Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (71)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Va multumesc mult de tot fetelor

Bogdana
36/37+si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui lysbeth

Petra, da fetita s-a nascut natural in pozitie pelviana. Dupa experienta asta n-am mai vrut alti copii. Mi-a luat 10 ani sa ma hotarasc ca mai vreau unul...
Riscurile sa fie probleme sunt de 50% acumd depinde de medicul care te asista

31+ Damian Codrut Andrei
AMR 9 saptamani


Inteleg. Timp insa mai este (chiar daca spui ca esti micuta tare), eu iti doresc din tot sufletul sa ai parte de vesti bune la eco din apropierea nasterii.

Dar iei in calcul si varianta cezarianei, nu? Nici pe mine nu ma incanta, dimpotriva, dar... daca asa e mai bine, facem, nu?

35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

LA MULTI ANI BOGDANA, sa fii sanatoasa , fericita sa ai o nastere usoara si o zi minunata alaturi de cei dragi.

pt micuta luana, sa ne aduci vesti bune ayla, oricum luana este o luptatoare.

leeloo, eu am fost luni la spovedit si impartasit. am tinut post duminica. preotul a zis sa tin o zi doua, asa cum pot.
mi-a spus ca dupa 8 zile de la nasterea lu bb vine preotul acasa si sfinteste toate cele.

eu dorm pe mine, e o vreme afara....
cred ca ma bag la pat iar...azi sunt lenesa .

http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl

poze

mitzica 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

petra, ma gandesc si la cezariana dar as vrea atat de mult sa n-am nevoie

31+ Damian Codrut Andrei
AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Neata burtici

Ayla ne ruga pt micuta Luana sa fie bine analizele ,te asteptam cu vesti bune
Ina gogosi
Bogdana La multi ani!!! sa ai o nastere usoara si bb sanatos, cum te mai simti,vad ca esti deja in luna 9 deci e bine

eu abia astept sa vad poze cu bb de Pici Plici

30+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

A si am schimbat si noi semnatura , suntem in luna a opta .

Pup

31+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gessy spune:

buna burtici simpatici,

am inteles ca va place capuccino asa ca va mai ofer unul........
zilele trecute cand am fost la sensiblu mi-a spus o asistenta ca, Klorane este foarte bun pentru bebe, si Mustela. Celelalte sunt si el ok, dar mai bune sunt primele mentionate.

noi am rezevat deja restaurantul pentru botez pentru ca "concuram" cu nuntile si am stabilit pe 14.06. la Biserica nu se pune problema de vb inainte pentru ca ne cunosc preotii si avem o relatie buna mai ales cu preotul parhoh care ne este si duhovnic.
noi cred ca vom avea cam 80-90 de invitati, pentru ca sotul are rude multe, colegi de serviciu si avem si multi prieteni.
noi am cautat un restaunrat care sa imi ofere si o camera unde sa stau cu bebe cand este nevoie de alaptat, schimbat si chiar pentru a se relaxa si el putin.
asa ca restaurantul are hotel deasupra, care apartine acelorasi proprietari, si o sa luam acolo o camera.

gigelica20, eu sunt pe jumatate din Focsani, adica tatal meu este de acolo si ma duc la bunici in vizita cand am ceva timp. In vacantele de vara acolo imi petreceam timpul, plus ca si verisorii mei sunt tot din Focsani.

Aseara am avut un vis tare ciudat........ am visat ca nascusem si ca il alaptam pe bebe si era asa de fericita ca aveam laptic mult si bebe papa si era pofticios....
nu vreau sa fiu paranoia, dar poate fi de bine sau de rau.......

azi, dupa ce plec de la serviciu ma duc impreuna cu sotul la chicco pe langa floreasca sa ma uit de carut si apoi sa vad ce reduceri fac ei la targ, si dupa......... mergem la Cocosatul sa manacam mici si ciorba de burta...... de abia astept.





30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gessy spune:

Bogdana iti urez si iti ofer o floare .
Sa fii sanatoasa si sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos si mancacios.

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Buna dimineata si multe incurajari Aylei! Sa fie totul bine!

Fille du Sud 33 cu Dragonbella
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

La multi ani, Bogdana! Nastere usoara si bebei sanatosi!

Monica, ne rugam sa nu fie nimic grav iar micuta Luana sa continue sa pape si sa creasca!

mihaela

34+
Fii alaturi de noi si in saptamanile ramase!

Mergi la inceput