Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (76)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

PETRA

Gina 33+

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

petratudor
Sa ai o nastere usoara si un bebit minunat care sa-ti umple viata numai de bucurii
simonamami, bestiala povestea cu nasterea bebitului Eric; m-a distrat copios

eu am avut o zi foarte nasoala ieri, m-am umflat rau de tot- e adevarat ca am stat 12 ore plecata de acasa, din care vreo 4 in trafic seara, dar abia am adormit si m-am zbatut toata noaptea in ultimul hal; vai, oribila senzatia de maini si picioare umflate, aveam impresia ca sunt stranse in menghina. a incercat el saracul sotior si a masat la labute cat a putut, dar degeaba. vad ca azi sunt usor mai bine, o sa incerc sa nu mananc sarat si sa beau muuuuuulte lichide.
abia astept vesti de la Ramona. maria, nu ti-a mai dat nici un sms??? sa nu ne lasi aici ca pe ace daca stii ceva, zi-ne si nouaaaaaaaaa.

diana 32+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

buna dimineata!

MESAJ DE LA COCUFAN: "FLOREA SORINA MARIA, 20 FEBR, 2,400 KG, 50 CM"

Felicitari, Ramona! Bine ai venit Sorina-Maria!Sa cresti mare si sa fi sanatoasa!

Maria 38+ Maria-Casia

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Felicitari COCUFAN !!!!!!
Sa fiti sanatoase amandoua si sa veniti rapid acasa !!!!


37+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bine ai venit, SORINA. Felicitari mamica Ramona
Sanatate si multi pupici

Gina 33+

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Bine ai venit Sonia Maria !!!

Inapreda,
Lichidul amniotic normal este transparent, usor galbui sau incolor si cica are un miros dulceag. Daca membranele sint rupte tare, se scurge ca si cum ai face pipi pe tine, in jet; daca sint doar fisurate pierderile pot fi mult mai discrete. TYeoretic cica ar trebui sa curga mai tare cind stai intinsa, pt ca la verticala capul lui bebe ar actiona ca un dop.
Cum stii daca ai asa ceva nu pot sa te lamuresc, m-am intrebat sieu, a fost una din fixatiile mele la un moment dat. Cind l-am intrebat pe medic mi-a zis ca in maaaarea majoritate a cazurilor membranele se rup "de-a binelea", deci ar tb sa iti dai seama. Nu stiu daca e adevarat sau doar vrea sa ma linisteasca.
Stiu ca in strainatate se face un test cu niste benzi indicatoare de pH; nu stiu daca ti l-ai puea face singura pt ca lichidul trebuie recoltat din zona colului, altfel banda se "contamineaza" cu secretia vaginala si testul e irelevant.

Daca recunosti singura ca in pat ti-e mai bine, de ce nu stai cumintica? Da, din punctul meu de vedere repaosul prelungit la pat a insemnat ca nu mai fac de mincare. mincam ochiuri, pulpe de pui la gratar cu cartofi prajiti si salata, un lapte cu gris sau orez facut cit stau in fund la masa....o mazare de la conserva, un spanac congelat etc. ce se face repede si nu trebuie pazit non stop. in rest am mai apelat la mama sa imi faca un bors sau am cumparat si i-am dus carne pt snitele sau pirjoale, ca se fac relativ simplu si tin mai multe zile. La mine e si problema cu mincatul nesarat, ceea ce restringe mult posibilitatile. As minca niste peste marinat sau niste icre si cu ochii....

Chatonel, la dr la analize; asta cu umflatul fetei poate fi normal, dar poate fi si grav in sensul ca impune tratament adecvat.

A. cit despre net...asa este, e o mare sursa de griji inutile, dar....

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

La multi ani, Petra!!!!

mesajul de la Ramona l-am primit pe la 7 si ceva, dar acces la calc am doar dupa ce mi se trezeste batalionul, Scuze!

Doctorita mi-a spus ieri ca intelege ca sunt la limita rabdarii, dar nu are rost inca sa recurgem la chimicale. si apoi a zis : "stiti, sunt si metode naturale.... de ex pastilele de declansare contin in mare parte acelasi lucru ca si sperma, care se stie ca inmoaie foarte bine colul..." deci... mai am de convins una bucata sot sa gaseasca atragatot un balon gafaitor si stresant.

Maria 38+ Maria-Casia

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Felicitari Cocufan! Bine ai venit Sorina Maria!
Maria K multumim de vesti.

Maya 36+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:

MESAJ DE LA COCUFAN: "FLOREA SORINA MARIA, 20 FEBR, 2,400 KG, 50 CM"


FELICITARI RAMONA; SA NE TRAIASCA GHIOCICA MICA, SA FIE SANATOASA SI FERICITA

diana 32+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Bravo Sorina, uite ce fetita maricica are mami! Sa cresti mare, sanatoasa si norocoasa!

Pisigri, sa nu te superi, dar e Sorina, nu Sonia

Maria, pai incearca tot ce se zice, daca esti nerabdatoare, inclusiv ce zicea sasha. Ceva trebuie sa functioneze.



31+

Mergi la inceput