FIV 215

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Mai intai de toate, vreau sa-mi cer scuze ca am disparut asa in ceata.......nu am fost cu moralul tocmai bine si am zis sa nu molipsesc pe careva!
Va pup si va imbratisez pe toate!!! Aici e o comunitate tare sufletista!
Azi sunt mult mai increzatoare, ma rog Bunului Dumnezeu si Maicii Domnului sa ne aduca si noua un puiut! Nu stiu daca e subiectul potrivit, dar vreau sa va spun ca am citit o carte " Cuvinte de nadejde celor fara de nadejde" pe care o recomand tuturor! Sunt invataturi ale marilor nostri duhovnici care m-au "scos din butoi" si care m-au facut sa am mari sperante!
Mai e putin pana marti.....nu stiu daca rezist sa nu bag si un test acasa, vom vedea!
In alta ordine de idei, maine il botezam pe finutul Alexandru! Am emotii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hope2009

Fetelor dragi, tot eu din nou cu a mea intrebare/durere...a mai avut cineva probleme asemanatoare cu a mea (cresterea & indesirea parului pe fata)? Imi cer scuze ca revin cu intrebarea dar sunt disperata . Am constatat schimbarea imediat dupa FIV 1, ma complexeaza teribil si numai pe voi va pot intreba.
BETTY- pt. raspuns, tu ai zis ca ti-a aparut par pe maini dar a disparut. Ce ai facut sa dispara, l-ai epilat, ai luat ceva medicamente?
Multumesc celor care pot sa-mi dea un sfat. Nu stiu daca sunt numai eu in situatia asta ca pe voi nu v-am auzit sa va plangeti, si va urmaresc din umbra de mult timp...
Bafta multa fetelor in focuri si la cat mai multe liniute duble!


nu, nu l-am epilat, pentru ca nu era cazul de epilat (eu in mod normal nu am par deloc pe mana, paote doar ceva puf si atunci aveam cateva fire), pur si simplu s-a rarit si apoi aproape a disparut cu totul..Nu stiu ce sa iti zic exact ptr ca la mine primul Fiv s-a solutionat cu o sarcina, si nu stiu daca disparitia parului a fost influentata sau nu de sarcina

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Si sa nu uit, grija cu sanii a disparut, acum s-au mai marit putin si dor in lateral, sper sa fie semn bun! Nu mai sunt atat de umflata la burtik, am destul de des usoare dureri asemanatoare cu cele de CM! Sper sa fie de bine!
Dragele mele, nu va mai enumar pe fiecare, va multumesc pentru toate cuvintele frumoase si pentru tot sprijinul!
P.S.: Sotul ma suna si ma intreaba: "ce face familia mea numeroasa?" Cred ca mai avem un pic si o luam razna amandoi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Buna dimineata,
Azi sunt mai bine in sensul ca nu am mai sangerat deloc de joi seara, insa am momente cand nu stau prea bine cu psihicul, asa ca am ascultat sfatul dat de Moni si cand simt ca alunec spun poiezia.
In rest nimic decat nimicitaorea asteptare.
Pupici la toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria08

Mai intai de toate, vreau sa-mi cer scuze ca am disparut asa in ceata.......nu am fost cu moralul tocmai bine si am zis sa nu molipsesc pe careva!
Va pup si va imbratisez pe toate!!! Aici e o comunitate tare sufletista!
Azi sunt mult mai increzatoare, ma rog Bunului Dumnezeu si Maicii Domnului sa ne aduca si noua un puiut! Nu stiu daca e subiectul potrivit, dar vreau sa va spun ca am citit o carte " Cuvinte de nadejde celor fara de nadejde" pe care o recomand tuturor! Sunt invataturi ale marilor nostri duhovnici care m-au "scos din butoi" si care m-au facut sa am mari sperante!
Mai e putin pana marti.....nu stiu daca rezist sa nu bag si un test acasa, vom vedea!
In alta ordine de idei, maine il botezam pe finutul Alexandru! Am emotii!!



Mult noroc si sa te ajute Dumnezeu.
Dar eu sincer nu as baga un test in locul tau. Mai bine bagi un test de sange...ca-i mai sigur.
Si apropo la botez sa nu il iei in brate pe micutz, chiar daca ti-e drag... e foarte important sa nu faci asa ceva.
Mie doctorul mi-a spus ca am voie sa fac orice, doar sa ridic nimic, sa nu stau in frig si sa nu ma obosesc prea tare....Mare grija.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria08

Si sa nu uit, grija cu sanii a disparut, acum s-au mai marit putin si dor in lateral, sper sa fie semn bun! Nu mai sunt atat de umflata la burtik, am destul de des usoare dureri asemanatoare cu cele de CM! Sper sa fie de bine!
Dragele mele, nu va mai enumar pe fiecare, va multumesc pentru toate cuvintele frumoase si pentru tot sprijinul!
P.S.: Sotul ma suna si ma intreaba: "ce face familia mea numeroasa?" Cred ca mai avem un pic si o luam razna amandoi!!!

cool si pe mine ma dureau sanii pe laterale la prima sarcina ...e de bine

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Betty
Aveti idee ce as putea sa iau pentru o tuse seaca? Nu-mi place deloc ca ma cam zgaltaie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty78

Citat:
citat din mesajul lui maria08

Si sa nu uit, grija cu sanii a disparut, acum s-au mai marit putin si dor in lateral, sper sa fie semn bun! Nu mai sunt atat de umflata la burtik, am destul de des usoare dureri asemanatoare cu cele de CM! Sper sa fie de bine!
Dragele mele, nu va mai enumar pe fiecare, va multumesc pentru toate cuvintele frumoase si pentru tot sprijinul!
P.S.: Sotul ma suna si ma intreaba: "ce face familia mea numeroasa?" Cred ca mai avem un pic si o luam razna amandoi!!!

cool si pe mine ma dureau sanii pe laterale la prima sarcina ...e de bine

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario


sa sti ca-ti verific periodic semnatura .... asta simt



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pussi

Citat:
citat din mesajul lui betty78

Citat:
citat din mesajul lui maria08

Si sa nu uit, grija cu sanii a disparut, acum s-au mai marit putin si dor in lateral, sper sa fie semn bun! Nu mai sunt atat de umflata la burtik, am destul de des usoare dureri asemanatoare cu cele de CM! Sper sa fie de bine!
Dragele mele, nu va mai enumar pe fiecare, va multumesc pentru toate cuvintele frumoase si pentru tot sprijinul!
P.S.: Sotul ma suna si ma intreaba: "ce face familia mea numeroasa?" Cred ca mai avem un pic si o luam razna amandoi!!!

cool si pe mine ma dureau sanii pe laterale la prima sarcina ...e de bine

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario


sa sti ca-ti verific periodic semnatura .... asta simt



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!


Pussi a Mariei sau a mea?

Ce fac mandrele? Tare as vrea si eu 2 fetitze dragutze; sa le pun coditze

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Buna dimineata,
Azi sunt mai bine in sensul ca nu am mai sangerat deloc de joi seara, insa am momente cand nu stau prea bine cu psihicul, asa ca am ascultat sfatul dat de Moni si cand simt ca alunec spun poiezia.
In rest nimic decat nimicitaorea asteptare.
Pupici la toate fetele.


nici eu nu sunt foarte optimista

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput