Nou stil de viata (255)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Hopes, mersi .

Delia, da...se pare ca nu e chiar asa absent. Cum e in vacanta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Deli mai am pana la fulg...pana nu dau burtoiu asta jos...pot sa am si 52 de kg ca tot nu ma numesc fulg!



www.aventuratrasnita.ro/aventura/103/" target="_blank">Votati-ne va rugam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Raportez stagnare!

Am fost de weekend la Niagara, a fost frumos, fetele si prietena lor care am luat-o cu noi s-au distrat de minune. Am avut o vreme superba, insorita, drumul pina acolo a fost lejer si o placere de condus!
Camera de hotel a fost superba, confortabila, halatele de baie si prosoapele pufoase, cei de la hotel foarte draguti!
Waterparkul este imens, caldura tropicala inauntru, curat, prosoape multe aprovizionate de ei. Am fost si in hot tub, un bazin imens afara cu apa calda. Ieseai repede si te aruncai in bazinul cald. De jur imprejur cosuri de basket, te jucai un fel de basket- polo :))
M-am dat cu colacii imensi prin tuburile alea, m-am distrat ca un copil!

Am mincat la Rainforest Cafe, un restaurant facut ca o padure tropicala, copiilor le plac acolo pentru ca atmosfera este lejera, se pot duce printre mese, pot vorbi mai tare. Am comandat Fajita pentru mine si o salata, Diet Coke cu lamiie.

De prin magazine le-am luat fetelor citeva maruntisuri: bratari, tricouri pe care scrie Niagara Falls cu pietricele...mie mi-am puat o palarie gen Cloche, mi-a placut mult. De la magazinul Hershey am cumparat ciocolata.

Seara de Valentine's Day am petrecut-o in camera de hotel, ne-am pus masti de fata cu ciocolata, ne-am facut unghiile si ne-am uitat la Twilight (din nou!) si la High School Musical (a treia oara!)... Dupa ce au adormit am vazut "Nights in Rodanthe", citisem demult cartea si ardeam sa il vad... Am plins ca proasta si m-am trezit cu ochii umflati :))

Poze cu cascada am facut pe inserat, nu am ajuns pina la cascada cea mare pentru ca fetele se vaitau ca vreau la masa. Si batea vintul asa ca ne-am intors...
La plecare, am facut o poza din masina in fuga, cu un curcubeu care incepea sa se formeze.

La muzeul de Recorduri Mondiale am vazut poza Aureliei Dobre si m-am bucurat!

Mi-au facut fetele poze... mi-a trebuit mult curaj sa le pun in album... imi vine sa ma iau la palme... si ma apuca o tristete... si imi spun ca nu voi mai putea slabi niciodata... offf... :((

Poze de la Niagara: http://good-times.webshots.com/album/568410640HhRSUu

Ca tot am descarcat din aparat, am pus si poze cu torturile pe care le-am facut in ultimul an

http://home-and-garden.webshots.com/album/570144373KXuABZ

Si poze de la Scarborough Bluffs unde merg mai mereu vara si toamna cu fetele... Imi place mult de tot acolo, ma relaxeaza...

http://good-times.webshots.com/album/570145077VDVwVG

Ma reintorc la munca... sint cam "Blue" astazi

Edit mai tirziu: m-au invadat rushii, cred ca de acolo starea de tristete... sau poate de la cerul gri si zapada care sta sa cada din nou...am crezut ca s-a dus iarna...

Salutari recrutelor noi! si veteranelor la fel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Alta chestie care m-a tulburat este o veste pe care am auzit-o ieri.

O cunostinta de aici din Toronto, face parte din comunitatea mica de tatari de aici... se desparte de barbate-su... Tipa e de seama cu mine, e casatorita de 18 ani, au o fata de 16 ani. Au cununat in toamna, i-am admirat cit de frumosi erau impreuna...
Ei bine, domnul sot cica este homosexual, se despart pentru ca are un iubit, un tip cu care lucreaza de citiva ani. A innebunit lumea, frate!!!
Nevasta-sa o femeie frumoasa foc, au o casa mare pe care au construit-o acum doi ani, munci bune, fata este mare... acum cind zicea si ea ca simte ca traieste, ca viata este frumoasa... pac! chestia asta cu homosexualitatea...
Daca te inseala cu o femeie ai arme cu care sa lupti daca vrei... te faci mai sexi, iti tragi o tunsoare mai tinereasca, esti mai activa la pat... Asta daca il vrei cu adevarat... Dar cind te lasa pt un barbat parca nu este fair deloc... Bleah!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Madelaine, ia-o incet ca-ti creste tensiunea...Ce-ai cumparat de mancare?

Stie cineva ceva de Happy? Parca trebuia sa plece pe undeva, dar nu mai stiu ce si cum...

In alta ordine de idei, am bocit putin la serviciu dupa ce am vorbit putin pe messenger cu sotul. De duminica seara de cand ne-am intors nu vorbeste si e distant. L-am intrebat daca e suparat pe mine si mi-a zis ca nu, dar ca nu se simte bine...ceea ce stiam deja. Mi-a spus si ca a uitat sa imi multumeasca pentru weekend si ca ii pare rau ca ma chinuie si pe mine din cauza starilor lui...
Dupa discutia asta m-a busit , acum mi-am revenit.


Macar te-ai racorit cu plansul?
Diseara acasa sa fi zambitoare ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Te de-o mie de ori si curaj. O sa fie bine. Ma bucur ca a apreciat surpriza ta si deja constientizeaza ca are o problema si te face sa suferi. De-aici si pana la rezolvare, nu-i decat un pas. Doamne Ajuta!

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Happy, vazut poze.Superbe!
Eu sunt sigura ca vei slabi la cat de puternica esti.
Legat de povestea cu homo....oribil, chiar ca a innebunit lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:


happy
, arati foarte bine in poze. bineinteles, ar trebui sa mai dai jos din kg, dar sincer, imi place foarte mult prezenta ta. . si fetele tale sunt minunate!

puskin, imi pare rau de problemele cu sotul tau. instrainarea lui se datoreaza pierderii mamei sale? daca asta e cauza, atunci il inteleg ca ii trebuie timp si sprijin neconditionat ( cel putin o perioada ) din partea ta. nici nu vreau sa ma gandesc cum as reactiona eu intr-o asemenea situatie in locul lui.

gusta, mi-a placut mara ta cu masinutele!

eu la munca, cu prietena mea coca-cola

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Happy, chiar ma intrebam ce e cu tine . Ma bucur ca te-ai simtit bine.

De slabit ai sa slabesti, numai sa iti doresti asta si sa te tii cu dintii de regim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Zuzi . M-am racorit...dar m-a busit plansul cand am vazut ca se gandeste la chestiile astea, ca stie ca ma chinuie...

Pepene, mama lui a murit de cancer recent...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Happy[/b] ti-a vazut si eu pozele si cred c-a meritat toti bani excursia. Pentru un weekend v-ati simtit ca-n Caraibe.
Am salivat si pe langa Torturi dar mai ales pe langa Buns sau ce-ai facut tu acolo... japoneze...
Despre veste ce sa zic, asta-i viatza. Cine avea sa stie acum 18 ani ca el are altfel de preferinte sexuale... Chesti asta imi aduce aminte de-o carte pe care am citit-o acum un an, sau doi...tot ceva de genul asta era povestea...

Revin.


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput