Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

DanaH - felicitari pt nepotica! Sa fie sanatoasa si recuperare ushoara mamei!

elena-g - ai revenit! ma bucur sa te vad aici iar! chiar ma intrebam ce s-a intamplat , cum a evoluat sarcina ta. Tin minte ca in ultimul tau post aici ( cel pe care l-am vazut eu ) ziceai ca vrei sa nasti in Bucuresti. Pana la urma inteleg ca Zoican n-a avut dreptate si ma bucur.
In legatura cu dermatologul nu te pot ajuta. Am fost o singura data la un dermato ( undeva langa Piata Sud, in spatele Bancii Transilvania ) dar sunt ani de zile, pt o problema minora si nici numai retin numele doctoritei .

Doloress - ieri am scris in mareee graba mesajul si am uitat sa-ti multumesc pt compliment la adresa mandrei mele . Multumim mult!

Apropo de poze, am pus cateva poze mai recente de la 8 luni iar cele de la 9 luni sunt chiar caldutze hihih. Cine vrea sa ne vada aici

Georgiana - seamnam condica astazi?

Tare greu se incarca forumul... rabdare si tutun...

Adriana mamica Andrei , noastra!

Poze Andra (20.05.08)
http://b1.lilypie.com/aprFm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:



LA MULTI ANI LORELEI, DARIA-MARIA, GABRIELA
+
GEORGE VLADIMIR, GABRIEL-Pufarina si VLAD ANDREI
!

Sa aveti parte de tot ce are viata mai frumos, sa nu cunoasteti tristete si griji, sa va fie zilele senine si inima plina de fericire!!

Neatsa si inc-o sa cada matreatsa!! Oare ce-o face Cleo?

Noi am dormit ca de obicei, cu treziri multe si dese – cheia marilor succese Dar macar am dormit, atarnata cu David de mine, iar dimineata am mai bagat 2,5 ore in patul celalalt... asa ca nu ma mai plang...

Alysh, of, mai, da’ ce-o avea Vladutul? Sa nu fie rubeola, stiu si eu ce sa zic... Mda, vad ca totusi si voi aveti program usor de joaca seara, eu ma temeam ca voi toate va leganati bebeii si ii pregatiti cate o jumatate de ora pentru somn, in timp ce eu (denaturata ) il las sa se joace... da’ acum m-am linistit. Sanatate multa pentru scumpisor!!

Laurita, of, ca nici tu nu scapi odata!! Stiu si eu cum este sa stai cu okii pe pereti si sa nu poti dormi, e cumplit, daramite sa mai fii si bolnavioara!! Eu cand am fost racita luam pastile cu codeina ca sa nu imi vina sa tusesc, iti dai seama ca altfel nu mai dormea nimeni toata noaptea, ca aveam permanent o mazga in gat si imi venea sa tusesc mereu... Da, scaunul e de fapt bouncer-ul (Wippe in germana), iar invelitoarea se poate scoate cu totul si se poate spala, de aceea am zis ca ce mai conteaza? Macar sa ma amuz si eu, stii tu, rad ca sa nu plang...

Iulia, saru’mana pt. vot! Nu-i bai ca Mufitza nu sta inca in picioare, stai tu linistita, vine si asta!! Dar uite ca doarme noptile, pentru mine asta ar fi visul cel mai mare!! Sanatate si tie si ... luati-va mai bine o masina de spalat vase, ca e o comoara la casa omului, eu cred ca-mi puneam demult streangul de gat daca n-o aveam!

aelita, saru’mana de compliment, te asteptam sa ne votezi si tu, daca iti plac pozele noastre!

socrate, of, si tu suferinda, fata draga Fa repede analizele, sa vezi ce ai si sa te poti trata!

elena, la David pediatra mi-a zis ca e neurodermita (ceea ce eu refuz sa cred, sunt pur si simplu ceva eczeme, sa zicem ca e dermatita atopica), este exact cum zice Gabitza si problemele sunt mai mult la picioare si in spatele genunchilor, dar cateodata se mai inroseste si la fata tot ca niste pete, care dupa aceea ii trec. Gandeste-te si la alimentatie, i-ai introdus ceva nou? Eu pe fata nu-l dau cu nimic, doar pe picioare. Acum incerc sa-l hidratez cu apa de dinauntru, ca si asta contribuie la calitatea pielii... Am inteles ca sunt sanse mari sa le dispara dupa un an... Acum ce sa facem si noi, e si iarna, aerul uscat de la calorifere joaca un rol major, sa speram ca le va trece la vara, cand vor umbla mai dezbracati... Fetelor, va dati seama ce distractie va fi la vara, pe calduri, cand bebeii nostri (adica ai vostri, ca al meu nu stiu daca va putea) vor alerga peste tot in body-uri??

Lori, da, vad ca voi aveti programe asemanatoare, cu ultimele mese solide cu cateva ore bune inainte de nani... dar bine ca e si joaca seara, ca pe mine asta ma ingrijora... Ah, am uitat sa precizez ca am si webcam pe netbook, asa ca in curand poate conversam toate asa... ce-ar fi... Am retrait si eu inca o data alaturi de tine momentele emotionante de dupa nasterea lui Robert, incredibil cum te-a ghidat instinctul exact la el atunci cand avea mare nevoie de tine, si dupa aceea amandoi ati fost mai bine! Si un mare buh pentru asistentele nesimtite!! Am votat si eu pui de leeloo, din pacate nu aveam mai multe puncte, ca tare repede s-au irosit Beton bancurile

DanaH, felicitari, matusico Bebita sa fie sanatoasa, papacioasa si necolicoasa (urarea noastra standard ). Na, ca azi fac baie constant in nostalgii...


