Pepenasi de iulie-august 2008 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria-86 spune:

Mada mxm, data 15.10
Acm imi trec si eu pov nastherii. Sper sa o term sa o pot pune la semnatura.

Pupici

Maria, mamik de Adinutza mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

CU VANATA - chestia aia toxica se elimina daca plimbi vanata coapta si scursa intr-un vas cu apa sarata, clocotind. Plimbi vanata asa la stanga si la dreapta si o scoti. Se pune iar la scurs. Nu va lua din sare ca n-are timp. Insa veti vedea ca apa se coloreaza instant cu zeama aia negricioasa, care aia e toxica.
Oricine are probleme cu stomacul si nu poate manca salata de vinete, daca ar face asa, ar putea manca linistit.
Ce zic eu aicea e pe probatelea.

Of cors pentru copil ramane vabali scosul samburilor.
Sau cumparat direct vanata fara samburi, de-aia care arata ca si cum ar fi feliata. La Constanta se gaseste. La Bucuresti n-am vazut, da' nici nu ma omor plmbandu-ma prin piete. Ca poate e si n-am vazut eu.
Eu nu ii dau inca vanata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Anca super pozele si desenele, fetita aia e din serialul cel nou the super sluthes. E si aici pe disney channel.
Dana ma bucur ca iti place ideea.


Faeries, come take me out of this dull world,
For I would ride with you upon the wind,
Run on the top of the dishevelled tide,
And dance upon the mountains like a flame.

William Butler Yeats, "The Land of Heart's Desire," 1894

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

dr anca asa as fi zis si eu in prima faza, de telefon si telecomanda. Dar cel putin legat de telecomanda ... io chiar nu stau cu ea in mana ca deschid televizorul numai din an in pasti. Ma plicti everything ce e acolo. Ta-su da' sta numa cu telecomanda dar el e acasa numai in we si in ultima vreme nu mai are timp nici el de telecomanda. Cu telefonul da ... mai stau. Nu de placere ca nici la ala nu imi place sa gavaresc. E totusi ceva ciudat cu chestiile astea.

Si uraaa !!! I-am pus si io telefonul ca momeala, cu lumina aprinsa si pus sa cante melodii si s-a tarat dupa el. Nemultumit ... plangand ... bombanind ... da' s-a dus la el frateee. Si io muream de ras!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Bravo Vladut!!!!


Fetele care ati dat gutuie copiilor, cum ati pregatit-o? Coapta, fiarta?

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=3" target="_blank">poze in concurs ann1 si ann11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Neata la amiaz si noi

Iar am avut o noapte extra zmenguita si maraita.Cum ii cadea tzati din gura cum plangea,se foia si tot asa.Nu mai pricep ce or avea.Trecem noi si peste astea numai sa fim sanatosi.Eu cred ca o i-au pe aratura, MOtivul?iar o suspectez de gat rosu.Inca nu tuseste,nu stranuta dar dimineata cand se trezeste se aude cum are mucisori si o deranjeaza la supt.Dupa ce o ridic ii trec,i-am aspirat cika dar n-am reusit singura si oricum nu iesea mai nimic.Ce sa fac?Am terminat antibiotic LUNI.
S-a racit Bogdan si credeam ca ea scapa dar se pare ca ma insel.Azi ma duc sa-i i-au olynth sa vad nu o pacalesc .

Anna,super Ioana cum patruleaza in pat.Si eu ma gandeam dc oare le place asa mult telecomanda si telefonul.

Iza,nasoale vestile si cred ca si mai nasol e cand te gandesti sa o lasi pe Timi cu altcineva.Asa cum a zis Ile,gandeste-te ca o lasi pe maini bune,vezi mai bine partea plina a paharului.Era mai rau sa o lasi,duci cu straini.

Dana,chiar ma intrebam unde umbli.Welcome back.

Dia,hai sa dam mana cu mana cu mentinunea ca noi ne-am trezit dor din ora`n ora.Cat timp a trecut pana te-a chemat la bebe balaceala de cand te-ai inscris?Ca auzisem ca-i full si trebuie asteptat o gramada.

Revin.





Mami de Andreea Maria 07.08.08
Mami de Bogdan 28.05.99
povestea mamarutei cu cifra 7, ziua joi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Anna daca ma vedeai ce galerie faceam in timp ce bietul copil ma bombanea de nu se poate ...
Si ii mai era si foame, da' te pui cu mame nebune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

vad ca sa deschis subiectul telefonului si al telecomenzii... noi am apelat la bunici... avem noroc... bunicu repara televizoare si a gasit 2 telecomenzi.. asa ca le-am sterizicat... sa nu credeti ca le-am fert... le-am sters cu spirt dupa care le-am lasat 5min si dupa care am repetat procedeul de vreo 3 ori... si asa sa facut domun cu telecomenzi

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Salutare fete!

Acum am terminat de pregatit papa pt. bubu( i-am facut sfecla rosie+cartof+mar+pui) si el doarme bine mersi . Pe la vreo 12 juma l-am pus la nani(imi da semnale cand ii e somn), dar vad ca de data asta m-a pacalit ca a gangurit pana mai acum 15 min, iar acum doarme adanc. E cam infundat, noaptea doarme bine, dar se trezeste mai devreme dimineata. De vreo 3 nopti ii pun intr-un vas cu apa fierbinte niste vicks care este mentolat si vad ca-l ajuta, ca dimineata respira mai usor. Mersi de idee Mada , am citit mai demult ce ai scris tu cu esenta intr-un vas cu apa fierbinte.

Si m-am vopsit! Si nu mi-a reusit ! Sunt cam morcovel(era un blond mai inchis si vroiam sa-l deschid), dar mai astept vreo 2 sapt. si ma fac un blond cenusiu sa atenueze morcoveala.

Vad ca ati scris nu gluma, fug sa mai citec din urma

pupiiiiiii

http://b1.lilypie.com/Gq0op2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Gutuie eu i-am dat si fiarta si coapta, dar ai grija sa o coci bine ca altfel e tare.
MINA, poate nu e roshu in gat
Cine a pus ulei de masline in piureuri si de la cat?

MAMI de CLARA ANDREEA

06.08.08

Mergi la inceput