Nou stil de viata (256)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna dimineata si de la mine!

Trezit pasarica, luat cafea si ma apuc de treaba. Azi e ziua de smotru.

Luca, la multi ani!
Tati de Sabina, la multi ai! ( Sabina, mananca la petrecere carnitza cu salata - c sunt convinsa ca va fi)
Tlaura, felicitari! Pai....scoate sampania! Ce specializare?

Gabrielama, iei ceva pt tuse?

lai
Hopes, vino mai des pe-aici!

Meniul de azi:
D: cafea cu baton de ereale
P: saata e varza cu gratar din piept de pui
C: legume la abur cu branza

+ 2 l apa + veselie fortata mephala


_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80f52f8ec7a8d06e051edb" target="_blank">MERI a mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Citit.

Luca la multi ani,multa sanatatate sa ai parte numai de lucruri bune si o petrecere cat mai frumoasa.

Vezi tu Tzuni cum se iau fetele de pasarica ta,.Da azi unde ai ramas.

Gabriela daca imi dai rochita sa vezi cum ma pun pe treaba.Numai sa imi iasa ceva.Cu tusa te inteleg da eu nici numai aud si nici voce numai am,spre bucuria altora.

Carmen eu iau numai cafea ca altceva nu intra.As fi cerut dulce da nu pot manca nimic.

Sabina la multi ani si tatalui tau si petrecere frumoasa azi.

Miha si tie petrece frumoasa.

Onitza imi place tunsoarea.

Delia azi ce faci.

Zuzi si eu sunt cu rusi pe cap,si m-am cam saturat de toate.Zuzi aici nu il aduce politia te duci tu sa-l culegi si cum noi locuim in oras cu el am cazut eu,data viitoare nu se mai intampla.

Multumesc de gandurile bune pentru Mara,mi-am propus ca trebuie sa gandesc ca o sa fie bine,asa o sa fie ca altfel nu se poate.Iar la cantar sa va zic eu cand l-am pus pe parchet am vazut ca are un joc si aseara am tot incercat si debea dupa ce il pun pe parchet si dupa o carpetica subtire arata bine kg(l-am verificat cu o punga de orez) .Iar in baie la fel are un pic de joc,asa de drepte sunt podele aici.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Tlaura felicitari si astept si eu sampania.

Tzuni buna dimineata.Spor la smotru eu am azi si de carnaval deci distractie.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata

Luca, tata de Sabina si cine-si mai serbeaza ziua astazi!

Aseara am disparut de pe forum ca sa ma uit la True Blood, pe HBO. Incepe sa-mi placa serialul asta, mai ales vampirul principal, pardon, actorul principal. Si cind s-a terminat asta am vizionat "Stapinul Inelelor"-partea a3-a - pe care l-as vedea de 100 de ori.

Puskin, am ramas datoare cu meniul:
MD: ceai, 2 felii de piine cu cascaval si 2 felii de muschi tiganesc, 1 felie de piine cu cascaval (fara carne) - dupa 2 ore eram la sala si trebuie sa maninc ceva consistent caci altfel ma ia cu ameteli pe acolo
P: supa de pui cu putina carne, orez cu 1/2 piept de pui taiat bucatele si prajit la teflon (fara ulei), o gulie rasa
Gustare: 1 banana
C: salata: 1/4 piept de pui fiert, cu 1/2 conserva mare de "fava beans", 1 ardei rosu, 10 masline, putin ulei de masline.
Cina a fost pe la ora 7 iar la 9 muream de foame. Am rezistat eroic pina la 11 cind am mincat niste miez de nuca si 1 mar mic.
Eu maninc mult, sint constienta de asta, uneori citesc meniurile voastre si ma crucesc cum puteti sa functionati doar cu atita mincare, dar asta e, sintem diferiti, poate intr-o zi n-aveti pofta de mincare sau timp sau mai stiu eu ce.
Saptamina asta mi-a fost foame aproape incontinuu si daca nu maninc ma doare stomacul si mi se face rau. Stiu ca suna ca o scuza insa asta e adevarul. Sper ca de saptamina viitoare sa reusesc sa mai moderez pofta asta de mincare.

Gabi, nici eu nu stiu ce rochita vreau sa-mi iau, deocamdata sint in cautare insa cred ca astea de la casa de moda sint cam (prea) scumpe si nu prea ma lasa inima sa dau atitia bani si s-o tin apoi in sifonier ani de zile.

Tlaura, felicitari pentru licenta!

Gusta, azi ma duc la ai mei, ma intorc miine.

Weekend placut!


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

La Multi Ani Luca, sa fii sanatos si norocos! Claudia, sa-ti traiasca flacaul!!

La Multi Ani Tati de Sabina!

Laura, felicitari pentru licenta!!

Tzuni, am luat la medicamente in ultima saptamana de nu mai stiu de mine. Din pacate, de azi iau iar Ospen, caci ma omoara gatul...

Ne pregatim de piscina; io o sa stau pe margine, ca's prea racita. Of!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata si de la mine,

Eu nu stiu ce program am azi, imi cam lipseste cheful, afara ninge/burniteaza...

Tzuni . Unde sunt migdalele?

Gabriela, ia multe vitamine si minerale, ajuta.

Lai, iti tin pumnii. Ce coincidenta cu bautura, si eu sunt cam tot asa cu sotul .

Delia, stiu ca am mai vorbit despre asta, dar carbohidratii fac foame...

Gusta, petrecere frumoasa la carnaval. Cum te simti?

Mihaser, o sa arunci si eu un ochi pe site-ul mango.

Carmen, multumim de tratatii. Cum sunteti?

Laura, felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Puskin, asa o fi, insa eu rar pot sa maninc doar carne cu vegetale, mi-e greata pur si simplu. Iar masa de dimineata mi-a tinut cel mai bine de foame, pe cind cea de seara, cel mai putin...

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Ruxi da ce consideri carbohidrati la masa seara a Deliei?

PS. de fapt ce sunt fava beans? Beans de cred eu?

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Delia, tu faci cum crezi si cum te simti bine.

Lou, fava beans sunt un fel de fasole. Eu ma refeream la ce a mancat Delia ieri toata ziua, nu neaparat la masa de seara.
Carbohidratii cresc glicemia, de unde senzatia de foame.

Mie nu mi-e aproape niciodata foame...decat daca nu mananc mai mult de 5-6 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Ruxi am inteles acu ce vrei sa zici. Mie la prima aruncare nu mi se par asa multi carbo, dar desigur ca e orezul. Ar fi fost interesant un calcul

No.. ma car sa fac ceva de papa

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput