Nou stil de viata (254)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Buna dimineata dragelor.
In primul rand vreau sa urez si eu din suflett si cu tot dragul La Multi Ani pentru sarbatoritele noastre: fetita Cristinei T si sa creasca mare si frumoasa!
Lai LMA cu tor dragul si iti doresc sanatate si numai bucurii alaturi de familia ta simpatica!

Si mie mi-a fost dor sa va zic buna dimineata cu o cana ce ceva in mana. Mi-am facut cicoare instant cu miere si soia.

Mic dejun: o cana cu cioare+2 biscuiti integrali, apoi o feliuta de paine de secara cu humus si juma de mar (ca l-am gasit gata taiat)

restul nu stiu, mai vad eu...salatzi in principiu ... si supa de legume...


am multa treaba azi si probabil ca am sa intru deseara cu completari, iar ma plang, mi-a luat o ora sa citesc tot...


Roxa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Tzuni super montajul.Un pup mare la Mari si cel mai mult imi place cand iti poarta bratarile,cunosc.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Tzuni, super montajul, iar Meri e o dulce.Am vazut si pe pisi in scaunul lui Meri.
Cat de apriga, hmmm, pot fi uneori si scorpie nu doar scorpion , da bine ar fi sa nu fiu pusa la incercare.

Marilena, uf, sanatate Marei saracuta dea cand e si ea putin mai bine, iara se imbolnaveste.

Gabi, vad ca ai scris cand eu inca gadilam mesajul.Petrecere frumoasa azi si asteptam poze.

Delia, ce bine ca e frumos, si eu as iesi sa ma plimb,da la noi vremea e cam ciudata.Parca vad ca pana ajunge al meu acasa se strica, asa ca mai mult ca sigur vom petrece acasa la gura sobei.Deja m-am pregatit, epilat, spalat parul, pus masca, mai am doar sa ma tund putin si sa imi aranjez parul, dar asta dupa ce mai strang putin pe aici.

Nu stiu cum e la voi , dar la mine parca as avea vreo 3-4 copii, in fiecare zi strang si daca nu mi s-ar fi rupt furtunul de ala spirator, la 2 zile cred ca dadeam cu el, asa ma rezum la odata /sapt, in rest cu matura.

Eftimie, nu-i asa ca e bine sa iei micul dejon cu noi si sa savurezi o cafeluta?

Cristina, inca odata petrecere frumoasa.

revin...

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Happy Valentine frumoaselor!Happy vrei sa fii valentine-ul meuLai, Cristina, Ioana la multi ani sarbatoritilor! Sa fiti fericiti si impliniti! Si asteptam curind 2 berze sa apara pe la voi;)Tzuni frumos montajul, frumoasa Meri a ta! Ce simbata placuta aveti voi acolo ca fetele:)Gusta ce ziceai tu acolo de spirt si Mara, ori am citit eu aiurea aseara, acum mi-am amintit. Grija mare, frectiile cu alcool nu se fac copiilor! Maxim sunt acele saruri de se pun la baita, anume pt copilasi. In rest raceala e raceala orice ai face tot in 7 zile trece. La febra numai paracetamol supozitor pt copii ori nurofen ca sa doarma mai bine noaptea, si numai la febra peste 39,0°C, in rest lasa corpul sa mai si lupte. Sanatate multa!Zuzi, Ioana ex-ele voastre au fost cu ginduri rele:). O astfel de acceptare merge intre doua femei cind cea veche nu mai are ceva de impartit cu barbatul in cauza si cea noua nu a fost cauza despartirii lor. Ei ajunsesera doar buni prieteni cu vreo 2 ani inainte sa se desparta oficial, cind ea a facut 31 si a zis ca vrea copil, vrea familie au discutat si au ajuns de comun acord ca asa nu mai merge. Ea e fericita cu iubitul ei, cu toate ca nu a reusit nici copii sa faca si nici de casatorit nu s-a casatorit..In seara asta sunt si eu cumintica acasa asa ca ne mai auzim pe seara.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

La multi ani sarbatoritilor:
fetita frumoasa de 9 ani, Lai si sot de Claudia:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Vik i-am facut un pic de frectie cu spirt cu apa calduta,nu mult ca stiu ca nu e bine si la fel supozitor ii dau numai dupa ce vad 39 ,dar deja tusa e incarcata si se aude tare frumos,cantec pentru urechile mele.Eu de obicei daca dupa 3 zile de febra nu trece ma prezint la medic.Cel mai tare ma doare ca de la febra are un ochi rosu si se vede pe fata ei ca nu e bine.

Tumpi eu sper sa terminam odata cu racelile dar asa e la noi ,cand nu e una e cealalta.

Azi am de gand sa fac pizza fara blat cu puiul daca poate si dupa ceva prajiturica ca ea de fapt mi-a zis tort da sa vedem.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Vik, mama, eu in afara de Valentine´s nu sarbatoresc nimic.Claudia isi serbeaza sotul azi.
Cat de cealata cheste, cam asa e.De impartit nu mai aveau nimic, decat un copil, in rest pt el ea era raposata(cat m-a putut distra cand l-am auzit spunandu-i asa prima data) si nimic mai mult.Adevarul ca daca nu ra copilul la mijloc nici eu nu aveam ce discuta cu ea.Sunt rare sitatiile cand fosta nu are nimic de spus(a se intelege, a baga raca), cum este cazul tau.Iar de motiv al separarii, ehe,desi sunt oaia neagra, el era de 4 ani divortat de ea cand ne-am cunoscut.
Ehee, povesti, povesti,as vrea sa o iau de la capat, as evita multe chestii si as schimba anumite lucruri.Singurul lucru care nu l-as schimba ar fi el.Daa as fi avut acum 12 ani mintea de acum ce bine ar fi fost.

Si gata fug acum ca ma intind la povesti si treaba desi am rugat-o pe Mitzi sa o faca a zis ca ea se odihneste sa o fac eu

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare fetele!
in numele sotului va multumesc mult pt urari! sunteti niste dulci! si va invit la o felie de tort cu visine si frisca!

Planurile pe ziua de azi ne-au fost date peste cap, fiindca Luca a fcaut febra azi noapte, Marc il aud si pe el ca e infundat, asa ca am lasat bazinul pe alta data! Acum l-am trimis pe Marc cu tata-su la turneu de fotbal, macar sa se bucure de medalie sau pocal ca azi iar primesc! Deseara nu am chef de restaurant daca copilul e bolnav,asa ca se duce numai al meu cu Marc si familia lui! Luca e cu muci de se ineaca in ei, tuseste, si mai are si febra asta pacatoasa! ii dau nurofen, siropel de tuse, propolis cu vitamina C! Sper sa-i treaca ca de luni ar fi trebuit sa mergem la gradi pt acomodare!

Gabi multa sanatate! distractie placuta la botez!
Marilena multa sanatate Marutzei!
Tzuni super montajul, si Meri doamne ca dulce e!
CristinaT,lai petrecere frumoasa cu cat mai multe cadouri!

ma duc sa imi incerc blugii ce mi i-am comandat ca au sosit si n-am desfacut inca pachetul!

va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza, va iubesc si mi-e drag de voi ca sunteti consecvente si faceti ca acest subiect sa nu moara de mai bine de 5 ani? Asa sa fie Carmen, Tzuni?

Tzuni declaratie de dragoste mai fumoasa nici ca-i puteai face Marei mi-au dat lacrimile cand mi-am adus aminte cat te consumai ca sa fie totul bien si sa se finalizeze actele. Sa fiti fericite si iubite.

Caludia imi pare rau ca-i Luca bolnavior. Las' ca recuperezi tu cu sotul cand or fi copii mai bine. Sanatate multa si refacere rapida.

CarmenE este ca-i bine cu noi la cafea? Felicitari pentru trecerea in contabilitate. Nu stiu daca-i avansare sau nu dar la cat mai mare iti doresc.

Delia si la noi se-anunta un weekend frumos si sotul de ieri m-a "amenintat" ca azi mergem pe la magazine. De obicei eu sunt cea care-l ameninta pe bune. Nu stiu ce i-o fi dar abia astept.

Tzuni ma intrebai ce mananc azi...hmm! greu de zis dar am sa-ti spun ce-am de gand sa pregatesc pentru mic dejun:
Salata de vinete, crenvusti de vitel, branza feta cu rosii, castraveti si ardei, oua fierte si niste sardine in sos de vin. Cafeaua de rigoare si am niste prajiturici cu crema de lamaie.

Pranzul/cina inca nu le-am gandit cu excepria faptului ca am facut aseara un tot de branza cu aroma de lime. E favoritul lui F. Isabella a fost ce-a care m-a ajutat si-i asa o dulce in bucatarie... Tre s-o pun mai des la gatit.

Revin.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Gusta acum am citit ca tu vrei sa faci pizza fara blat. Cum se face asta?
Cum se mai simte Mara?

Tumpi gata treaba? Te-a ajutat si Mitzy?

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput