Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (77)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Leeloo, mie imi place numele de Tudor foarte mult !!!!
Te invidiez ca o sa nasti apa , abia astept sa n povestesti cu lux de amanunte !!!!

37+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Si mie mi-ar fi placut sa nasc in apa...Am o intrebare: am observat de cateva zile ca am sfarcurile uscate, si cand incerc sa fac un fel de gomaj (adica dau putin cu degetele peste ele), se desprinde ceva ce seamana mai mult a pojghita de lapte decat a piele uscata. O fi de la scurgerile de colostru? Sau sunt doar uscate sfarcurile? Cine mai are problema asta?? Ana-Maria 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Maya25

Floric ma intreb de ce oare ti s-a dat sa faci VSH-ul in sarcina? Se stie ca are valori denaturate in sarcina, la fel ca multe alte analize, ca de ex formula leucocitara. Asta nu inseamna ca ai avea ceva boala, e pur si simplu din cauza sarcinii. Dupa nastere totul reintra in normal.

Maya 36+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png


Am citi si eu ceva pe net si se pare ca sunt normala. Nu stiu de ce mi s-a dat de facut VSH.Asa ew de isteata dr mea de familie.

Multumesc mult de raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Eu am o stare de de la raceala care nu imi mai trece !!!
Nu imi dau seama de unde se formeaza atatia muci in nas !!!!!! de 3 zile imi suflu nasul non stop si parca tot mai tare vin
Evident ca picaturile naturiste nu mai dau rezultate adica nu se desfunda deloc asa ca le combin cu Olynth


37+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ANAMARIAMEmultumesc!!!

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Shasa, stiu ca tu navighezi cu Internet Explorer, nu?
In Mozilla poti selecta sa nu iti mai apara reclamele, am intrat si eu cu IE si e foarte enervant, intr-adevar. Nici nu poti sa dai click in partea de sus a paginii pe "Raspunde la Subiect", ca se intoarce fila . Pe de alta parte, in Mozilla nu se vede efectul glamour al nickname-ului...


M-am gandit eu ca asta tre sa fie, ca nu stiam despre ce reclama este vorba, nici despre "intors fila"... Din pacate (sau din fericire ) nu am IE sa verific.

In alta ordine de idei, ziceti ca nu e a buna daca te apuca skimbarile radicale prin casa? Eu mi-am trimis pisoiul cu un transport de kestii care nu ne trebuie neaparat, la Targoviste, ca sa mai facem loc prin casa si acum, in spatiu obtinut, tre sa fac curat si o skitza de rearanjare... Sa mutam mobila! Ma rog, asta cand o veni el, ca nu sunt kiar atat de zapacita incat sa ma apuc eu.

Denisa-Madalina 31+ cu Adela-Marisa
AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

novus..ma bucur fetelor ca va pace numele propus..probabil si castigator..cu siguranta am asa va tin la curent cu detalii despre nasterea mea in apa..dspre scafandrelul meu..oricum gasiti si in linkul de mai jos detalii despre nastere..dar cu siguranta dupa ce nasc o sa postez si la acest capitol povestea nasterii mele



Cristina cu bebe mic 35+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Salutare la tufete,
Floric, si mie mi-a facut si VSH-ul in fiecare trimestru, da' mi-a zis ca asa trebuie sa fie la gravide, marit, nu-i niciun bai, iar hemograma la fel, intai m-am speriat (in trim. II) cand am vazut toate valorile sarite de pe fix, da' acum la ultimele analize n-am mai avut emotzii. In schimb am vazut ca voua multora v-a masurat colesterolul, mie nu, veci, si chiar as fi fost curioasa...
Dyana, nu-ti fa iluzii cu perishoru', dupa nastere isi revin hormoneii la normal si iar vor trebui defrisari mai dese:P. Si eu am observat demult incetinirea ritmului cresterii, inainte cam la 3 saptamani si ceva mi-era refacut parutzu' pe picioare (acolo-mi creste cel ai repede), acum, dupa 5-6 sapt. abia are cosmeticiana ce lua...Chiar ultima data mi-a zis ce fericite erau unele gravide si ce le-a trecut fericirea dupa ce au nascut si au vazut ca revin la normal:))
Of, Maria, nu ceda, reia "inducerile" naturele...numai cand ai descris cum te simti si m-au luat frisoanele. Eu n-as vrea sa nasc prematur dar cred ca n-as avea stare si rabdare nicio zi peste dpn!
Am vazut-o in sfarsit pe Ilenutza noastra, foarte dulce. Misto site-ul clinicii, mi-a placut si galeria cu expresiile bebeilor, foarte artistic!
Am pus si eu poze cu burtoaia la albumul comun, cred ca numai eu ramasesem restanta...sau si chatonel?:P
31Sophia
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hola fetele,

Ati avut un spor la scris, mama, mama. Si nu am lipsit decit 24 de ore! Da' ma bucur, inseamna ca ne simtim bine impreuna! Citesc din urma si revin. Pupici

PS. Am apucat sa vad semnatura lui Bebe Shtrumf; tare titi! Sa scoatem agitatele???

PPS. De abia astept, Maria, sa vad daca ai rezolvat "problema" cu sotu'.
Hai ca iar ma intind.

Gina 33+

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Dyana, nu-ti fa iluzii cu perishoru', dupa nastere isi revin hormoneii la normal si iar vor trebui defrisari mai dese:P. Si eu am observat demult incetinirea ritmului cresterii, inainte cam la 3 saptamani si ceva mi-era refacut parutzu' pe picioare (acolo-mi creste cel ai repede), acum, dupa 5-6 sapt. abia are cosmeticiana ce lua...Chiar ultima data mi-a zis ce fericite erau unele gravide si ce le-a trecut fericirea dupa ce au nascut si au vazut ca revin la normal:))


of, ma gandeam eu ca nu are cum sa fie asa mare fericirea.
fetelor, noi venim de la eco, si prezentam un bebelooooi grasan de 2,400kg deja. ne-a zis nenea doctoru' ca sigur ajungem la 4 kg in ritmul asta, pentru ca avem placenta foarte buna, fluxurile pe toata partile bune, mami arata foarte bine... deci numai vesti bune.vaaaaaaaii, si avem niste coiteeeee, cat casa- ii explica dr sotului meu ca asta e mama natura, nu sanii aleia de la televizor; suntem cu 5 zile mai maricei decat prognozat, avem DPNUS 07.04, deci sigur facem cezariana la inceputul lui aprilie. aaa, colul este de 28, usor cam micut, dar a zis ca arata bine, dur, inchis, deci nu-i problema.
azinoapte de la 2.30 la 6 m-am uitat la televizor. m-am trezit cu un nenorocit de carcel in gamba, si adunat cu arsurile ..... pa pa somnic. apropo, la eco ma intreaba dr daca am arsuri, ii povestesc ce am patit azinopate si el zice sa-mi arate de ce le am: ce credeti ca-mi arata??? ciuful lui fi'miu', are fetelor un paaaaar pe capuuuuuuutt, ceva de speriat. bine, numai ecografistul meu are rabdare sa-l caute si de perisor in cap. bestial se vede pe filmulet perisorul cum "pluteste" pe langa caput.

diana 32+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput