Dulceturi si papansi de sept-oct 2007 (273)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata si multumesc de cafea. Si multumesc si pentru incurajarile legate de mersul la doctor. Va tin la curent cu consultatiile cu pricina, insa sunt de acord cu ce a zis Yaia, pur si simplu a fost comparat cu un sablon fara sa tina cont de particularitatile copilului.

Nu prea apuc sa raspund multe. Ma duc sa ma aranjez pe ici pe colo, nu cu scop anume, ci pur si simplu ma simt asa rau ca arat rau si ma gandesc ca poate asa imi mai imbunatatesc starea.

Annisia, spor la invatat, cred ca e greu, dar odata ce iti intri in ritm cred ca merge mai usor.

Yaia, chillerul costa vreo 2-3 sute de euro aici, cel mai ieftin. Nu mi-a dat voie sotul sa il iau, cica sa luam bazin cu apa dulce si sa punem apa rece de la robinet. La apa sarata problema e ca nu o pot schimba asa de des, ca trebuie sa iau de la nenea ala apa de osmoza. Oricum citisem ca nu e bine sa schimb nici mai devreme, ca pestii au nevoie de un mediu stabil. Oricum aseara am oprit lampa si este stinsa de 12 ore si vad ca s-a mai racit apa.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Hai ca m-am mai inseninat... M-am suit pe cantar si am constatat ca mi-am indeplinit scopul. Am ajuns la greutatea initiala. Culmea e ca desi atarn tot atat, arat complet diferit fata de acum doi ani. In unele locuri mai bine, in altele mai rau. Ok per total. Deci a meritat si nascarea asta. Acum pot sa ma pregatesc de o noua ingrasare (Doamne feri!!!!)... Hihihihihi... Numai daca-mi garantati voi (chiar daca ma mintiti frumos) ca o sa ajung iar cum sunt acum...
Chestia e ca eu i-am spus lui B ca din noiembrie incolo e ok. Acum io mi-am aranjat ploile si in martie rezolv ce trebuia sa se intample abia anul viitor. In consecinta, as pute sa raman iar oricand. Numai ca mie imi e o fricaaaaa. Desi nu am avut probleme cu absolut nimic (nastere, colici, nopti nedormite, raceli si alte parascovenii). Mie imi tzatzaie bipul de nu se poate. Numai cand ma gandesc: mandea cu doi plozi? O-la-laaaa... Deja de la trei in sus, nu mai conteaza... Dar al doilea e cel mai greu. Parca vad ca nu mai fac eu niciunul, numai cine stie cum si ce accident sa se infaptuiasca...



Micul Yanis creste mare

Praslea cel voinic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Yaia, nu am apucat sa iti vad copilul, parca erai cu sora ta
Despre aratatul partilor corpului, culmea, stie, dar nu pentru ca am fi invatat=o noi asa ceva, cred ca din diferite contexte! Si noi ne jucam cu nasul ti-ti si ne pupam ca eschimosii! Evident ca am inteles ca glumeai

Ceamica, bine ca sunteti mai bine!

Danuta, intr-adevar nu mai e Simphollies asa de des!

Mandarinuta, multumim de vesti!

Maruntika, sanatate multa!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Noi tocmai ne-am intors de afara. daria ar mai fi stat. acum si-a luat giaca, caciula si fularul si imi arata ca vrea afara.

Va intrebasem eu mai demult (fara nici un raspuns insa) ce fel de dezinfectant folositi.

Dupa cercetari pe Internet am ramas la www.eticheta-ecologica.ro/gnld_dezinfectant.php" target="_blank">GNLD desinfectant.
Firma o cunosteam pentru ca a fost cumnata mea la o prezentare facuta de un medic.

Intimplarea a facut sa vad chiar pe DC anuntul acesta:http://forum.desprecopii.com/forum/classdetail.asp?id=16579

asa ca astazi am iesit si am preluat produslul comandat luni.

Abia astept sa curat bine peste tot (mai ales baia care nu are geam) dupa ce adoarme Daria.

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Prisi, iti admir vointa!!!

Annisia, felicitari pentru atingerea targetului.

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Roxana sigur te vei simti mai bine.

SabinaY, eu as scoate totusi vitrina de Hinamatsuri si as pune-o foarte sus.

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

SabinaY, felicitari pentru examen!!! Subarashi!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui devylla
Yaio asta cu greutatea se rezolva ea...trebuie putin curaj doar.Fetele au tot scris fel de fel de diete...io nu mai tin minte exact ce fel de dieta am urmat.Insa daca te intereseaza...are sor'mea o carte dupa care a urmat dieta si a slabit 7 kg in cateva luni(nu multe,vreo 3).


Se rezolva, dar trebuie rezolvata putin inainte de sarcina, ca oricum pun mult...la Tudor am pus cred ca mai bine de 25 kg...stiu, mult, dar asta e, bine ca e sanatos cupilu'...dar macar sa ajung la cat eram inainte de sarcina lui Tudor...adica mai am de dat jos vreo 3 kg, dar la mine fara sport, miscare si renuntat la dulciuri, nu merge. Dietele nu ma ajuta deloc, nu sunt pt. mine, nu pot sa le tin.

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui devylla
Uitasem sa ma laud...am luat examenul ce il dadusem in decembrie...cu 87%(limita era de 60%)


Bravo, FELICITARI! (spuse pe tonul unei mame care se astepta la asemenea rezultat din partea copilului ei istet!)

De beut ceva, ceva? Mm? (cu speranta!)

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Sabinuta, felicitari! 87 e excelent, bravo!!!
yaia, io am intrat pe un site de fitness si m-a facut unu cu ou si cu otet ca m-am ingrasat 25 de kile in sarcina, c cica am facut un rau imens copilului, de m-am si speriat.
e misto ca mai ai numa 3 kile de dat jos, eu mai am de 4 ori pe-atata:(



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput