Strumfi de iul-aug 2007 (129)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza!
ma bucur ca ne scrie karligutza, si pe aceasta cale tzin sa-i multumesc lui nenea cu netu' care a readus-o printre noi!. foarte frumoasa adela, cu bujori in obrajori! si ma bucur enorm pt tine ca te-ai mutat de la soacra

mi_a, deprinderile legate de mani****rea aspiratorului, andrei le-a luat de la mine. soacra nu le prea are cu astea, intre noi fie vorba!!!!!!!!

oanamadamultumesc de raspuns. sper sa fie ok cu prietena mea.......

nma, ma bucur ca ai iesit mai bine decat te asteptai dupa vizita la dr. mare grija la durerile de spate!

xerxe, bine ca ai primit din bani. la noi....a scapat sotzu si acu nush ce fac eu..........inca nu se stie cum si cat se restructureaza la noi. mama ei de viata!

"Daca sotzul vrea micul dejun la pat, zi-i sa doarma in bucatarie!!!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza
oanamada,te-ai relaxat zilele astea,bravo!
nico,foarte bine ca a iesit bine eco.si eu cred ca problema cu tenul este hormonala,mai ales ca mi-a aparut la inceputul sarcinii,luni merg la dermatolog si iti scriu ce mi-a spus.si eu sper sa ma las de fumat
frumusica foc adelutza..si expresiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Un tip si-a tras o gagika si o duce sa stea cu ea la maica'sa. Din prima zi, mama soacra ii pune in vedere fetii regulile casei.

- Mama draga, in casa aici sunt o gramada de reguli, hai sa ti le spun de la inceput sa fii pusa in garda si sa nu calci pe bec. Cele mai importante sunt astea: cand ma vezi cu basmaua pe ambii ochi sa nu cumva sa imi cauti de vorba ca e jale; cand ma vezi cu basmaua pe ochiul stang, sa te pregatesti deja de valiza ca e groasa treaba, iar cand ma vezi cu basmaua pe celalalt ochi inseamna ca trebuie sa fugi ca nu mai e de stat aici.

La care fata:

- Mama soacra, m-ai luat prin surprindere, mie nu mi s-a spus de nici o regula dar hai sa iti spun si eu rugamintea mea: Cand ma vezi in bucatarie, picior peste picior, cu tigarea in mana si cafeaua alaturi sa stii ca ma doare in cur de cum iti sta dumitale basmaua!










"Daca sotzul vrea micul dejun la pat, zi-i sa doarma in bucatarie!!!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

mai fetelor a inceput votarea la clipe de viata,am cautat pozele alinei sa votez si nu le-am gasit,nu m-am uitat atent?!daca ati reusit spuneti-mi si mie la ce pagina sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

Un tip si-a tras o gagika si o duce sa stea cu ea la maica'sa. Din prima zi, mama soacra ii pune in vedere fetii regulile casei.

- Mama draga, in casa aici sunt o gramada de reguli, hai sa ti le spun de la inceput sa fii pusa in garda si sa nu calci pe bec. Cele mai importante sunt astea: cand ma vezi cu basmaua pe ambii ochi sa nu cumva sa imi cauti de vorba ca e jale; cand ma vezi cu basmaua pe ochiul stang, sa te pregatesti deja de valiza ca e groasa treaba, iar cand ma vezi cu basmaua pe celalalt ochi inseamna ca trebuie sa fugi ca nu mai e de stat aici.

La care fata:

- Mama soacra, m-ai luat prin surprindere, mie nu mi s-a spus de nici o regula dar hai sa iti spun si eu rugamintea mea: Cand ma vezi in bucatarie, picior peste picior, cu tigarea in mana si cafeaua alaturi sa stii ca ma doare in cur de cum iti sta dumitale basmaua!










"Daca sotzul vrea micul dejun la pat, zi-i sa doarma in bucatarie!!!!!!"




Stefania mamica Buburuzei Catarina
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Hmmm la culcatul devreme si dormitul singurica contribuie mersul la cresa 3 zile pe saptamana, faptul ca ziua nu doarme mai mult de 2 ore (rar doarme acasa 3 ore ziua) si de la inceput Sophie a dormit singurica. Chiar ma intristeaza faptul ca bebe mic n-o sa aiba camera proprie si va trebui sa doarma cu noi. La Soph nu i-am impus programul, ora cand sa mearga la nani asa si l-a format singurica si la 7,30-8 e deja sus. Scuma sa nu credeti ca nu avem perioade de show la culcare in perioadele cand ii dau dintisorii, cand durerile sunt la apogeu e vai de noi. In plus chiar daca merge la 7,30 la nani dupa ce iesim ea isi mai canta, vorbeste si uneori o prinde si 8-8,30 pana adoarme.

Karligutza ai schimbat copila? Cand era mai bebe semana cu tati acum mi se pare ca-i bucata rupta din tine. E o scumpa si-o frumoasa, eleganta... Absolut superba cum pozeaza

In ultimele saptamani am vazut muuulte poze cu copilashi superbi, mamici,fratiori, surioare frumoase dar din pacate n-am reusit sa-i complimentez individual.

S-a dat startul la votat?
NMA si voi participati nu-i asa?

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Timi sa inteleg ca mi-ai recunoscut tarancuta? Am pus si eu doua poze tare dragi mie. Daca vreti sa le votati le gasiti www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=18" target="_blank">aici. Sunt nm1 si nm2.

Pozele Alinei sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=2" target="_blank">aici. Se numesc alina1 si alina2.
Merg si eu sa citesc regulamentul si sa impart voturi. Sunt foarte multe poze frumoasa.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nma

Timi sa inteleg ca mi-ai recunoscut tarancuta?

Nico, mami de Andra si Alex
poze


Si dintr-o mie!!!!!! Si Andra si ALex au niste ochisori(si nu doar ochisorii)


Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Timi . Sa inteleg ca ai avut rabdare sa vezi toate pozele.

Eu nu gasesc regulamentul de votare .

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Saluty!

A venit si la iasi iarna. Super. Iesim mai des afara, alergam, cadem in nas, de astea.

Carla, ma bucur ca "omu' bun" isi face bine treaba. Si la noi merge de minune. ieri am zis sa-i bag ceva Eminescu, dar statea cu ochii mari sa asculte, ca era ceva nou, asa ca am trecut tot la ale noastre. Reteta de praji e aici. Sper sa-ti placa.

Timi, cu drag te astept la degustat. Da sa stii ca raciturile le-a facu mama. . Mai e cazul sa spun ca Sophie e o scumpa?! Unde nu prin si eu momentul sa ma dea al meu copil afara ca sa doarma...

Mi_a, multa sanantate si de la noi. Bine ca nu mai face febra. Si da, faptul ca bucataresc e semn ca mi-e mai bine. Io va imprumut sotul daca vreti sa invatati tehnici de aplanare a conflictelor, ca e maestru. Uite de aia il iubesc. Sau si de aia. Ca face ce face, ma supara, dar si cand ma impaca...

Bun revenit karli. Chiar ma tot gandeam cum s-a schimbat Adela, ce mai face? E aceeasi draguta ca intotdeauna, dar acum parca o vad asa, ca pe o domnisoara delicata si dulce.

nico imi amintesc cand ne-ai aratat poza cu tarancuta. Ce dulce e! Merg acum sa o votez.

Fetele, ma intrebati cand am timp s agatesc? Nu uitati eu ca eu sunt casnica. Nu am serviciu pana nu face asta micu' 2 ani, asa ca nu timpul imi lipseste. Si mai stiti, v-am mai zis eu ca pe al doilea il mai neglizez. Da, nu stau numa' de c... lui. Il las sa "trebaluie" singur. Desi, vorba sotului, prindem jumatate de ora de stat linistiti, dar apoi strangem dupa el doua ore.

Incarc acusi niste poze facute de dimineata, ca sa aveti putin habar cam cum e la mine cat eu bucataresc. Si va arat si bunatatile de azi. (mai, da ce modesta-s, de-mi tot laud mancarurile)



Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput