Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Mvb



1+1=3 sau 4, de ce nu?
Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Paraclisul Sfantului Parintelui nostru Arsenie Boca


Binecuvantat este Dumnezeu nostru, totdeauna, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.
Sfinte Dumnezeule…, Preasfanta Treime…, Tatal nostru…, Doamne miluieste (de 12 ori).
Slava… Si acum…
Veniti sa ne inchinam Imparatului nostru Dumnezeu.
Veniti sa ne inchinam si sa cadem la Hristos, Imparatul nostru Dumnezeu.
Veniti sa ne inchinam si sa cadem la Insusi Hristos, Imparatul si Dumnezeul nostru.
Psalmul 142
Slava… Si acum…
Aliluia, Aliluia, Aliluia, Slava Tie, Dumnezeule (de 3 ori)
Dumnezeu este Domnul si S-a aratat noua, bine este cuvantat Cel ce vine intru numele Domnului (de 3 ori)

Si troparele urmatoare glasul al 4-lea:
Pe Sfantul Parinte Arsenie, slujitorul cel plin de ravna si dragoste dumnezeiasca, cu bucurie toti cei credinciosi sa-l laudam, caci sfant povatuitor si rugator fierbinte ni l-a daruit Dumnezeu spre izbavire din necazuri, boli si suferinte, spre mantuirea si sfintirea sufletelor noastre (de 2 ori).
Slava… Si acum…
Nu vom tacea, Nascatoare de Dumnezeu, pururi a spune puterile tale noi nevrednicii, ca de nu ai fi stat tu inainte rugandu-te, cine ne-ar fi izbavit pe noi din atatea nevoi sau cine ne-ar fi pazit pana acum slobozi? Nu ne vom departa de la tine, Stapana, ca tu izbavesti pe robii tai pururi din toate nevoile.
Psalmul 50

Canonul
Cantarea intai, glasul al 8-lea
Apa trecand-o ca pe uscat si din rautatea egiptenilor scapand israeliteanul, striga: Izbavitorului si Dumnezeului nostru sa-I cantam.
Stih: Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Vlastar ales din pamant romanesc, plamadit cu har in gradina Maicii Sfinte, ai adunat, Parinte, cu imbelsugare daruri ceresti si roade nemuritoare, spre a Domnului slavire si a noastra mantuire.
Stih: Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Chemat spre a Domnului slujire, prin a Maicutei Ceresti ocrotire, ai purtat cu aleasa cinstire a preotiei jertfire, prin care ca un parinte adevarat cu vrednicie te-ai incununat.
Slava…
Faclie luminoasa te-ai aratat celor ce ratacesc in neguri de pacat. Lumineaza-ne si pe noi, Parinte Sfinte, cu harul si rugaciunea ta fierbinte, ca sa urmam spre innoire, liman de mantuire si sfintire.
Si acum…
Fecioara Preacurata ai mila si te roaga pentru noi, cei cufundati in patimi si nevoi, sa alegem calea de sfintenie, asemenea Sfantului Parinte Arsenie, care urmandu-ti tie, este salas stralucitor de curatie.

Cantarea a 3-a
Doamne, Cel ce ai facut cele de deasupra crugului ceresc si ai zidit Biserica, Tu pe mine ma intareste intru dragostea Ta; ca Tu esti marginea doririlor si credinciosilor intarire, Unule, iubitorule de oameni.
Stih: Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Facandu-te asemenea serafimilor prin slujire neprihanita, prin post, rugaciune si aspra nevointa, te-ai imbogatit cu rodul ostenelilor, din care ne daruieste si noua grabnicul tau ajutor.
Stih: Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Prin lacrima si nevointa, prin jertfa si suferinta, te-ai facut, Sfinte Parinte, pilda de curatie si rabdare, de-aprinsa ruga si iubire, ajungand la limanul cel lin, de unde ne ajuta ca si noi sa ne sfintim.
Slava…
Dumnezeiescule Parinte, izbanda in viata si mangaiere in nevoi, usurare in ispite si vindecare de pacate ne daruieste, celor de am dobandit mijlocirea ta fierbinte si al tau ajutor.
Si acum…
Preasfanta Maicuta, podoaba de lumina cereasca si har dumnezeiesc, lumineaza si sufletele noastre, ca sa cunoasca pacea si bucuria Mirelui Ceresc.
Stih: Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Izbaveste-ne pe noi fiii tai, Sfinte Parinte Arsenie, purtatorule de Dumnezeu, pe cei ce cu credinta curata alergam la tine, ca la un grabnic ajutator in nevoi si cere pentru toti indreptare, sufletelor luminare si trupurilor vindecare.
Stih: Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Cauta cu milostivire, cu totul laudata, Nascatoare de Dumnezeu, la necazul cel cumplit al trupului meu si vindeca durerea sufletului meu.
Ectenie…
Sedealna, glasul al 2-lea
Aparator puternic si turn nebiruit te-ai aratat preaintelepte, celor ce cu credinta si cucernicie alearga la tine, iar cu umilinta si nadejde iti striga: Sfinte Parinte Arsenie, de Dumnezeu purtatorule, vino degraba si din primejdii ne slobozeste, ca cel ce stai pururi inaintea Sfintei Treimi!

Cantarea a 4-a
Am auzit, Doamne, taina randuielii Tale, am inteles lucrurile mainilor Tale si am preaslavit dumnezeirea Ta.
Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Cel ce intreaga-ti faptura si inima le-ai impodobit cu iubirea cea sfanta si dumnezeiasca, prin mijlocire, dragoste si mangaiere parinteasca, nu inceta din sfintita rugaciune pentru pace intre oameni si buna-voire in lume.
Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Scanteie de har, ce aprinde sufletele noastre de cainta, de ruga si ceresc dar, esti pentru noi, Parinte, faclie spre luminare si cale spre cer, prin smerita ascultare.
Slava…
Cu ravna si truda neobosita ai adunat, Parinte, vistierii nemuritoare, podoabe si daruri alese, din care ne imbogatesti pe noi, cei saraciti, ce suntem de patimi si pacate istoviti.
Si acum…
De dor ceresc si ravna sfanta, Preasfanta Preacurata Maica, ne umple inimile noastre, iar prin a ta buna povatuire, ridica-ne din multa lenevire.

Cantarea a 5-a
Lumineaza-ne pe noi, Doamne, cu poruncile Tale si cu bratul Tau cel inalt, pacea Ta da-ne-o noua, iubitorule de oameni.
Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Din dureri, pacate si amar, aducem lacrimi si ruga fierbinte, ca sa primim iertare si mangaiere de har, prin tine, bun si sfant Parinte.
Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Daruit de Cerul Preainalt, pentru a noastra mantuire, dreptar te-ai facut prin povatuire, inima curata arzand de foc ceresc si iubire; arata-ne si noua calea ce duce la nepatimire prin iertare de pacate si dumnezeiasca intarire.
Slava…
Dumnezeiescule Parinte, a pamantului romanesc odrasla sfanta, sfesnic luminat si podoaba binecuvantata, alinare si vindecare a durerilor, te rugam scapa-ne de viforul primejdiilor.
Si acum…
Prea binecuvantata Stapana de Dumnezeu Nascatoare, de-a pururi a noastra mijlocitoare, cauta spre fiii duhovnicesti ai Parintelui Arsenie, povatuindu-ne pe calea de smerenie si te roaga Fiului tau sa ne pazeasca de ispita celui rau.

