Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Fetelor, va multumesc .
Ideea e ca ieri l-am scos pe Matei afara dupa o perioada lunga in care a stat in casa. La intrare in bloc am doua randuri de trepte si pur si simplu a fost nevoie sa ridic carutul cu tot cu copil (in total vreo 16 kg). In parc, domnul matei a decis ca e f frumos sa stea cocotat pe toate bancile si sa topaie. bineinteles, ca il tot ridicam ca sa-l dau jos .

Vad ca nu mi-a mai curs absolut nimic de azi-noapte (ultima pata a fost aproape incolora). Sper sa fie totul ok. Chiar ieri am facut eco si era totul super ok. daca s-a intamplat ceva, doamne fereste, s-a intamplat dupa aceea.

Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o tare emotionata 9+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i0ana spune:

Buna fetelor,

Am si eu o intrabare, ecografiile pe care le faceti voi la 7-8 sapt sunt ecografii normale externe sau transvaginale?

Multumesc,



6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Buna dimineata!!!!
In primul rand vreau sa o felicit pe Danangie pentru cele doua liniute! Eu zic ca sigur e bebe!!! Sa inteleg ca si la tine a venit pe neasteptate?
Eu tocmai m-am intors de la ecograf si bebe e bine de tot! E mai mare cu o saptamana, pentru ca eu am avut ovulatia muuult mai devreme decat era normal. Si avea 169 batai pe minut!!!!! De unde am dedus, in urma discutiilor de zilele trecute ca e fetitaaa!!!!!. SI avea deja toate organele formate, maini, picioruse, si inota de mama focului prin burtica. Are 11 saptamani conform ecografului.
Roxxy, si eu cand am citit de durerile tale si petele maronii m-am gandit ca s-ar putea sa fie o mica dezlipire de placenta de la efort. Incearca totusi sa mergi la o ecografie. Stiu ca e greu sa nu mai ridici piticul in brate, si eu am aceeasi problema. Noi, cu bebei asa mici, chiar nu avem ce face.
Felicitari fetelor care si-au vazut inimioarele!!!!!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 10+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

Buna! Eu tocmai am aflat de cateva zile ca voi avea un bb, am programare la dr saptamana viitoare, sunt extrem de nerabdatoare sa il vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ioana, la 7-8 saptamani de sarcina, ecografiile sunt intravaginale.

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 10+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

cristina felicitari din suflet pentru inimioara si sa-ti dea Dumnezeu o fetita

Si eu ma bucur mult pentru danangie si m-as bucura teribil s-o avem cu noi la odisee



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 9+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monica, ! Tu cand mai mergi la eco?


Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 10+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



cristina felicitari pentru inimioara!! cat despre bmp-uri, mi-a spus dr ca acestea sunt proportionale cu nr de saptamani in primele 3 luni de sarcina .. mi-a spus cum se calculeaza dar am uitat ..

ioana la varsta asta se fac ecografii transvaginale.

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Nu stiu cand merg dar asa as vrea ca stau cu o frica de nu va pot explica. Vreau eu sa vad cu ochii mei ca e acolo si ca e bine

In alta ordine de idei, am sunat la SAnador sa ma programez pt cultura de col ca mi-a dat doctora. Spusese cineva pe aici ca nu au vrut sa-i faca. Drept pentru care am intrebat. M-au intrebat in cate sapt sunt, le-am spus ca 10 si mi-au spus ca in cazul asta, fiind saptamana mica tebuie sa o fac in prezenta unui medic. Nici nu stiu ce sa fac, daca sa o mai fac... m-am cam speriat...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 9+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

neatza!

elle- multumim de cafea sa stii ca eu chiar mi-am facut o cafeluta mica

ioana, elle, anaconda- felicitari pentru inimioare!
tu elle- te-ai miscat extraordinar de repede, esti tare. Bravos!

offf roxxy- si mie imi este tare frica de faptul ca il iau in brate pe Matei...dar chiar nu am ce face si cum face...incearca sa stai cumintica astazi, daca se poate in pat (desi stiu ca iti cer imposibililul) si asa cum spuneau si fetele daca se intensifica fuga la medic. Tu iei utrogestan?


nici eu deocamdata nu vorbesc cu bb...poate si prin faptul ca in afara de voi, nu am facut publica sarcina, nici Laurei nu i-am spus, asa ca prin casa deocamdata nu vorbim de bb. Astept sa merg saptamana viitoare la inca un control, sa imi spuna ca este totul in regula si sa dau sfoara in tara.


Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997) si 10+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput