Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (76)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Nu ma supar, imi cer scuze; sint datoare un miel . Oricum, "Bun-venit"-ul e din toata inima si e pentru ea !.

Editez ca mi-e ciuda ca am botezat-o; chiar ma gindisem la o fosta profa de franceza pe care o cheama Sorina, si care e o persoana de nota 10 plus cu coronitza si felicitari...

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

La multi ani ,PETRA! Sa ai o naster usoara si un bb sanatos!!!

A mai aparut un ghiocel Bine ai venit Sorina!!!Felicitari Ramona ,sa va traiasca printesa!!!


monica 38+ Lara
Amr 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ina si Psigri, nu o sa ratati momentul, garantat! Te uzi fara sa ai senzatia ca ti-a trebuit la baie, deci n-ai cum sa confunzi. Si cantitatea e destul de mare, nu poti confunda cu o scurgere vaginala normala in sarcina.



31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Bine ai venit pe lume Sorina-Maria sa fii sanatoasa.Felicitari mamico refacere rapida si numai bine.
Chatonelte astept cu vesti de la dr...sper sa fie vesti bune.

Despre TA asistenta imi spune mereu ca-i mica 105/60 dar eu ma simt ok,pentru ca TA normala pentru mine e 80/50.





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 100% Isabelle

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pisigri, multumesc din nou pentru informatii; vad ca esti la curent cu toate cele referitoare la sarcina; felicitari
Eu acum ma documentez despre Gynipral si am citit ca are multe efecte secundare. Oricum, medicul meu nu mi-a pomenit nimic de el...
Ref. la lichidul amniotic...nu stiu daca e vorba de LA dar pierd periodic citeva picaturi de..."ceva"; urina nu este sigur pentru ca nu are culoare, nici miros;
In ceea ce priveste facutul mincarii, nu pot spune ca gatitul este pasiunea mea dar de la atita stat in casa...mai bine amestec in castron decit sa ma invirt de pe o parte pe alta in pat. In ceea ce priveste "ajutorul"...nu prea imi place sa-l cer, indiferent de situatie. Imi place -de cind ma stiu- sa ma descurc singura sau, in cazuri extreme, cind eu, efectiv, NU POT, sa platesc pe cineva ca sa faca respectiva "trebusoara" in locul meu. Acum, de ex, nu stie nimeni ca ma simt rau, in afara de sotul meu. M-as simti cumva, incomfortabil sa ma ajute mama sau sora sau o prietena, cu toate ca oricare din ele s-ar bucura iar mie mi-ar fi mai bine. Dar...pur si simplu, nu pot. Sper sa nu ajung la spital.

Te

PS. Azi terminam camera lui bebe. De abia astept. O sa pun poze

Gina 33+

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Felicitari Ramona! Recuperare usoara!
Bine ai venit micuta printesa, sa cresti mare si sanatoasa si sa ai o viata minunata!

mihaela

35+
Fii alaturi de noi si in saptamanile ramase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Neata burtici (la amiaza aproape).

Revin dupa o noapte de somn linistit cum nu am mai avut de cateva zile...Doamne ce bineeeeee eeee!!! Cred ca o sa ma obosesc mai tare de acum..ca ieri am avut multa activitatea..iar cand am pus capul pe perna am adormit in secunda 2. Am dormit dusa...dusa rau. Si m-a trezit la 10 cu un telefon..cine credeti...medicul meu de familie...sa ma intrebe cum mi-au iesit analizele..cum ma simt...cand nasc..am ramas tare uimita..chiar nu ma asteptam.

Cocufan Felicitari pentru printesa Sorina Maria...sa fie sanatoasa si mancacioasa si sa-ti aduca numai bucurii. Refacere usoara iti doresc. Te asteptam cu poze cat mai repede.

PetraTudor
LA MULTI ANI

Maria..mai ai putin...iti tin pumnii

Cuscra Shasa tu esti pasare de noapte...niciodata nu te prind pe forum...super faza cu sfarcurile...chiar ma gandeam sa te intreb in timp ce citeam postarea ta, din curiozitate, normal, dar am vazut ca ai raspuns...habar nu aveam de asa ceva. Apropo ce mai face ginerica Teodor?

La mine s-a lasat burtica si s-a tuguiat un pic..asta inseamna ca se apropie...nu?



36+ Andrada Teona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Petra!

Multa sanatate, sarcina fara probleme, nastere usoara si un bebe sanatos si papacios!

mihaela

35+
Fii alaturi de noi si in saptamanile ramase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Felicitari Ramona , bun venit bb SORINA MARIA

Ramona refacere rapida si bb papacios si sanatos :)

32+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Felicitari Cocufan pentru bebe Sorina MAria, sa fie sanatoasa, sa aiba mult noroc si fericire.
La multi ani!!! Petra Turdor sa ai parte de o nastere usoara si sa fiti sanatosi amandoi.

Mergi la inceput