Cantarea a 6-a
Rugaciunea mea voi varsa catre Domnul si Lui voi spune necazurile mele, caci s-a umplut sufletul meu de rautati, si viata mea s-a apropiat de iad, si ca Iona ma rog: Dumnezeule, din stricaciune scoate-ma.
Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Rugamu-te pe tine, Sfinte, ca prin rugaciunile tale si cu a ta aparare degraba sa aflam usurare, de vicleniile cele multe, daruindu-ne cu indurarea ta, binecuvantare.
Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Cuvant de intelepciune, prin glasul tau ceresc, rosteste-l cu putere inimilor noastre, ca sa ne izbavim de patimi si napaste, prin multa straduinta si cu adanca pocainta.
Slava…
Ocrotitor si pavaza nebiruita esti celor ce te cheama la vreme de ispita, caci cu grabire ridici amara suferinta unde gasesti un bob de rodnica credinta, stropit cu lacrima de umilinta.
Si acum…
Preasfanta Maica, a noastra buna rugatoare, ne fii de-a pururi lumina calauzitoare pe marea vietii involburate de rautate si pacate, sa ajungem la viata de sfintenie, asemenea Sfantului Parinte Arsenie.
Stih: Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.

Apoi troparele de dupa cantarea a 3-a
Izbaveste-ne pe noi, fiii tai, Sfinte Parinte Arsenie, purtatorule de Dumnezeu, pe cei ce cu credinta curata alergam la tine, ca la un grabnic ajutator in nevoi, si cere noua indreptare, sufletelor luminare si trupurilor vindecare.
Stih: Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Cauta cu milostivire, cu totul laudata, Nascatoare de Dumnezeu, la necazul cel cumplit al trupului meu si vindeca durerea sufletului meu.
Doamne miluieste (de 3 ori)

Slava… Si acum…

Parinte, de trei ori fericite, jertfelnic slujitor al Tainelor Sfinte, fierbinte rugator si mare liturghisitor, stalp de rabdare si cale de indreptare, ai multa indurare spre cei de rele inlantuiti, spre cei din lume istoviti, ai mila si te roaga Cerescului Parinte, sa scape si ale noastre suflete prihanite.
Cinstita este inaintea Domnului moartea cuviosului
Stih: Ce vom rasplati Domnului pentru toate cate ne-a dat noua?

Slava…
Pentru rugaciunile Cuviosului Tau, Milostive, curateste multimea greselilor noastre.
Si acum…
Pentru rugaciunile Nascatoarei de Dumnezeu, Milostive, curateste multimea greselilor noastre.
Stih: Miluieste-ma, Dumnezeule, dupa mare mila Ta si dupa multimea indurarilor Tale sterge faradelegile noastre.

Stihira glasului al 6-lea
Mare aparator si rugator te are pe tine neamul nostru romanesc, acoperamant si sapare te-au dobandit cei ce cu credinta te cheama in rugaciune. Pentru aceasta nu ne lipsi pe noi fiii tai de a ta sfanta ocrotire, ca sa laudam din adancul sufletelor noastre ale tale invataturi si lucrari bine placute lui Dumnezeu.

Cantarea a 7-a
Tinerii cei ce au mers din Iudeea in Babilon oarecand, cu credinta Treimii, vapaia cuptorului au calcat-o, cantand: Dumnezeul parintilor nostri bine esti cuvantat.
Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Sfinte Parinte Arsenie, cel plin de intelepciune si dar ceresc, arata pline de fericire sufletele celor ce te lauda si te cinstesc, invatandu-le sa cante totdeauna: Dumnezeul parintilor nostri bine esti cuvantat.
Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Prin patima de mucenic ai devenit stralucitor aprinzandu-ti sufletul de cerescul dor, ne umple si ale noastre inimi robite de pacat cu foc ceresc si-adevarat, ca sa cantam cu credinta: Dumnezeul parintilor nostri bine esti cuvantat.
Slava…
Cinstitul tau mormant, Parinte bun si sfant, e pentru ai tai fii chemati si binecuvantati, taram de pace, liniste si har, in care noi cantam cu adevarat: Dumnezeul parintilor nostri bine esti cuvantat.
Si acum…
Viata curata si minte luminata, duh de smerenie si ravna spre sfintenie, daruieste-ne, Fecioara Preasfanta si Preacurata, in care noi cantam cu adevarat: Dumnezeul parintilor nostri, bine esti cuvantat.


Cantarea a 8-a

Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Sa nu ne lasi, Parinte, lipsiti de ajutorul tau, ca mult ne-am departat de Bunul Dumnezeu, de aceea te rugam: intinde a ta mana, sa ne asezi din nou intru lumina, ca sa-L cantam si sa-L prea inaltam pe Hristos intru toti vecii.
Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Bobul de credinta al sufletului meu, fa-l sa rodeasca apa cereasca a darului tau, ca impreuna cu ai tai fii, sa fiu partas vesnicei bucurii, ca sa-L slavim pe Dumnezeu intru toti vecii.

Binecuvantam pe Tatal si pe Fiul si pe Sfantul Duh.
Hristoase, prea dulce Mantuitor, sa nu ne pierzi pe noi robiti de patimi si nevoi, ci ne iarta pentru al nostru solitor, Parintele Arsenie, scump si sfant odor.
Si acum…
Primeste sufletele noastre, o, Maica Sfanta Preacurata, si ruga noastra cea saraca o-nalta in cerurile sfinte, de unde si al nostru bun Parinte, ne ajuta cu mult mai mult ca inainte.

Cantarea a 9-a
Cu adevarat, Nascatoare de Dumnezeu, te marturisim pe tine Fecioara curata, noi cei izbaviti prin tine, slavindu-te cu cetele cele fara de trup.
Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Cine va putea lauda viata ta, fericite Parinte, si cine va spune multimea faptelor tale sfinte, de care se impartasesc ai tai fii ce te cinstesc, bucurati de a ta ocrotire si povatuire, spre a lor sfintire si-nduhovnicire.
Sfinte Parinte Arsenie, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai.
Prin rugaciune, jertfa si viata neintinata, pilda aleasa si binecuvantata, te-ai facut spre bucuria celor pamantesti si preaslavirea celor sfinte si ceresti.
Slava…
Sfinte Preacuvioase Parinte Arsenie, nu ne uita pe noi cei renascuti spre sfintenie, caci alergam la tine purtati de dragostea fireasca si-nvredniciti de mangaierea cea dumnezeiasca.
Si acum…
Maicuta Sfanta Preacurata, a noastra minunata bucurie, acoperamantul celor ce te iubesc pe tine, roaga-te impreuna cu dumnezeiescul Arsenie, sa dobandim cu totii cereasca-mpartasire.

Cuvine-se cu adevarat sa te fericim, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si preanevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat heruvimii si mai marita fara de asemanare decat serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul ai nascut, pe tine cea cu adevarat, Nascatoare de Dumnezeu, te marim!

Pe cel minunat intre slujitorii si sfintii Mantuitorului Hristos, margaritar ceresc s-a aratat prin viata ingereasca si truda pamanteasca, pe Parintele Arsenie cel binecuvantat, cu laude si cantari sa-l laudam.
Pe steaua cea stralucitoare si in chip cugetator luminatoare pe dumnezeiescul Parinte Arsenie, toti fiii sai cu mare dragoste cinstindu-l, sa-l laudam.
Se bucura pamantul romanesc, tresalta inimile toate de darul cel dumnezeiesc, cu care Domnul si Maicuta l-au incununat, caci sufletele noastre in adanc le-a cercetat si pentru aceasta multimea drept credinciosilor cu cantari sa-l laudam.
Vas ales de sfintenie si purtator al Duhului Sfant, comoara cereasca plamadita din al nostru stramosesc pamant, pe Arsenie Parinte Sfant, cu aleasa dragoste in rugaciuni sa-l cinstim.
Cu dragoste si mangaiere parinteasca, ne darui pace si liniste cereasca, pentru a trai spre a Domnului slavire si a ta pomenire si cinstire.
Bucura-te al tuturor crestinilor grabnic mijlocitor, bucura-te al bolnavilor tamaduitor si al intristatilor mangaietor. Bucura-te al Sfantului Altar ales liturghisitor, bucura-te cinstit Parinte cu sufletul aprins de foc si ceresc dor, bucura-te de-a pururi al nostru bun si sfant povatuitor.
Cu Nascatoarea de Dumnezeu, cu Inaintemergatorul Domnului, cu Apostolii, cu Mucenicii, cu sfintii si toti cuviosii, roaga-te lui Dumnezeu, Sfinte Preacuvioase Parinte Arsenie, pentru sufletele noastre.
Sfinte Preacuvioase Parinte Arsenie, povatuitor si rugator fierbinte pentru mantuirea sufletelor noastre, roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru noi, fiii tai!

Rugaciune catre Sfantul Parintele nostru Arsenie
(pentru cei aflati in mari dureri, mahniri si boli)
Sfinte Preacuvioase Parinte Arsenie, indreptator al sufletelor noastre si tamaduitor al bolilor sufletesti si trupesti, ca cel ce ai fost impodobit cu adanc de cunoastere a fapturii omenesti, te rugam in vreme de durere si mahnire, cauta cu mila spre noi pacatosii fiii tai si mijloceste catre Preabunul nostru Mantuitor, iertare de pacate si vindecare de toata neputinta.
Parinte Sfinte ce ai mare indrazneala inaintea Tronului Ceresc, te chemam cu amare lacrimi, dar cu nadejde ca cele spre vindecare sufleteasca si trupeasca, spre mantuire si sfintire, le vom dobandi prin tine, cel ce ne-ai incredintat prin aceste cuvinte: „Eu ma duc, dar de acolo de unde voi fi, am sa va ajut mai mult ca si pana acum”.
Dupa cum in viata pe cei aflati in mari necazuri si cumplite suferinte ii tamaduiai indata, si acum pe noi cei pacatosi, insa chemati cu dragoste parinteasca la mormantul tau incununat cu har ceresc si flori, ne primeste si ne mangaie, sfant si bun Parinte; ne scoate din negura pacatelor si-a patimilor; ne daruieste binecuvantare ca sa purtam crucea vietii spre inviere si luminare desavarsita.
Doctor si tamaduitor de orice suferinta, te rugam, vindeca-ne pe noi, fiii tai, si pe cei ce ii aducem in lacrimi si rugaciuni la crucea sfanta a mormantului tau, izvorator de pace, har si binecuvantare, caci tu insuti ai zis: „Daca este cineva bolnav si crede in Dumnezeu si vrea sa se faca bine, numai sa se gandeasca la mine si eu il ajut”.
Pentru toate darurile, milostivirea si binecuvantarea ta de bun si sfant Parinte, iti multumim si te rugam sa ne fi mereu aproape cu rugaciunea si ajutorul ce ni-l aduci din Cerul Sfant, spre slava marelui si minunatului nostru Dumnezeu si spre a sufletelor noastre mantuire. Amin.
Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, pentru rugaciunile Preacuratei Maicii Tale si ale Sfantului Parintelui nostru Arsenie, miluieste-ne pe noi pacatosii.




1+1=3 sau 4, de ce nu?
Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

jesika - multumesc pt. tort si pt. paraclisul postat . Poti sa ne dai un link catre locul unde ai gasit paraclisul? Ma gandeam sa pun legatura pe prima pagina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Ana, felicitari pentru minunea din burtica! Sarcina usoara si bb sanatos!

Cami si Antonia Ioana, bine ati ajuns acasa si bine ati revenit pe forum! Sa fiti sanatoase, sa va bucurati una de alta si amandoua de tati! Asteptam cu muuuult interes povestea nasterii!
Pofta mare la laptic!

Anadomnica, la multi ani! Sa fii sanatoasa si Dumnezeu sa-ti asculte rugile !
Numai gandi asa, ca nu e sanatos. E ok sa faci 29, gandeste-te ca sunt aspirante care fac 39 si se gandesc cand o sa apara bb. Si eu am regretat ca am asteptat pana aproape de 29 (ii fac in mai), iar la un moment dat am renuntat sa ma mai invinovatesc si sa mai fiu suparata pe mine. Bine ca mi-a venit mintea la cap macar acum.

Sa fie un capitol cu burtici!


17+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Am gasit pe un site predici ale parintelui Arsenie Boca http://www.nistea.com/boca-predici.htm
Eu am fost anul trecut la mormantul parintelui, este un loc minunat. Am avut sentimentul ca sunt in rai si imi venea sa plang.

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

La multi ani, multa sanatate si tot ce iti doresti sa se implineasca! Anadomnica
Si eu am tot 29 de ani fara un bebe dar ma bucur ca sunt sanatoasa si am un sot bun. Nu trebuie sa ne pierdem speranta ca Dumnezeu stie mai bine ce planuri are cu noi.
Doamne ajuta!

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Anadomnica,
am vazut ca ai scris minunea Anaomariei la inceputul capitolului si vroiam sa te intreb daca nu poti sa treci cumva si doua randuri despre minunile Sfantului Nectarie din capitolul nostru. Pe scurt, doar cat sa stie fetele aspirante care intra intamplator pe forumul nostru ca Sfantul Nectarie ajuta femeile sa ramana insarcinate.
Pana acum, cred ca suntem vreo 5-6. Povestea lui Madutz e cea mai impresionanta cred, dar si cea mai proaspata.
De asemenea, Criss_2081, care ne-a anuntat minunea aproape odata cu mine, a ramas insarcinata dupa ce a citit acatistul Sfantului Nectarie si a tinut post, iar testul cu II a aparut dupa o vizita la Radu Voda.
Si Lauraa mentionase un ajutor de la Sfantul cand sarcina nu-i mergea bine, nu mai stiu daca a scris si ca a ramas cu ajutorul Sfantului.
Ar mai fi doua mamici, Bonitta (prietena lui Madutz) si Gallyb, care au scris ca au ramas insarcinate in 2008 cu ajutorul Sfantului, dar nu sunt chiar din grupuletul nostru:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=129866&whichpage=6
si
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=129866&whichpage=7

Eu mi-am pus toata increderea in Sfantul Nectarie dupa ce dentista mea mi-a zis ca o pacienta a ei care se chinuia de 3-4 ani sa ramana insarcinata, dupa ce a fost la Sfantul, la Radu Voda, a ramas imediat. Doamne ajuta la asa binecuvantari!



17+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Anadominica din pacate nu te pot ajuta. Paraclisul pr. il am de pe un forum ortodox nu se gaseste pe niciun sit. Tocmai am cautat...



1+1=3 sau 4, de ce nu?
Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Anadomnica La Multi Ani si sa fii sanatoasa. Sa stii ca in viata cel mai important lucru e sa fii sanatos si sa ai credinta in Dumnezeu. Daca ai credinta, Dumnezeu le aranjeaza pe toate, un sot bun, o casa frumoasa, copii buni si cuminti.Nu te gandi ca ai 29 de ani si ca ai pierdut timpul. Sa nu uiti ca esti in floarea varstei.
Eu fac 31 in aprilie, si uneori mi se pare ca imbatranesc si ca nu mai sunt acelasi om ca acu cativa ani. Cu toate astea nu mi-am pierdut speranta ca voi avea 2 copii sanatosi. Dumnezeu le randuie pe toate.In cazul meu, poate ca nu nu sosise momentul sa am un BB. De asta tre sa fim rabdatoare si cu credinta mare.
Intr-o zi vor aparea si floricele in viata noastra.
iti doresc sa creasca cat mai repede o floricica in burtica ta!



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008)

Cand inima mea e sufocata de durere, iar ochii-mi sunt innecati de lacrimi, CRED IN TINE ca imi vei indulci si alina suferinta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Fetelor, tocmai m-a sunat mama: a murit bunica mea Ana. Dumnezeu sa o odihneasca. Sunt sigura ca au ajutat la usurarea sufletului ei si rugaciunile voaste, si pentru asta va multumesc din suflet. De acum o voi pomeni la cei adormiti.

noce - sunt de acord sa pun pe prima pagina minunile si ajutorul Sf. Nectarie, insa nu ma pricep sa scriu o prezentare in acest sens... acum chiar nici nu ma simt in stare. Te rog sa redactezi tu textul cum ai vrea sa apara, mi-l dai eventual pe PM si eu il postez. Bine? Pup si sarcina usoara in continuare

Mergi la inceput