Mamici antistress si licurici de ian-feb 2009(134)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Felicitari Crisspy
Alina2700 felicitari Multumim de poze si va asteptam si cu povestea.
Ada foarte frumoase pozicile.
Micola 2 zile mai am. Si vad ca am si copil cooperant care are grija de neuronul si piticii maica'si. Maine ma duc sa imi fac si manichiura ca tot aveam o grija
Ttenzika frumoasa poveste
Cadia nu e o iritatie de la scutecel?

Mammaaa ce s-a scurtat listuta cu burtici Hai fetelor ca e ultima suta de metri, acum e momentul de savurat

38+ cu Fabian si Dorian
AMR maxim 2 zile sper eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinuz spune:

felicitari noilor mamici!!!!sa fie bebeii sanatosi si fara colici...ca pe noi ne-au omorat!!!!

bebe Alexandru Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

felicitari noilor mamici si pt licurici

si eu sunt rupta,as toata ziua,dar nu se poate,isi cere ciufulita drepturile. aseara ne-am culcat pe la 5pm si a dormit pana la 8pm, schimbat,papat...incercta sa o tinem treaza..vezi de traba,era ca o placinta,unde o puneai acolo statea,am pus-o in patut,a dormit pana la 12.30AM.bunnnn.papat,pus in pat,marait,adormit intr-un final.trezit din nou la 3.30AM si de aici incepe showul
schimbat,papat,incercat sa dormim...marait,chinuit sa iasa din sarmaluta,marait,scheunat,miscat,ochila,dat suzeta,aruncat suzeta... luat in brate,adormit la mami pe san(drept perna),pus in pat...si din nou la fel...deschis ochii,marait...etc. s-a facut 5Am,timp in care eu tot o punea in pat,cica adomrita,ma asezam si eu si in 2=-3 min incepea cu maraitul.la 5Am i-am dat sa pape din nou,problema e ca e obosita si papa 10 min ,se trezeste la 7,schmbat,hranit,dat mamei.face ce face pana la 8.30 Am cand iarasi e ochila si ii e foame,ii dau sa pape si acum doarme de 2 ore si cand m-am intins si eu.
nu stiu cat mai rezist asa,sunt rupta ,slaba,obosita,incercanata,fara chef. incerc sa nu il neglijez pe cristi,incerc sa stau si cu el cand vine acasa.
chiar daca ma plang cand o vad cum zambeste ma topesc toata. i-a facut cristi ieri un filmulet. azi merg sa cumpar o chestie speciala de infasat bbii,ca asa cum o infasez eu nu prea ii place4,se foieste pana isi scoate picioarele si manutele.

fetelor,la voi miros lohiile?


29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Lisa, uuff si voi cu programul de discoteca de la 3 incolo? copchiii astia se pregatesc ptr viata de noapte, nu gluma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

roxana,asa mama asa fiica.tata zicea ca sunt bufnita de noapte

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisa79



fetelor,la voi miros lohiile?


29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!


DA...dar cred ca e normal...

SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

pupici la licurici, burticute si mamici

Bun venit noilor licurici si Felicitari noilor mamici ELA,CRYSYANA,CRISSPY, ALINA2700 sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si sa fiti fericiti cu totii;

Fetelor maine trebuie sa merg la medic si nu prea stiu cum sa o imbrac pe micuta Alice ;
Aici sunt in jur de 4,5 grade si avem de mers pe jos cam 20,25min cu carutul. voi cum imbracati bb-ii????????

http://picasaweb.google.com/ianfeb2009/Veronica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Veronica, aproximativ temperaturile astea le avem si noi. Bebe al nostru sta in casa imbracat in body cu maneca scurta si salopetica cu maneca lunga si "labute"... cand il scot cu caruciorul ii mai pun un jerseu + "cosmonautul" (pramsuit) si caciulita. Caruciorul are "baby nest" asa ca nu am nevoie de paturica.



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Felicitari Alina, te asteptam cu pofestea nasterii.

Fetelor fiu-meo azi a dormit de la 9 dimineata la 13 si apoi a papat si a dormit pana la 17. Am papat si bineinyeles ca nu am mai dormit. La 7.30 i-am facut baie, am incercat si noi mai devreme si acum facem nani. Sa stiti ca si noi avem show incepand cu 4-5 dimineata Atunci sunt orele la care nu dormim si seara pe la 19-20.



Mami de Vlad Mihai


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns damiana spune:

hello, fetele!

am sosit de la film, a fost fain. dark, la operatiunea valkyrie am fost, ala cu tom cruise... interesant film, numai ca aproape de sfarsit am stat in picioare, ca nu mai puteam de genunchi noroc ca nu era nimeni in spatele meu

chiar vb cu mike (aka sotzul ) ca ar trebui sa faca astia in fiecare sala de cinema fotolii speciale pt gravidutze, sa poti sta comod

iulia, io-i zic de drag la bebe "puturos", caci daca seamana cu tac-su care-i balantza..... vai de mine o sa fie mai incolo! pana se iau deciziile la noi dureaza, se analizeaza toate aspectele, chiar si alea la care nu te-ai fi gandit... mi-l si inchipuiam pe bebe stand si meditand: "hmmm, nu are sens sa ies acuma, ca a nins, e frig afara... trebuia sa ies saptamana trecuta cand a fost cald....acuma asteptam sa se faca iarasi cald, sa treaca zapada asta"

chiar, ma tot tin sa va intreb: va place numele de horia? ca la noi ma putin si vine bebe si nu ne-am hotarat... deh, balantza, ce sa facem

Mergi la inceput