INSEMINARE (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

M-am trezit azi cu emotii mari si am facut un test SureCheck
Negativ
E Z 13 de la IA maine trebuie sa-mi vina CM...

Nu stiu inca ce vom face in continuare,e criza financiara mare la noi....sunt deprimata m-am pus totusi speranta

http://tt.lilypie.com/lHAMp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Deocamdata e z13, e cam devreme sa te gandesti la cm.

In ce priveste criza financiara... e tristete mare peste tot. Eu sper sa reusesc luna viitoare cu inseminarea si sa nu ajungem la fiv ca atunci chiar vor fi eforturi financiare serioase (in cel mai bun caz) sau renunt pt o perioada de timp.

Asa ca deocamdata nu ai tras lozul, si mai e timp sa se pozitiveze testul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

evanescence-poate e prea devreme pt test..mai asteapta pana cand trebuie sa-ti vina CM si daca nu vine atunci fa un test...sunt fete carora li s-a pozitivat testul abia prin ziua 17-18
cosicel-eu iti tin sincer pumnii sa ramai prin inseminare si sa nu ajungi la FIV
Beatriz-bafta multa la urmatoarea inseminare,iti doresc sa fie cea norocoasa,daca nu ,nu o mai lungi,mergi pe FIV(nu stiu ce varsta ai,dar de la 35 in sus,e mai rapid sa ramai prin fiv)
la toate fetele si sa fie un capitol norocos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Fetelor, Titi din listuta voastra de aspirante e graviduta.
N-a mai apucat sa faca inseminare, a ramas exact in luna dinainte, doar cu stimulare.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica 20+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Bifat!

Tu cum te simti? Ceva pozici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dedus75 spune:

evanescence....e pre devreme pentru test, mai asteapta cateva zile
cosi, eu sper ca data asta sa fie bine pentru toate.....musai sa fie....e criza mare la totieu si sotul meu ne gandim serios sa strangem bani de fiv....dar parca as mai incerca IA....mai ales ca medicul mi-a spus aseara ca se poate sa fi fost sarcina dar nu s-a prins....mentionez ca am avut 4 zile intarziere si cheaguri si dureri in prima zi.....acum e gata( dupa 3 zile!!!!!!!!!!!!!!!!!) nu imi vine saa cred....eu aveam CM 6-7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Cam ciudatel cm asta al tau! Se prea poate sa fi fost sarcina...dar nu vom sti niciodata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Citat:
citat din mesajul lui evanescence

M-am trezit azi cu emotii mari si am facut un test SureCheck
Negativ
E Z 13 de la IA maine trebuie sa-mi vina CM...
Nu stiu inca ce vom face in continuare,e criza financiara mare la noi....sunt deprimata m-am pus totusi speranta
http://tt.lilypie.com/lHAMp2.png

Evanescence...imi pare tare rau ca ti-a iesit testul negativ, poate daca mai astepti va aparea unul pozitiv.Asa ma intristeaza nereusitele voastre!!! Nu aveti idee!Te si iti doresc totusi un test pozitiv.
Maine eu merg iar la medic, va rog sa-mi tineti pumnii..am nevoie de incurajarile voastre de la distanta...sa-mi transmiteti telepatic..un folicul macar mareeee si gras.
Am niste emotii de crap.
Va pup si numai bine...
Crisa

http://tt.lilypie.com/IUu1m5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Fetelor, va vad ca vorbiti de FIV...pai credeti ca sant sanse mai mari..la FIV??:(((((((((((
Cu Dumnezeu inainte!
Crisa

http://tt.lilypie.com/IUu1m5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dedus75 spune:

neata fete!!!!! poftiti la , trezirea ca e dimineata!!!
crisas te asteptam cu vesti bune azi....macar sa fie cineva care sa ne mai inveseleasca...
evanescence, tu cum esti? mai repeti o data testul?
cosi, tu? cum esti la capitolul ''stare de spirit''?
beatriz....acum am citit cu atentie ce ai scris.....referitor la varsta vs fiv....ei....nici eu nu stau asa de bine la capitolul varsta....am 33 de ani....dar mai vreau sa incerc cu IA
fiv-ul ....mda...dar va trebui sa strangem tare de tot cureaua pentru a putea plati

Mergi la inceput