INSEMINARE (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Crisa - sansele la FIV sunt aproape duble. Daca aici totul se bazeaza pe hazard, la fiv e oarecum altfel. Acolo stii ca ti s-au introdus embrionii in uter si de fapt problema e daca se 'lipesc' de endometru sau nu.

La inseminare...sa zicem ca-i totul natural...cu putin ajutor!

O sa-ti tinem pumnii, si sigur ai un folicul adevarat, mare si cu un ovul impresionant in el!

Dedus - stare de spirit? Nici macar nu ma mai gandesc! N-am niciun semn care sa ma puna pe ganduri, nici macar vreo intepatura... Si ca sa-ti dai seama cat sunt de 'dusa', imi fac planuri pt luna viitoare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

Declar Z 1 ...

http://tt.lilypie.com/lHAMp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

evanescence imi pare rau....of numai vesti proaste...

CrisaS hai macar tu cu ceva vesti bune despre foliculi grasuni...tin pumnii.

Eu sunt tot in butoi....parca tot mai tare cu cat se apropie data x...nici nu mai stiu ce sa cred si cum sa ma imbarbatez...Ma simt ciudat din cauza asteptarii...ma dor sanii dar nu tot timpul, mai ales seara parca, am simtit ieri ceva intepaturi in burtica dar am zis eu ca din cauza iubitei tatalui meu care m-a enervat groaznic aseara...si sunt artagoasa cat cuprinde, nu ma mai pot controla deloc....cred ca din cauza asteptarii....of cat de nedreapta este viata uneori...

va pup pe toate fetelor si va doresc sa gestionati mai bine decat mine asteptarea asta groaznica

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

Beatriz sa sti ca mi-ai dat idei...cu FIV-ul in Europa...desi ne hotarasem sa continuam aici la BV, totusi parca este vorba de prea multi bani sa se faca experimente pe noi...am decis sa mergem in Germania la Frankfurt, dupa ce refac un pic cateva analize...deja au mai mult de 6 luni unele...Sotul are o matusa alcolo care ne tot bate la cap sa venim in vacanta la ea...poate imbinam utilul cu placutul si facem un FIV acolo...La ritmul in care se degradeaza spermograma noastra...de la 5 mil la 1 mil in 6 luni....nu mai avem timp desi avem doar 30 de ani. Anul acesta este decisiv.

cosicel vezi...nu esti singura care isi face planuri pt lunile urmatoare...

Dankuta pe unde umbli...te pregatesti de urmatoarea incercare...hai cu optimismul tau molipsitor...poate ne mai scoti din butoi un pic

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

O intrebare...am mai citit pe forum ca unele fete cu tentinte spre ingrasare...such as myself...s-au ingrasat de la tratamentele hormonale. De ingrasat m-am ingrasat 1-2 kg, dar pt ca mananc ca sparta...as roade intruna ceva, sunt ca un harciog de vreo 3 zile...vi s-a intamplat? sau este tot de la stresul asteptarii?

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

SENSIBILA, RUZU, ELENA_JUNE cum mai sunteti...da-ti un semn.

Eu scriu rar...dar si cand scriu...umplu o pagina

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Bulinanico - pai nu cred ca de la tratamentele hormonale mananci! Si nici durerile de sani nu-s de la ele... Se prea poate sa fie cu ochisori! Eu am slabit vreo 5 kg de la clomifen (scarbos medicament!) dar mi-am revenit destul de repede dupa ce-am terminat sa-l iau.

Evenescence - uffffffffffffffffff............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dedus75 spune:

evanescenceimi pare rau...data viitoare va fi cu siguranta
cosi starea mea de spirit s-a redresat considerabil abia astept sa merg marti la dr sa vad ce foliculi grasuni am...simt eu ca data asta va fi bine( sau asta e ceea ce vreau sa simt) mi-am indus o stare pozitiva si nici nu o sa ma mai gandesc prea mult....la capitolul ''dus'' hmmmm nici eu nu stau prea rau....ma gandesc sa incep sa pun deoparte bani de fiv
bulianico ce rau de la medicamente si pofta de mancare de la ele hey!!! tu esti graviduta!!!!! sa dea d-zeu ...cineva tre sa sparga gheata, trebuie sa vina soarele si pe ulita noastra
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna ziua fetelor

unde faceti voi IA, ce mi ati recomanda, eu si sotul meu ne tot gandim la varianta asta, as dori si eu niste informatii, ce mi pute ti spune.
medicul meu ginecolog este de la Filantropia, si a facut vreuna dintrevoi acolo vreo IA?
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Mirela - nu stiu nimic de Polizu. Se ocupa acum si de reproducere umana asistata? Vad ca nimeni nu mentioneaza nimic de spitalul asta, si probabil ca tu vei fi aceea care ne va da vesti.
Referitor la medici, tehnica e simpla, problema esentiala e sa sa faca la momentul oportun. si cum medicii nostri nu se agita prea tare....

Mergi la inceput