Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

salutare!!!
va pup pe toate, va multumesc mult de tot pentru uraruile de ieri!
am citit asha, printre randuri...oricum nu am timp acum sa raspund, dar as fi vrut sa vad filmuletul cu Noah, dar nu stiu de ce nu merge...
sa-si ia fiecare de aici!

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Va salut fetelor, si sper ca toata lumea e ok.
A implinit si Ania 4 luni ieri, e foarte bine puiutza mea, sanatoasa si fericita. O sa scriu mai mult cind o sa am timp si o sa pun si ceva poze si filmuletze, promit, dar pina atunci, vreau sa dau o strigare pt. BIMBOMARKET.

Eu una vreau sa ii iau Aniei tarc - se intoarce tot timpul si parca vrea s-o ia din loc, deci va dati seama ca nu prea mai merge cu bouncerul.
Tarcul pe care vreau eu sa-l iau costa 100 euro, iar transportul e inca 50 euro. De curiozitate, am bagat 2 tarcuri in cos, si am vazut ca transportul ajunge la 55 euro. Deci, daca vrea cineva sa ia ceva de la Bimbomarket (tarc, premergator, eu stiu ce alte jucarele), va rog dati-mi de stire pe PM ca sa ne asociem la comanda.
Eu am mai luat de la ei, sint f f seriosi, livreaza comenzile cam in 7 zile, vin la usa cu TNT.
O sa astept 2-3 zile sa dati un semn, daca nu primesc niciun semnal eu o sa dau pe miercuri comanda oricum. (In Romania, acelasi tarc e peste 700 ron).

Merci

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

salutare!!!
va pup pe toate, va multumesc mult de tot pentru uraruile de ieri!
am citit asha, printre randuri...oricum nu am timp acum sa raspund, dar as fi vrut sa vad filmuletul cu Noah, dar nu stiu de ce nu merge...
sa-si ia fiecare de aici!

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)




Claudinna, nu e Noah in filmuletz, eu nu am pus pe youtube, e un alt copilas dragalas si vitezoman. noi inca nu suntem chiar asa speedy

uite linkul aici http://www.youtube.com/watch?v=xQFKaKKbBZ4






Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


" There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

aaaa, scuze, Eva, dar la mine nu se vedea nimic...am banuit ca e Noah...:)

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Claudinna, uite leaganul de la Ikea. In sfarsit l-am instalat!

...si din asta, ce-o fi ea, are cineva?!...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

vaaaai, ce teapa mi-am luat!

eva, am dat linkul si sotului spunandu-i ca e Noah, un baietel de 5 luni care uite ce face!!!!

am ras de am murit. si de bebe, si de mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Ada - raspunsul Evei este cat se poate de corect si cuprinzator.
As mai adauga doar situatia in care copilul cere distante lungi intre mese. Asta pentru ca dupa varsta de 1 an, copilul nu va mai manca doar de necesitate ci si de placere.

Deci, este bine sa il lasi in pace sa manance cand i se face foame atata timp cat mesele pe care le manca sunt sanatoase si cuprind toate alimentele necesare (din piramida alimentara).
Fortarea copilului sa manance la ore fixe si in cantitati impuse (sa manance tot din farfurie) poate duce la tulburari grave de compartament. Nu mai pomenesc aici ca mancarea mancata fortat nu va fi bine asimilata.

Pentru copii care nu vor sa manance deloc, este bine sa facem schimbari in stilul lui de viata, in sensul adaugarii de activitati care sa ii creeze satisfactie si foarte mare placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

gaia, este super! cat a costat? ca sotul meu imi pusa in vedere: daca e mai scump de 10 Ron, sa-mi iau gandul (s-o creada el!)

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Claudinna, uite leaganul de la Ikea. In sfarsit l-am instalat!

...si din asta, ce-o fi ea, are cineva?!...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!


super leaganul - f bun pentru bebelusii mici...are si ceva centuri de prindere?

si jucaria lamaze e interesanta. Thea se forteaza sa se ridice si sa se tarasca atunci cand o pun pe burta. Face numai barcutza :) De aceea si evit sa o pun, bashca da toata mancarea afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Laura, pai pentru mine acum si Cola reprezinta o adevarata placere si trufanda....ca nu mai beau cum beam inainte...voi va imbatati (tu cu sotul, ca al meu de cand am ramas gravi bea numai bere fara alcool) si noi doi pazim copiii

Babymom, saptamana asta face 5 luni si o sa ascult parerile tuturor celor 3 doctori care il vad si vad cine/de ce ma convinge.Ca oricum mai aman momentul macar cu o saptamana,doua ,trei?? fata de ce zic ei.
Cu votatul este sus la subiect 'evalueaza subiect'.....e asa, de distractie cred

300, tu scrisesei foarte bine de wap...eu citeam prostii ('wrap')..citatul ala e cam prelucrat

Eva, eu citisem (inclusiv aici pe DC) de 500 de grame pe luna intre lunile 3-6 si apoi cate 300 . Daca exista si varianta cu 400 de grame nu mai comentez
Apropo - si asta e intrebare pentru toate mamicile care mai alapteaza.Tinand cont de dimensiunile bebeilor, mai puteti sa ii alaptati in brate? Eu doar la sanul stang parca mai pot sa il tin asa cum trebuie, desi destul de chinuit, dar in 90% din cazuri mananca la orizontala.Si atunci nici nu ma mir ca adoarme doar la san....

Ada, pai eu pot sa fiu de acord ca mai incolo sa nu ii fac program pe ideea ca cere el, dar daca ma gandesc ca o sa fie intr-o colectivitate (gradinita mai intai) la care o sa manance la ore fixe si o sa incerce macar sa se culce cand o fac si ceilalti copii,parca nu imi mai vine sa il las sa face ce vrea cand vrea.




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput