb pt ca desi parca nu ma incanta axceasta gradinita e la 2 minute de casa.
Cele care mergeti la Colibri. Cum se prezinta in continuare personalul? Ati ramas multumite? Eu inca nu ma hotarasc intre Colibri si Adia si cel tarziu in ianuarie trebuie sa duc si eu fetita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Daca tot se contureaza un pic continutul acestui topic, imi permit sa fac si eu o prezentare a "evolutiei" pe acest topic.
Am initiat o discutie, ce mi-am dorit sa fie utila celor ce urmeaza sa se inscrie in institutiile de invatamant din Constanta....Mi-am permis sa spun cu sinceritate impresia mea despre cresa si gradinita unde a mers fiica mea cea mare, Alexia.

Aici,
aici si
aici
am indraznit sa spun realitatea, asa cum am vazut-o eu, ca parinte!

Intr-o buna dimineatza m-a invitat acea noua directoare la o discutie, in care mi-a prezentat listarea acestui topic, amenintandu-ma ca le afiseaza la nus'ce panou, a mai zis ceva cu comisia de disciplina, apoi s-a legat de intrarea mea in acea gradinita, spunandu-mi ca " am intrat pe pile, spaga"...si alte bazaconii!!
N-am tacut, am explodat, ba chiar am contrariat fiecare acuzatie, iar la final am intrebat-o daca cumva asa procedeaza ca sa obtina un loc liber in gradinita pentru toamna!
Cam asa a inceput razboiul, care nu stiu daca s-a incheiat. Voi afla cand va veni vremea Anei sa mearga la gradinita.

Asa ca, stimati directori care panditi din umbra aceste discutii, fiti mai diplomati, chiar daca va deranjeaza realitatea inconjuratoare!
Sper ca n-am descurajat pe nimeni spunand cele intamplate, si sper ca topicul, sub noua forma, sa continue sa aduca informatii! Mie imi vor fi utile, sa am de unde alege pentru Ana!



Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput