Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 29

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna dimineata!
Ofer cate un martisor plin de sanatate si veselie pt toata lumea!!! Sa aveti o primavara superba!

La multi ani Elias si Simon!!! Liana, sa-ti traiasca flacaii!! Mai da un semn de viatza

Grace sanatate multa la prichidei si iti tinam pumnii si ne rugam sa fie totul bine si sa plecati cat mai repede acasa .

Bogdana ce faci? cum stati? In formatie de 3in1 sau esti la spital?

Eliana petrecere frumoasa! Pacat de tort , bine ca te pricepi si mai ai timp sa faci repede unul.

Flavia ce frumusetzi ai!!! Doamne, ce par frumos si buclat au domnisoarele tale!! Imi pare rau ca ati fost asa bolnavi si v-ati chinuit. Cu pampersul, nu te si nu le stresa! Ai mei au scapat cu 2-3 luni inainte de a implini 3 ani. Ca sa ai succes, ar trebui sa stie f. bine la ce foloseste olitza si sa le lasi fara pampers, numai in chilotei si pantalonasi prin casa. Oricum inca e iarna, rece, greu de uscat haine, greu de spalat lenjerii si covoare (pt ca accidente o sa fie multe pana invatza sa ceara sau se se duca singure la olitza cand simt ca le vine). Eu te-as sfatui sa le lasi pana prin aprilie-mai.
Sanatate multa si tie bafta la gasit un loc de munca! Imi inchipui cat de greu e sa 'traiti' 4 oameni dintr-un singur salar. Off. Bafta multa!


Noi suntem bine.



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Salutare de la noi
... care tare iubeste primavara[flo si se tare se bucureste de pasarele, floricele, gaze si miresme "verzi"

Din partea lui tati de fetele mele rebelele va transmit sa aveti o primavara remarcabila prin succese, sanatate, veselie, prospetime si multa, multa energie, sa va iubiti neconditionat mult, mult de tot. Si din partea mea si

Eliana, petrecere frumoasa!
Flavia, ma bucur ca te-am cunoscut si eu. Cred ca fetele voastre s-au nascut cu tricoul acela e ele pe care scrie "Sunt printesa"
Luminita iti doresc ca toti baietii tai sa te copleseasca de acum incolo in fiecare an de sarbatoarea lui Martisor si a Femeii cu atat bine incat sa pui si deoparte de rezerva!
Andreea si Bogdana, vin incet si ghioceii nostri! Bravo lor ca au avut rabdare sa stea si pana acum la caldurica!
Grace, sa te bucuri de bebei, iar ei sa fie sanatosi!
Laraa, scoate Floricelele la aer primavaratic ... acusi apare si soarele si tare o sa le mai placa.
Dalina,Andrea, mami se Abi si Tami, Laura, Tatiana si toate fetele puteti scoate capul din zapada, ca iaca se topeste si ne da pace... si ne lasa sa ne bucuram de natura!

... si nu in ultimul rand, Martisoarelor mele din burtica, Anto si Iulia, le multumesc ca au stat cuminti acolo, asa cum ne-am inteles de la inceput si nu au venit mai repede de ziua in care ne aduce tati martisor. Poate mai tolerati inghesuiala un picut, ar fi f bine


... no am facut si eu ca popa. Neintentionat

De gandit m-am gandit la fiecare dintre voi, sper ca de de scris nu am uitat pe nimeni.



Mami Clara, 35+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grace30 spune:

Elyanne petrecere frumoasa - sa-ti traiasca sa fie sanatorsi si cuminti

Clara, incerc sa aflu ce investigatii tb facute la prematuri...in afara de controlul oftalmologic si cel auditiv care se fac la 3-6 sapt dupa nastere...

Multumim pentru pictograme...ziceai ceva si de controlul salivei...Petru al meu (are 2 ani si o luna) nu prea se controleaza...se sterge el cand ii spunem dar... nu am gasit cum tb procedat...scuze daca n-am fost suficient de atenta...

Multumesc la toate fetele pentru ganduri bune si incurajari...

Flavia_Ioana...intr-adevar dl dr Oprea mi se pare super - imi pare bine ca sunt mai multe persoane de ac parere.



mami de
Victor Andrei si Delia Ioana 22.02.2009

Petru Alexandru (16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Kineta, Moiland, Elenada, Iuca, Mimika - sa va creasca mare burtica mare, locatarii sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei!

Grace tocmai ma aflu in investigatii legate de materialele de despre salivatie si stimulare tactila, sunt pe CDuri mai vechi ... deja poctogramele le-am gasit ... asa ca subt pe drumul cel bun.

Mami Clara, 35+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui grace30

... incerc sa aflu ce investigatii tb facute la prematuri...in afara de controlul oftalmologic si cel auditiv care se fac la 3-6 sapt dupa nastere...

mami de
Victor Andrei si Delia Ioana 22.02.2009
Petru Alexandru (16.01.2007)


Cand spuneai ca fetita are probleme, desi la nastere nu avea, credeam ca stii concret care este problema sub numele unui diagnostic sau asa ceva.
Am pe cineva in bloc care lucreaza la prematuri o sa o intreb ce fac ei acolo.

Mami Clara, 35+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Cu drag de martisor, primiti primavara in sufletul vostru, si fie ca acest anotimp sa aduca in viata voastra implinire si noroc, fericire si iubire si nu in ultimul rand caldura sufletesca de la cei dragi. Va doresc o primavara frumoasa, sarcini usoare si gemenasi sanatosi mamicutelor!

Clara, Bogdana nastere usoara va urez si bebelusi sanatosi.

Locatarii din burtica mea misca de zor da cand pune tati mana sa ii simta si el gata se face liniste si nimeni nu misca. Parca simt ca e el. Tati asa mult isi doreste sa ii simta pe bebelusi.

elena +17
Burtica mea la 16 sapt

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

ziua buna fetelor..si o primavara superba va doresc tuturor. Eu sunt acasa, inca, insa daca ma iau dupa durerile ce le am(comparand cu prima nastere), mai mult de 3 zile, sa fiu indulgenta, nu mai stau bebeii mei in burtica si am sa-i tin in brate. Dimineata(dc o mai apuc)merg la control

Bogdana
38+Catalin si Vlad+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

heeelp! am scris un ditamai mesaju' si l-am salvat ca draft, din greseala, in loc sa dau click pe "trimite"
unde ma duc sa-l recuperez?? pleaseeee...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

(am gasit! )

Sa aveti o primavara minunata, dragi mamici si burtici! primiti din partea noastra cate o insotita de martisorul pe care ni-l dorim fiecare: sanatate, bucurii si impliniri pe toate planurile!

De trei seri ma chinui sa intru pe net si mergea netu' ca porcu!!

Eliana, noi ne pregateam sufleteste pentru 3 martie, dar, daca tot va chefuiti, va uram si noi din suflet LA MULTI ANI! (revenim noi cu urarile si la data cu pricina. )

Luminita, si eu te bat!! Vezi daca n-ai grija de tine? Vezi daca nu te odihnesti destul? Vezi daca nu mananci la timp si, mai mult, auzi? sa bei pepsi pe stomacul gol??
Ai grija de tine, ca stii foarte bine ca numai asa poti avea grija si de puiuti!! (Ai fost la analize si la eco???! )

Grace, imi pare rau sa aud ca sunt ceva problemute..
Ai incredere in DD si fii convinsa ca o sa fie bine! Si eu am nascut la 34 sapt. Stai cat mai linistita si increzatoare, toate starile tale se transmit la bebei!

Flavia, ce ma bucur ca mai treci si tu pe-aici!! Ramasesem cam singura cu pui mai maricei si nu prea mai aveam cu cine sa ma "conversez" si eu... Sa stii ca nici noi n-am scapat de pampers, mai avem cateodata tentative sa nu il mai punem {ca suntem fetite mari.. ) dar, cum nu sunt eu tot timpul acasa cu ele, tanti nu are timp si nervi sa le puna tot timpul pe olita, asa ca "procesul" inainteaza cu viteza melcului turbat! Noi, de vorbit, vorbim binisor, de vreo cateva zile au inceput sa foloseasca si cuvintele de legatura, ca pana acum le cam ocoleau.. (ex: "mamaaa, fugi mine!" Acuma zic deja "mamaa, fugi dupa mine!" sau inainte ziceau: "uita-te Miliam!" acuma:" uita-te la mine!" ) Dar eu nu mi-am facut niciodata probleme ca nu vorbesc cat vorbesc altii, fiecare copil are ritmul sau si chestiile astea nu sunt relevante cu nimic pe mai tarziu.
A! si nu stiu daca ti-am mai spus: am si eu aici, in arad, o prietenuta care are doua gemene cu un an mai mari decat ale mele si le cheama tot Alexia si Daria! Asa ca, de cate ori ne intalnim cu ele, ne gandim la voi!

Clara, multumim frumos pentru sfaturile pentru parinti! Le mai citisem undeva, dar nu atatea... Si nu de cand sunt mamica... Pictogramele sunt mi-nu-na-te!!! Abia astept sa le printez si eu pentru bombonici! (nu ca n-am avea casa plina de carticele, cubri si jetoane de tot felul, dar niciodata nu mi se pare destul! )

Bogdana, tinem pumnii maineeeee!!!!!!

elenada, imi aduc aminte ca asa faceam si noi, cu miscatul in burtica. Se zbenguiau de numa-numa, iar cand sa puna si tata mana lui.. gata! "Pai, ce? crezi ca-i dupa tine? Stai pe-aproape!" ziceau ele...

Noi suntem ok toate, ne bucuram ca, macar calendaristic, a venit primavara asta draga si mult asteptata!!! (azi a fost soare si frumos, dar ieri erau zero grade la 9 dimineata! )
Inca o data va uram o primavara in suflet!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Imi dau seama ce fete bandite am!
La noi s-a intamplat aproape mereu invers. Erau zile cand miscau f putin. Mai ales Iulia. Asteptam seara sa vina sotz sa mergem la urgente. Cum intra in casa si incepea conversatia cu ele, punea mana pe burtica... nu treceau 50secunde si lua suturi in palma Mi-era o ciuda pe el... dar ma bucuram ca misca.
Asa a fosr si la prima miscare evidenta in exterior. Simteam din interior pe unde bate, puneam mana si ... nimic. A venit tati, a pus mana si... se ridica mana de pe burtica de la cum dadeau.

Bine ca sunt sanatoase. Deja le numar zilele cand o sa le dau pe amandoua la tati in brate. Toti trei se bucura.


Mami Clara, 35+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput