Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns i0ana spune:

alex1405 trebuie sa-ti activeti PM ca sa poti sa primesti parola

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i0ana spune:

Eu abia vinerea urmatoare am primul control ca abia atunci am gasit liber la dr. si nu mai am rabdare... O fi bine bb in burtica?
Pana atunci continuu cu programul intensiv de nani si papa si incerc sa ma tin ocupata ca sa treaca timpul mai repede.
Sa avem un weekend linistit si cu timp mai calduros pentru plimbare.

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenysaB spune:

Pt Monica: stai linistita din punctul de vedere al greturilor. Eu sunt insarcinata in 8 saptamani si 6 zile si nici la mine nu au fost prezente greturile aproape deloc, sanii nu ma dor deloc (m-au durut putin la inceput). Dorm mai mult decat de obicei si mananc mai mult (deja am pus vreo 2-3 kg). Si eu m-am panicat la inceput din cauza lipsei lor (am avut niste experiente mai putin placute pana acum: o sarcina extrauterina, o sarcina oprita la 11 sapt. si un avort menstrual), dar incerc sa ma linistesc, mai ales ca nici surorii mele, care are 2 copilasi, nu i-a fost rau in sarcini nici macar o secunda. Incearca sa te rogi putin pentru copilul tau. Sunt sigura ca te ajuta. Multi pupici si sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzam spune:

neata fetele
Se vede ca multe dintre voi merg azi la ecograf de emotie nici pe aici nu mai dati
Eu va uraz multa bafta la toate si sa va vedeti buburuza vesela si in plina dezvoltare.
Stiu din capitolul trecut ca multe ne confruntam cu constipatia. Eu am descoperit kiwi care sincer face minuni. Asa ca puteti incerca si voi daca nu aveti alte metode mai bune.
toate burticutele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Buna

si eu am un stol intreb de fluturasi care nu imi dau pace. abia astept sa treaca orele pana deseara sa vedem de e bine ori nu. eu vreau sa vad o inimioara...

pupici si bafta si celorlalte.

Raluca 6+ si www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Ziua buna, burtici!

Tin pumnii tuturor fetelor care au azi controale si ecografii .Tare mi-ar placea sa va vad fetzele cand o sa dati ochii prima data cu sambureii vostri! Astea fac parte dintre momentele Kodak.
Eu ma invrednicesc de primul control abia luni, asa ca mai am un weekend intreg de asteptat. Iar prima eco abia miercuri, offf! Noroc ca are Ilinca grija de mine sa nu am timp de cazut pe ganduri.
Va pe toate si va doresc o zi minunata!

Panda, fudula mamica de
www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007 si cu DPN 23.09.2009

countdown pentru samburel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ButterflySim spune:

Buna dimineata fetelor. ce mult ati scris. avem si capitol nou ce dragut.
in primul rand La multi ani si sarcina usoara pentru lutoniana
iar voua burticilor care mergeti astazi la eco multa bafta si va asteptam cu vesti bune si zambete

7+

Simm

Povestea noastra http://butterflysim.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Hei, cine ma ajuta si pe mine cu parola de pe mailul comun? Nu de alta, dar sa-mi bag si eu nasul pe acolo...

Panda, fudula mamica de
www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007 si cu DPN 23.09.2009

countdown pentru samburel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ButterflySim spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

SA ne fie cu noroc. Va astept.

Si intrebare. Mai este vreo ca mine sa fi scapat de greturi la 9 saptamani (nu ca pana acum as fi avut cine stie ce dar era ceva acolo)???



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 9+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



eu nu sunt inca in sapt 9 dar nu stiu ce sa zic de greturi pana acum nu am avut mare lucru imi era un pic greata dupa ce mancam dimineata nu aveam nimic de 2 zile ieri si alaltaieri mi-a fost cam rau stari de voma, ameteli, azi nu am nimic. inca
nu cred ca toate zilele vor fi trase la indigo cred ca o sa avem si zile mai bune si mai proaste. in plus nici o sarcina nu e la fel nici pt aceeasi mamica. din cate am citit eu 30 % dintre femei nu au probleme cu greata.
nu te nelinistii daca nu ii e rau. daca tie iti e bine si bb e bine.
am prietene carora le-a fost foarte rau si altele care nu au avut mare lucru. deci e bine oricum. pup

7+

Simm

Povestea noastra http://butterflysim.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ButterflySim spune:

mgd13 si creata2008 vad ca o sa nastem in aceeasi zi teoretic, practic cand va vrea bb. voi cum stati cu greturile, balonari si alte stari de gravidute?

7+

Simm

Povestea noastra http://butterflysim.hi5.com

Mergi la inceput