Nou stil de viata (255)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

gagici, eu cu rusii pe cap de duminica, e irelevant raportu, il dau maine sau joi



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Sherifa...atunci lasa ca te razbun eu...ma duc si pun mana pe toate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui madelaine77

Sherifa...atunci lasa ca te razbun eu...ma duc si pun mana pe toate...

MADELAINE





www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Delia multumim de capitol si se vede ca ai timp.

Madeleine fara nepermise.

Ruxi astept sa vedem ce a facut si Zuzi si dupa raportam la serifa.Sunt 6 kg pana acuma.

Doamna Tumpi tin boala pentru mine ,ca nu se imparte.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Delia, multumim de capitol nou.

Si ziceai ca esti serifa, nu?ia da cu biciul la fata ca tocmai am papat din painea proaspat scoasa din cuptor,dar am papat numai un colt mic.

Sa vad pana ma bag la nani cat pacatuiesc.

Stiu si eu magaziul ala de naturiste din pasaj.Chitroase sunt ia o pauzarile alea de acolo.Eu mai cumparam de la cel de pe colt de la biserica ...ca-mi scapa numele, cea dinstre lipscani, cea unde martea e tot timpul lume multa,nu sf Gheorge , cealata dinstre chei.Aoleu ce am imbatranit si am lucrat in zona ceva timp.E clar, grasimea imi afecteaza si creierul.

Ma duc sa-mi pregatesc salata ca deja nu se mai poate, salivez pe aici de cum miroase in casa a paine proaspata.

Lai, nu ma uita cu ce te-am intrebat

revin...

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Tumpi, eu nu dau bice pentru asa ceva, sa-ti fie de bine, dar la raportul viitor, daca nu e cu minus il scot sigur.

Onitza, esti in lista.

Mihaser, esti la limita intre categoria fulg si cea usoara. Deocamdata te las acolo unde esti.

Lai, ai promovat la "categoria usoara", iar Rolo, tu faci parte din "categoria medie". Felicitari, dragelor!

Ma uit la film, Mister Brooks cu Kevin Costner.

Sabina, ok, te astept miine la raport.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Meniul de azi:
7:00 un iaurt natural, jumatate de banana, doua capsuni mari
9:30 o felie de paine neagra (90cal.) cu pate de somon, un sfert de ardei gras
11:00 35g migdale, un mar mic
creveti cu orez basmati
o salata (frunze de salata, o rosie, ceapa, trei masline, o bucata de "inima de palmier," ulei de masline, lamaie)
un mar mic
o cafea cu lapte
morcovei
20g sticsuri cu crema de capsuni (100cal.)

Sport - 10min. eliptica + greutati (5X3X12) + abdomene

Ieri am mai baut o cafea cu lapte.

Lou

Lou, Tumpi - nici aici nu am gasit dovleci din cei cu coaja portocalie, ca dupa reteta originala unul din'ala ar fi trebuit. Am folosit ce-am gasit, un ceva tot din familia dovlecilor, cu coaja verde si portocaliu pe dinauntru Crema de lapte, "creme de leite" in portugheza, e o gaselnita braziliana, nu stiu daca se mai produce pe undeva, dar ei o exporta, eu am gasit-o aici la magazin - este crema aceea chiar inainte de a deveni unt (cea originala e de origine animala, dar exista si variatii de origine vegetala; unele nume de "brand-uri" care exporta: Nestle, Camargo, Creme Jundiai). Branza cu care se unge dovleacul pe dinauntru e tot o branza braziliana, requeijao, pe asta n-am gasit-o aici, dar am gasit ceva foarte similar, un produs arabo-mediteranean
http://www.amazon.com/Cream-Cheese-Spread-Puck-240g/dp/B000LRJ34Q
Crevetii se prepara separat, intr-o tigaie, mai intai ulei de masline, ceapa, apoi usturoi, apoi crevetii, rosiile si ardeiul gras (bucatele - rosiile fara coaja si fara seminte), apoi un paharel micut de lapte de cocos cu trei linguri de faina (eu am pus integrala) dizolvate in el in prealabil; crema de lapte adaugata abia la sfarsit, imediat dupa ce iei tigaia de pe foc. Crevetii marinati un pic inainte in suc de lamaie, piper, sare. Cred ca merge orice fel de creveti, eu am folosit unii medii ca dimensiuni, proaspat pescuiti de-aici de la noi din golf, cu solzisorii pe ei (m-am cam chinuit dupa aia sa-i dezbrac in timp ce mancam ). Inainte de a lua tigaia de pe foc gusti sa vezi daca mai trebuie sare, piper; dupa ce iei tigaia de pe foc pui si-un pic de patrunjel maruntit si amesteci.
Dupa ce ai pus amestecul de creveti in dovleac, mai razi niste branza pe deasupra.
Branza cremoasa, crema de lapte si laptele de cocos sunt cam calorice, drept pentru care eu am pus cantitati mai mici din primele doua decat cerea reteta (reteta cerea uns generos cu branza cremoasa - eu am fost mai zgarcita - si o cutie intreaga de crema de lapte - eu am pus doar cateva lingurite). Brazilienii in aproape tot ce gatesc, chit ca-i desert, chit ca-i mancare-mancare, pun sau crema de lapte sau lapte condensat - delicioase amandoua dupa gustul meu, dar f. calorice. Putin pentru gust merge, dar se poate si fara cantitatile industriale pe care le pun ei .

Madeleine Multa bafta cu rotiseria! Suna bine, de ce nu. Dar sa faci un studiu de piata aprofundat inainte.

Onitza

Delia, La multi ani sorelei! pentru capitolul nou si modificarile din listuta. Poate totusi gasesti cu cine sa mergi la munte, sorela nu se incumeta? sau dintre colegii de faculta?
Cum merg pregatirile pentru nunta ei?
Multa sanatate, sa-ti revii cu stomacul!

Cristina, Tumpi, Claudia, Marilena Cum zice Tumpi, e o bicicleta normala. Acum mai trebuie sa-l conving si pe berbant sa-si ia una

Anda, wow, si eu am ramas surprinsa citind cate calorii au Fornetti - par asa de fragile si de nevinovate

Marilena, pumnii stransi pentru analizele de maine!

Hopes



Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!
nu zabovesc mult pe aici ca trebuie sa ma apuc de proiecte. Doua le-am trimis, mai am doua.
Raportul meu, din pacate este stagnare . Este adevarat ca sunt si foarte obosita (in fiecare seara ma culc pe la ora 1-1.30 noaptea). Sper sa nu-mi fie rau. Stau numai in calculator, de simt ca-mi vine sa urlu.
Devoska bine ai venit.
Delia multumim de capitol nou.
Gusta sanatate multa micutei si bafta maine la analize.
Felicitari fetelor care au slabit.

Va las acum ca trebuie sa ma apuc de proiecte.
Pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ciao dragelor!

Azi mi-am propus sa vin mai repede acasa, sa invatz ceva si sa ma joc cu plodul si sa va scriu mai multe..iaca nu mi-a iesit. Am fost la croitoreasa sa-mi modific o rochita si o fustita, dar avantajul e ca o sa mai am 2 obiecte de imbracaminte frumoase si purtabile

Delia, eu am luat seminte de in, cate o lingurita pe stomacul gol: total gresit! Semintele de in asa cum sunt ele nu sunt recomandate, ele trebuie macinate!!! Cica sunt chiar toxice daca le inghiti asa intregi. Trebuie ori sa le mesteci bine bine de tot ori sa le dai prin masina de macinat cafea si sa le pui zdrobite in cerealele cu lapte sau in iaurt, te rog sa nu le mai mananci intregi. Nici o sansa sa-ti provoace surprize ciudate, doar ca va merge treaba mai bine. Eu am hotarat sa cumpar faina direct si sa nu mai iau seminte.

Lai, felicitari pentru greutatea pierduta!

Ruxi, m-am bucurat sa citesc de mai bine, despre tine! Cu rabdarea, treci marea sper ca mai ai destula!

Fetelor, sa stiti ca sunt un ou stricat! Nu am invatat nimic! Nu am kef, nu vreau decat sa citesc din cartea a doua (New Moon) din seria Twilight si e atat de captivanta, mor fratica! Abia de-am ajuns la sala ieri si era sa mi se faca rau de la efort...nu am mai patit asa demult...de un an ...

Raport: 62 kg. vad ca doar din 200 in 200 o tin, dar important e ca le dau jos, nu le pun...poate pe la 61 imi gasesc si eu pacea si trec la "pastrare"

va si pe maine seara!
Roxa-boxa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Roxa, la subiectul despre constipatie (pag 2, la femina intim) este o discutie despre aceste seminte. Am citit 2 linkuri pe care le-au pus fetele acolo, unul din ele il postez si eu AICI, de unde rezulta ca trebuie sa bei multa apa dupa aceste seminte si mai ales ca, in cantitati mici, nu sint toxice decit daca le prajesti. Acum imi amintesc ca in Tailanda mincam cereale cu aceste seminte de in....

Vio, succes cu proiectele, te inteleg perfect, dar o sa termini cu ele si atunci te vei relaxa.

Lai, sora-mea stringe bani pentru nunta asa ca slabe sanse sa mearga pe undeva pina atunci...colegele mele se pling ca n-au bani...eh, ce sa-i faci...
Pregatirile merg bine, inca nu s-a hotarit la rochia de mireasa si partea amuzanta e ca va trebui sa-mi caut si eu rochie, sa vezi acolo bataie de cap.
Am citit eu bine sau tu faci doar 10 minute de eliptica?


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput