Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

buna monicuta ce mai faci? sper ca foarte bine sanatoasa te pup

Banu foaaaarte fericita cu Salih cel mai cuminte baietel din lume!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:



Abia am terminat de citit printre picaturi ce-ati scris.

Iepurila, pupici si felicitari pentru grasunica.

Banu, bine ca nu mai dai LP, atata vreme cat ai lapte... n-are rost. Ai grija ca vine o vreme cand vei avea nevoie de asistentza si nu te mai crede sotul . Ma rog eu sper a nu fie cazul.

Laura, Alina, Ada, Felicia preety, joy, tzitziri, andreutac... care mai erati active? Va pup.

Eu am avut un weekend lung cat o odisee. Suficient sa va povestesc ca aseara vrut-am sa ma vopsesc si am folosit una trimisa de mama. Ea credea ca am uitat-o eu acolo hat demult... dar era de-a ei, saten nchis. Asa ca va iaginati ce-a iesit in capul meu, sau daca nu, v-oi pune o poza mai incolo :D.

Acum m-am decolorat si o ma vopsesc a treia oara si sper sa iasa naiba uniform ca suntjumate galben pui si jumate argintiu. (radacini / varfuri).

Asta e doar cireasa de pe tort; ieri dupa ce va explicam eu cum se dreseaza un mascul feroce, al meu a vrut sa-mi arate ca am avut unele scapari si m-am cam ciondanit dar azi, dupa ce am explicat aceleasi lucruri scrise in cap. anterior dar in alte cuvinte, ne-am inteles. In sfarsit, tind ssa cred ca regula de aur este sa spui intruna, ca o pplaca stricata, ce-are de facut, sau ca vrei si tu sa mananci / tine copilul, sau etc etc... adica exact lucrul care pe mine ma scoate din sarite. Miedaa-mi spui de doua ori un lucru mi se face parul maciuca.

Concluia de aur a fost ca daca nu scoti ochii cu binele pe care i-l faci, masculul feroce nu-l vede si nu-i da nici o importanta. In cazul meu era vorba: te las dupa ce vii de la serviciu 20 de min sa-ti intri in pareri, sa te dumiresti ca ai ajuns acasa; te mai las 20 de minute sa mananci. Se face o ora jumate... dar frate, simte-te si tu si lasa-ma si pe mine sa mananc. Incheiat studiul de caz...

Laura spirulina mie chiar mi-a facut bine. Daca vrei sa te ingrasi poti sa iei si vitamine... si sa mananci seara.

Gagici cum fu la botez? Cu alte cuvinte: Ange, Anamona, felicitari pentru printesele crestinate!

A si sa nu uuit: i-am dt andei cam 40 ml de lapte cu lingurita; tac-su n-a reusit, deci daca ii era chiar foame cand aveam vopsea pe cap o bagam pe-o maneca... Bibe tot nu papa, nu stie ce sa faca cu el. Linge picaurile care curg.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

da mai mai ca nu ma mai crede de pe acuma.....
eu imi fac 1000 de griji......... ce sa fac

Banu foaaaarte fericita cu Salih cel mai cuminte baietel din lume!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

hello hello gagics,

sunt in urma rau ca am avut multa treaba sapt asta si nu am reusit sa mai intru,,,,va pupic pe toate,,,am pregatit o petrecere surpriza pt sotul meu si ieri ne-am petrecut

Joy-felicitari pt dintisor
Nikolici-felicitariiiii
monica,300

azi am cump si noi celebrul scaun chicco polly din metro,,,este fff dreagut
mai citesc si revin

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

stai asa ca eu nu inteleg: NIKOLICI E GRAVIDUTA??????

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Iriss chiar ca nu intrasei de mult. Super marfa, petrecere surpriza!Si bimbirica unde-a stat?

Nikolici parca doar visase ca e cu burtica. O asteptam la aeroport cu un test de sarcina?

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Io am inteles ca Nikolici si Nerantula sunt datoare cu un test de sarcina. Propriilor constiinte, nu mie.
Si daca o fi sa fie cu ochi, ele sunt bucuroase.
Si noi!

Asta daca am inteles bine.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Io am inteles ca Nikolici si Nerantula sunt datoare cu un test de sarcina. Propriilor constiinte, nu mie.
Si daca o fi sa fie cu ochi, ele sunt bucuroase.
Si noi!

Asta daca am inteles bine.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!


Da, numai ca eu am socotelile mele: daca atunci cand asteptam rushii a fost, de fapt, ovulatia, mai am vreo 5 zile de asteptat pana la testul de sarcina. Azi sunt in a 4-a zi de intarziere.

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Rugaminte: a salvat cineva, cumva, pagina in care descriam eu diversificarea de la pediatra lui Gruia? Ca eu doar niste notite intr-o agenda si m-a rugat o prietena sa-i dau si ei schema.

Multumesc!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput