FIV la Cluj 9

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

uratica, erdomedul io il iau sub forma de siro, tantum verde, pentru gat e sub forma de tablete de supt, iar ventolinul (am tuse spastica, ceea ce la tine nu e cazul) e sub forma de spray! numai antibioticele sunt sub forma de tablete, dar nu le iau!
a...si de 2 ori pe zi iau un aulin la pliculet (nici nu ma mai obosesc sa-l dizolv, ca-i tare bun asa, se face ca o oranjada) caci reduce inflamatia (nas, gat, bronhii). mama rade de mine ca iau aulin pt orice! da zau ca e tare bun!
bea ceaiuri multe, si miere papa pentru gat (daca te doare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bendeljulia spune:

maddutz, multumesc ca m-ai trecut pe prima pagina, am uitat sa-ti dau detalii. Deci am 32 ani, 4 IA nereusite, Dr. Micu, infertilitate primara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

julia, am facut modificarile
juli, spuneai "Multumesc pentru incurajari, am devenit si eu dependenta de forum, maica-mea zice ca numai de forum pot vorbi, adevarul e ca numai ea e in tema cu tot ceea ce se-ntampla cu mine."
...cam asta si este rolul forumurilor. sau eu, asa il vad. poti intalni oameni care au ceva in comun cu tine. noi avem in comun lupta pentru a aduce pe lume puiuti (sanatosi, frumosi, destepti, precum mamele lor ). si, daca nu ar fi acest lucru, poate nu ne-am fi intalnit niciodata (chiar daca numai virtual). dar, odata ce ne-am intalnit, avem ce povesti: despre lupta noastra, despre problemele noastre, despre necazurile noastre. ne intelegem una pe alta si ne sprijinim. toti avem momente bune si rele. cadem, ne ridicam. uneori mai greu, sau mai sovaielnic. dar aici, intotdeauna, vom gasi o vorba buna si un sprijin (moral, cel putin). si mai ales, realizam ca nu suntem singure. mai sunt si altele ca noi.
si cu cine sa vorbesc ca vreau copii si nu pot sa am? nu e un subiect de povestit cand ma intalnesc cu prietenii. atunci spun lucruri vesele, ma relaxez, ca de asta ies cu prietenii, nu sa-i incarc cu problemele care ma macina, cateodata pana la obsesie.
tu, esti si mai norocoasa. poti povesti cu mama ta, care te sprijina. eu nu am avut puterea sa o incarc cu problemele mele. si mi-e groaza de tot felul de intrebari de genul "da' de ce...."
asa ca...mai bine povestesc cu voi.
noi, cel putin, putem intelege sentimentele, ce le traieste vreuna din noi, cand afla ca X a ramas insarcinata din prima luna de incercari (o parte a inimmii se bucura pentru X [o fi ventriculul?!], iar o parte plange [poate atriul!!!] si iti mai vine si sa te duci sa urli in faget, sa nu te auda nimeni! alcineva, care nu a trecut prin asa ceva nu ar intelege. si-ar putea face doar o imagine, dar, doar noi stim ce simtim.
asa ca..."welcome to the club"
si....scrie repede inca vreo 3 mesaje (scurte), ca sa scapi de moderarea lor. de la al 11 lea ar trebui sa-ti apara mesajele instant. pana atunci....e un timp de latenta!


sominic usor fetele
....io iar am insomnii! si in plus, iar a inceput tusea asta iritativa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

pai sigur ca da !!! stati noaptea si bintuiti forumul si dimineata nu sunteti de-a sculatului.Buna dimineataaaa !!!haideti ca vine si cafeluta si pentru cele bolnavioare vine ceiucul cu miere ,fetele faceti-va bine repede ca ne cam molipsim pe aici toate ,parca parca si eu am ceva semne ,ma cam ustura gitul si ma doare capul ,semn de raceala la mine dar rezolv eu problema din start .Sa aveti o zi cit se poate de buna fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

buna dimineata apalina!!!
buna dumineata fetelor!!!
maddutz si eu am insomnii,nu mai pot sa dorm...eu de obicei dorm si l amiaza ca si copiii ,dar acuma nu dorm nici noaptea...eu am atins pragul de 55kg, mai am de slabit 1 kg si am ajuns la forma din nainte de fiv...
uratica multumesc de pm!!!este adevarat ce mi spui tu!!! dar stii ca eu sunt incapatanata si nu pot trece peste unele chestii!!
mara , nu ne mai spui nimic?
enni draguta , ai crija de copilasii tai scumpi si sa te faci bine..te asteptam printre noi la intoarcere!!
fetelor va doresc o zi frumoasa plina de bucurii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dedus75 spune:

neata fetele, am lipsit de la apel pentru ca am fost in delegatie
am terminat CM.....in a 3-a zi ceea ce este foarte ciudat pt mine( eu aveam 5-6 zile) am vb cu dr. aseara si mi-a facut programare pt monitorizare in Z10, adica marti....a fost totusi sarcina dar nu s-a fixat ( asa a zis dr) pentru ca am avut o intarziere de 4 zile si prima zi de CM a fost cu niste cheaguri maricele....
asa ca....de la capat, ...marti cand o sa merg o sa vad ce dimensiune au foliculii si endometrul si mai ales cand imi va face urmatoarea IUI.
va pup pe toate si revin cu ''raportul'' complet.
restu?...cum sunteti? are cineva si vesti bune? de genul teste cu II?
macar daca nu pot misca masina din fata casei de prea multa zapada sa ma mai bine-dipun cu vesti bune
wow!!!! da cat am mai scris!!!!!!
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

da..mneata fetele!
apalino-multumim ptr ceiut si cafea!tare bune sunt!si stai linistita!la mine a venit mama sa ma ajute cica..si a pus masina de spalat in functiune de la 7 dimineata!!!!!si stie doar ca aud si un purice cand sare prin camera...dar o iert ce sa-i fac..numai ca m-am trezit cu fundu'n sus de dimineata din cauza asta si ma si simt aiurea!pe bune parca as fi mahmura!nu stiu cum e sa fii beat,insa imi explica frate-miu,aducandu-si aminte de tineretele lui ca asa te simti!!cu capul imbibat-numai ca acum nu e in alcool!ma dor toate oscioarele si capul si gatul si tot!am vrut sa va trezesc la 7 dimineata,insa m-am urnit cu greu din pat!nici acum nu o faceam da inca nu mi-am cumparat olita!
si apropo fata cum ti se pare domeniul fiv?e complicat?nu de alta dar trebuie sa imi iau notite ptr orice eventualitate!bafta multa fata frumoasa!sa ai parte de un rezultat pe masura i n urma procedurii sau !
madutzule-o sa ascult sfatul tau si o sa iau siropele,o sa sug si eu ceva-nu va ganditi la prostii ca trebuie sa pun bip-ul apoi,ci ma refer la tantum verde!si mama madutzule...daca la ora aia si in starea in care esti ai gandit asa de profund si frumos-toataa admiratia ptr tine!la mine saracul neuron pe care il mai aveam e racit cobza!inoata si el prin capul meu..sper ca vascapa cu viata!daca nu o sa iau niste tarata din borsul lui maica-mea ca sa imi umplu si eu mansarda cu ceva!ca prea suna a gol!
dar gata cu smiorcaitul!!ma ridic acusica din pat si zbarnai prin casa!mai ales ca a venit mama!nu suport sa ma doftoriceasca sau sa ma alinte cineva,chiar daca sunt praf si pulbere!asa ca,a duc sa fac..?oare ce sa fac?ufff..gasesc eu ceva!insa azi e musai sa-mi revin!!
mara-tu cum te mai simti?ti-au venit uratii?mai ai un pic si incepi sa clocesti..de-abia asteptam productia!!
bruni-hai fetita frumoasa si zambeste la soare,zambeste-i zilei de azi,ca sa-ti zambeasca si ea tie!sper ca te simti bine!ai grija de tine!
lilicica-bafta multa!poate luna asta se va prinde si nu vor mai veni rusii timp de 9 luni!ce ma distreaza..ii spusesem si eu sotului ca ar trebui sa facem sex dirijat-sa ne marim sansele daca incercam natural si el deja se gandea la semafoare,intersectii,stanga,dreapta...e dus cu pluta!dar ce sa-i faci?facem haz de necaz..
turqoise,julia-bafta multa voua si gigeilor!sa fie fortosi si sa atinga tinta!
dedus-hai mama incoace,vino si stai de vorba cu noi,nu mai fi tristuta ptr ca vei reusi!!si iti va da Doamne Doamne cel mai frumos pe care l-ai vazut vreodata!
criadema-si mai povesteste-ne despre nazdravanii tai!mai da-ne sfaturi,idei,pofta de viata,vivalitate,ENERGIE!!
moni-cum esti?te-ai odihnit sau iar ai plimat printesele pe forum?
va fetele mele frumoase pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dedus75 spune:

uritico, sunt prezenta dar eu sunt ultima din trupa care a luat gripa eu si ultimul mohican...
acu am starea aia de nas infundat si senzatia de ardei iute pe gat
in rest sunt ok, e drept ca nu mi-a picat bine nereusita dar....si maine e o zi ....asa ca luna asta vestile vor fi mai bune pentru toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

mama cat am scris...de mi-ati luat-o toate inainte!
cred ca mi sa scurtcircuitat si neuronu'!saracu la ce chin l-am supus scriind atat!
fetele,iar e soare pe strada mea!vreti si voi sa va trimit o raza?la noi deja s-a topit si zapada!de fapt mai peste tot e gheata!ca ziua bate soarele si topeste zapada..iar seara ingheata tot!
fetlor ma duc sa robotesc prin bucatarie,ca sa nu o mai aud pe mama-dar cum esti?cum te simti?sa-ti aduc ceva?sa-ti fac un ceiut?sa-ti aduc o pastiluta?vrei ceva bun?ce sa mearga mama sa iti ia?o prajiturica?o ciocolatica?un suculet?..deci stea sunt o mica parte din intrebarile primite de la ora 7777777777!!dar e mama!insa sper sa nu fiu si eu asa!nu stiu sunt ff dificila si nu suport sa aiba cineva grija de mine sau sa ma dadaceasca,sa ma alinte,linguseasca..asa am fost de mica-vorba lui madut sado-masochista!mai bine sufeream si n u ziceam la nimeni,decat sa vina cineva sa-mi planga de mila!asa ca indiferent cum ma simt o sa fac si tumbe prin casa doar sa scap de..mai poti?te mai doare capul?off ai ochii rosii,iti dau lacrimile,iti curge nasul-saraca de tine!cred ca te simti cumplit de rau..
imi vine sa zbier!!nu suport toate aste!musai sa ma fac bine!azi!acum!!!
of of mai mai...iar v-am zapacit de cap!dar daca nu o fac eu,atunci cine??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

Asa asa apalina ia fa tu ordine cu fetele ca as anu se mai poate Hai ca vin si eu la cafeluta Fetelor, scularea !!!! Vad ca toate sunteti bolnavioare, nici eu nu mi-am revenit de tot, mi se mai infunda inca nasul si am vocea distorsionata Si asta e deja a parta saptamana, sper pina la punctie sau pina la ET sa imi treaca cu totul
enni m-am uitat la puiutii tai, sunt tare tare frumusei, mi-au dat lacrimile cind i-am vazut. I-am povestit si sotului de tine, de ei, i-am spus cit sunt de dragalasi. Eu iti doresc sa fie sanatosi iar tu sa te refaci repede.Daca imi trece raceala o sa trec sa te vizitez
criadema iti multumesc mult pentru informatii,si eu sper sa nu mai fie nevoie pentru la anul sper sa fie bine de data asta

Mergi la inceput