Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (276)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Iaca asa am adormit azi.....la parter...http://community.webshots.com/album/570216230GCpUUZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Carpatina, desigur, la cerere se livreaza si la domiciliu! Oricum, premiul iti apartine

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:


Erina, multumesc. Plansele se gasesc pe aici la orice librarie sunt editate de Tehno-Art. Sunt cu cifre, litere, povesti, poezii, pe la 35 lei setul.

Mandarinutza, multumesc pentru apreciere.

Diwana, multumesc. "paradisul copiilor" de la noi din casa nu prea este pe plac Runei, ea se cam plictiseste, numai copii o inveselesc. Daca ar exista mai multe mamici pe forum pe care sa le cunosc tare mi-ar placea sa impart cu ele locul de joaca si sa fac o mini gradi de bebelusi.

Valentina22, multumesc.

Lia si Runa Miruna 21-08-2007
Runa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Diwana multam,la fel si voua!

Valentina cred ca nu-i mai iese nici un dinte sau masea in perioada asta si de-aia doarme asa bine...ori o fi inteles,cand i-am explicat sa nu se mai scoale noaptea pt bibe

Annisio ce mult ai slabit! tare bine arati

Claudia ce frumos doarme Teo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Nu-i nimic ca m-ai botezat Claudia Nu ma supar. N-am reusit sa vad nici filmul nou, imi baraie si asta

Lia, ar fi frumos sa fiti mai multe mamici cu pici in "paradisul copiilor" Dar cred ca e adevarat, se bucura mai mult copiii de prezenta alto copii prin jur, decat de jucarii, desi prind bine si alea. Eu cred ca depinde si de copil si de mama, si inca cativa factori, cand vrei sa-l inveti ceva. Tu ai avut noroc ca ai o fata rabdatoare, curioasa, desteapta si ai avut si tu rabdare, si cred, ca si pricepere. Nu zic ca altcineva n-ar reusi sa-l invete pe Rares una alta, dar cred ca nu poti aplica aceeasi metoda la toti, poate lui Rares i-ar trebui mai mult timp, sau alte jocuri, sau chiar alta mama . Dar am incercat si eu de exemplu sa-i arat in carti personajele, i-am citit frumos (ma laud ca citesc f frumos ), dar nu ma lasa sa-i arat sau sa-i citesc, cred ca nu-i place sa faca decat ce vrea el . Am dat azi peste un CD cu trei povesti, dar sunt povestite ingrozitor, insuportabile mi s-au parut, asa ca auzind-o si pe Gabriela ca Sarei ii place s-o auda povestind, nu citind, mi-a venit ideea sa ma inregistrez, ca de povestit, nu pot ca nu mai tin minte povestile

Betty, fa-te si tu ca nu pricepi cand maica-ta se face ca nu pricepe ca vreti sa iesiti, si lasa-l pe Mario la ea

Annisia urate intamplari, bine ca nu vi s-a intamplat nimic, putea sa iasa rau, chiar daca nu erati voi vizati . Vai in ce lume traim, acum au inceput si la Cluj cu jafuri de banci, spargeri de bancomate

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annisia

Noi am petecut de aseara pana azi dimineata... Hiihihihi... Abia acum ne-am trezit si asta doar pentru ca au inceput bunicii sa sune dupa noi... Nu, ca noi suntem niste parinti calumea, cum naiba...

http://entertainment.webshots.com/photo/2085509420101620375hNHwfo



Micul Yanis creste mare

Praslea cel voinic



mai mamicooooooooo, poze din astea pui tu??????? vrei sa ma oftici rau, lasa ca mi-am luat bicicleta si saptamana asta ma apuc de treaba.......
Se vede ca v-ati distrat, daca ai bona

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Roxana, cum e Andrei cu raceala? Sper sa fie una usoara si sa se vindece repede.

Noi am fost iar afara in parc, si s-a apucat de povestit cu un mos, se opreste des la batranei sa se uite la ei, si le mai si zice cate ceva. Sau daca vede copii, mari sau mici, se uita foarte atent la ei, si se baga in seama, ba ii urmareste ca sa se joace cu ei, ba le povesteste. Incepe sa vorbeasca incet incet. Azi incercand sa se urce pe un zid, tot spunea "coco" adica se cocoatza . L-am intrebat zilele trecute ca iar s-a cocotzat pe scaun, lui i-a placut cuvantul, l-a repetat, si vad ca l-a si inteles.