Participam si noi la concursul www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=17" target="_blank">Clipe de viata 2008 - mis1 si mis2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_g spune:

GABITZAM..eu nu reusesc sa asociez momentul aparitiei lor cu un anume aliment,sincer nici nu le-am dat asa mare importanta pana nu am vazut ca nu-i mai trec.Sper sa fie in regula si sa ii treaca odata ca mor cand ii vad fatuca lui dulce cu petele acelea rosii.Maine mergem la vaccin si o sa vada si medicul de familie.

MI-BEBELINA...stiu ca nu ma poti ajuta si bine ca nu ai idee despre ce e vorba ca asta ar fi insemnat sa treceti si voi prin asta.

MSBB...pai intrebam de tine ...zicea CHINABULINA ca ati mai vorbit.Poate ne von intalni in parc,tot vine caldura .Am nascut in Bacau cu dr.Dinu si ...ghici...cu Zoican.Cand am vazut-o in sala sa lesin,dar asta e ..am adormit repede.Am tras mult dupa operatie dar acum e totul in regula si da,multumesc lui D-zeu ca Zoican s-a inselat.
La Piata Sud are cabinetul aceasta d-na Stanescu -cica ar fi cea mai buna din Bacau.

Fetelor care mai puteti sa-mi ziceti ceva despre pete sau care ati mai avut asemenea problema cu bebeii....va rog!!!Sunt cam speriata un pic pt ca nu stiu ce ar putea fi,sa vad ce zice dr.maine si apoi un dermatolog dar cand se intoarce in Bacau, adica sapt .viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_g spune:

MISS P...uite am sa va zic ce imi zic medicii de aici.Sper sa nu fie ceva aiurea,ii ziceam si Gabitei ca nu asociez aparitia lor cu vreun aliment.Am sa-l vad azi cand ajung acasa dar dupa cum va ziceam ele cand sunt mai estompate cand sunt iar foarte rosii.Of..asta ne mai lipsea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Fete scumpe, avem si noi POZE NOI

Vlad e bine, era curat ca lacrima dimineata, deci a avut dreptate dl doctor tati, era probabil o alergie mica. Bine ca am scapat si de asta.
Revin diseara cu comentarii si povesti, deocamdata nu suporta sa ma mai vada la calculator! URLA!

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena_g

GABITZAM..eu nu reusesc sa asociez momentul aparitiei lor cu un anume aliment,sincer nici nu le-am dat asa mare importanta pana nu am vazut ca nu-i mai trec.Sper sa fie in regula si sa ii treaca odata ca mor cand ii vad fatuca lui dulce cu petele acelea rosii.Maine mergem la vaccin si o sa vada si medicul de familie.

Nu ai vrea sa astepti cu vaccinul pana afli exact ce anume are si de unde vin petele alea rosii?

Participam si noi la concursul www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=17" target="_blank">Clipe de viata 2008 - mis1 si mis2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena_g


MSBB...pai intrebam de tine ...zicea CHINABULINA ca ati mai vorbit.Poate ne von intalni in parc,tot vine caldura .Am nascut in Bacau cu dr.Dinu si ...ghici...cu Zoican.Cand am vazut-o in sala sa lesin,dar asta e ..am adormit repede.Am tras mult dupa operatie dar acum e totul in regula si da,multumesc lui D-zeu ca Zoican s-a inselat.
La Piata Sud are cabinetul aceasta d-na Stanescu -cica ar fi cea mai buna din Bacau.




- cu aceiasi "echipa" am nascut si eu. Cred cei 2 lucreaza impreuna. Te-a recunoscut? Ai avut ceva complicatii sau pur si simplu recuperarea mai grea?
Slava Domnului ca s-a terminat cu bine!
Se poate sa fi fost chiar la Stanescu dar nu am dat mare importanta numelui atunci."M-a rezolvat" si am clasat cazul. Tin minte doar ca era extrem de ocupata, avea f multi pacienti. Am asteptat o gramada pana am intrat la ea.
Sper sa scapati repede de pete alea!

Mie-mi merge tare greu forumul , voi aveti probleme?



Adriana mamica Andrei , noastra!
Poze Andra (20.05.08)
Andra creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Alysh ce pui scump ai! O scumpete si o finushete! Imi plac la nebunie tenisii aia, sunt din Ro?

Elena un iti trimit!

Edit: Uitasem ca am vazut dimineata pe Andra by MSBB fata frumoasa! Aveti si voi vad premergator V-tech.Se arata interesanta Andra in a merge cu el? Ca Robert daca il pun, merge , dar interesul pt a merge cu el e mic, prefera sa o ia singur, desi nu poate.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Am vazut poze cu Andra frumoasa ca o papusa si cu un Vladut strengarel si frumusel, pupe mama copiii frumosi!


Participam si noi la concursul www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=17" target="_blank">Clipe de viata 2008 - mis1 si mis2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Am vazut poze frumoase-frumoase, ale lui MsBB si Alysh!


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla Suntem in concurs la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=11" target="_blank">Clipe de viata 2008 gab1 si gab2

Mergi la inceput