Nu s-a omorat nici azi cu mancatul, dar nici eu nu ma mai stresez, nu vrea, nu vrea, asta e! I-am oferit de mai multe ori, mai multe sortimente, a mancat putin din ce a vrut, si atat. Abia astept sa vorbeasca si sa-mi spuna ce vrea, sau daca vrea, sa nu tot incalzesc mancarea

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Diwana eu sunt mai nesimtita de fel, dar al meu sot e ala cu rusine...degeaba ii explic ca este mama mea si pana la urma o sa inteleaga....de cand s-a nascut Mario a petrecut o noapte despartit de noi, poate doar cand a fost la spital si a fost doar cu mine...e incredibil

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty78

Diwana eu sunt mai nesimtita de fel, dar al meu sot e ala cu rusine...degeaba ii explic ca este mama mea si pana la urma o sa inteleaga....de cand s-a nascut Mario a petrecut o noapte despartit de noi, poate doar cand a fost la spital si a fost doar cu mine...e incredibil


Pai atunci trebuie sa-l lamuresti pe tati

Cecilia, succes si perseverenta in folosirea bicicletei. Sper sa ai rezultatele dorite in scurt timp

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui diwana

Nu-i nimic ca m-ai botezat Claudia Nu ma supar. N-am reusit sa vad nici filmul nou, imi baraie si asta

Lia, ar fi frumos sa fiti mai multe mamici cu pici in "paradisul copiilor" Dar cred ca e adevarat, se bucura mai mult copiii de prezenta alto copii prin jur, decat de jucarii, desi prind bine si alea. Eu cred ca depinde si de copil si de mama, si inca cativa factori, cand vrei sa-l inveti ceva. Tu ai avut noroc ca ai o fata rabdatoare, curioasa, desteapta si ai avut si tu rabdare, si cred, ca si pricepere. Nu zic ca altcineva n-ar reusi sa-l invete pe Rares una alta, dar cred ca nu poti aplica aceeasi metoda la toti, poate lui Rares i-ar trebui mai mult timp, sau alte jocuri, sau chiar alta mama . Dar am incercat si eu de exemplu sa-i arat in carti personajele, i-am citit frumos (ma laud ca citesc f frumos ), dar nu ma lasa sa-i arat sau sa-i citesc, cred ca nu-i place sa faca decat ce vrea el . Am dat azi peste un CD cu trei povesti, dar sunt povestite ingrozitor, insuportabile mi s-au parut, asa ca auzind-o si pe Gabriela ca Sarei ii place s-o auda povestind, nu citind, mi-a venit ideea sa ma inregistrez, ca de povestit, nu pot ca nu mai tin minte povestile

Betty, fa-te si tu ca nu pricepi cand maica-ta se face ca nu pricepe ca vreti sa iesiti, si lasa-l pe Mario la ea

Annisia urate intamplari, bine ca nu vi s-a intamplat nimic, putea sa iasa rau, chiar daca nu erati voi vizati . Vai in ce lume traim, acum au inceput si la Cluj cu jafuri de banci, spargeri de bancomate

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare


Incearca cu o carte frumos colorata, o poveste, dar nu te apuca sa-i citesti, spui povestea aratand imaginile, insista pe imagini si scurteaza cat poti de mult......nu te astepta sa fie foarte atent sau receptiv de la inceput, o sa stea putin si pleaca, tu continua mereu cu aceeasi poveste aceasi carte, ai sa vezi ca atunci cand te astepti mai putin iti spune el personajele din imagine si o sa incerce sa-ti spuna si ce fac, gaseste o pozitie in care ii place lui sa stea.
Ex. Cristi sta pe piciorul meu si ascutla povestea(practic descriem imaginea cu trimitere la poveste), nu are rabdare mai multe de doua pagini, atunci cand vad ca incepe sa se plictiseasca spun mai repede in asa fel sa ajung cu povestea la sfarsit.Cand citim iar povestea, insist mai putin pe prima parte si continui cu paginile peste care am trecut mai repede data trecuta....acum stie personajele.
Eu folosesc carti(Capra cu trei iezi-preferata lui, mai bine zis ''upul''=lupul e preferatul, Ursul pacalit de vulpe, sau Punguta cu doi bani) cartonate, doar cateva randuri scrise pe o pagina, iar urmatoarea are un puzzle din 6 piese(nu le-am desfacut inca, acum este o pagina ca oricare alta)..caut o poza sa vezi cartea

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput